Jastrzębska Spółka Węglowa S.A.

31.94 PLN (+0.44%)

KGHM Polska Miedź S.A.

290.40 PLN (-1.22%)

ORLEN S.A.

127.60 PLN (-1.01%)

PGE Polska Grupa Energetyczna S.A.

9.28 PLN (-2.19%)

TAURON Polska Energia S.A.

9.24 PLN (-1.85%)

Enea S.A.

20.96 PLN (-0.47%)

Lubelski Węgiel Bogdanka S.A.

24.00 PLN (-0.62%)

Złoto

5 190.69 USD (+0.63%)

Srebro

87.41 USD (+2.38%)

Ropa naftowa

98.73 USD (+1.91%)

Gaz ziemny

3.22 USD (-0.86%)

Miedź

5.88 USD (-0.16%)

Węgiel kamienny

125.95 USD (0.00%)

Jastrzębska Spółka Węglowa S.A.

31.94 PLN (+0.44%)

KGHM Polska Miedź S.A.

290.40 PLN (-1.22%)

ORLEN S.A.

127.60 PLN (-1.01%)

PGE Polska Grupa Energetyczna S.A.

9.28 PLN (-2.19%)

TAURON Polska Energia S.A.

9.24 PLN (-1.85%)

Enea S.A.

20.96 PLN (-0.47%)

Lubelski Węgiel Bogdanka S.A.

24.00 PLN (-0.62%)

Złoto

5 190.69 USD (+0.63%)

Srebro

87.41 USD (+2.38%)

Ropa naftowa

98.73 USD (+1.91%)

Gaz ziemny

3.22 USD (-0.86%)

Miedź

5.88 USD (-0.16%)

Węgiel kamienny

125.95 USD (0.00%)

Górnictwo: doroczne spotkanie Fundacji Rodzin Górniczych

fot: Bartłomiej Szopa/ARC

Podopieczni Fundacji Rodzin Górniczych zebrali się w Sali Sejmiku Śląskiego w Urzędzie Marszałkowskim na dorocznym barbórkowo-wigilijnym spotkaniu

fot: Bartłomiej Szopa/ARC

Mg 8461 Mg 8387 Mg 8428

+30 Zobacz galerię

Mg 8462 Mg 8391

Galeria
(33 zdjęć)

Darczyńcy, sympatycy no i oczywiście podopieczni Fundacji Rodzin Górniczych zebrali się w czwartkowe (8 grudnia) popołudnie w Sali Sejmiku Śląskiego w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Śląskiego w Katowicach na dorocznym spotkaniu FRG.

Podczas uroczystej gali wręczono nagrody dla najbardziej zasłużonych darczyńców (wygrał należący do Taurona Wydobycie zakład Janina), medale i dyplomy dla szczególnie zasłużonych przyjaciół FRG, a także nagrody dla tych podopiecznych, którzy np. osiągają ponadprzeciętne wyniki w nauce.

- Dziękuję wszystkim osobom, instytucjom, organizacjom, za to wieloletnie wspieranie działalności Fundacji – podkreślił prezes FRG Ryszard Wyględacz otwierając spotkanie. Przypomniał też, ze FRG, która zaczynała jako skromny podmiot, w pierwszym roku wspierający dosłownie dziesiątki osób działa już od 19 lat, a więc powoli szykuje się do okrągłego jubileuszu. Dla porównania – w zakończonym roku szkolnym samych stypendystów FRG miała 200.

Na ręce prezesa FRG trafił szereg listów gratulacyjnych, w których swoje wyrazy uznania dla Fundacji oraz życzenia dla jej podopiecznych złożyli m.in. premier Beata Szydło oraz sekretarz stanu w Ministerstwie Energii Grzegorz Tobiszowski. - „(…) Zebranym na dorocznym spotkaniu Fundacji Rodzin Górniczych przekazuję wyrazy głębokiego uznania i wdzięczności za codzienny trud” – napisała w liście szefowa rządu.

Spotkania FRG zapoczątkowane zostały 3 grudnia 2000 r. W grudniu 1997 roku prezydent Aleksander Kwaśniewski gościł dzieci w swojej siedzibie w Warszawie, w roku 2002 brał udział w spotkaniu z nimi w Katowicach. W grudniu 2007 r. swoją obecnością spotkanie rodzin górniczych zaszczycił prezydent Lech Kaczyński wraz z małżonką.

W tegorocznym spotkaniu wzięło udział ok. 200 osób, w tym przedstawiciele władz krajowych i samorządowych, przedstawiciele spółek węglowych, firm przemysłu górniczego oraz podopieczni Fundacji - wdowy, sieroty po górnikach, który zginęli w wypadkach przy pracy, inwalidzi górniczy.

W galerii: doroczne spotkanie Fundacji Rodzin Górniczych. Katowice, 8 grudnia 2016 r. (zdjęcia: Bartłomiej Szopa – portal górniczy nettg.pl).

MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

PERN odnotowuje wzrost przeładunków oleju napędowego dostarczanego do Polski przez morze

W bazie paliw PERN w Dębogórzu (Pomorskie) wzrosła w ostatnim czasie liczba operacji przeładunkowych oleju napędowego dostarczanego do Polski drogą morską. W najbliższym miesiącu spodziewane jest utrzymanie wysokiego poziomu wykorzystania tej infrastruktury - poinformowała PAP w środę spółka.

Jak zostać kontrolerem finansowym? Ścieżka rozwoju, obowiązki i zarobki

Rola kontrolera finansowego to jeden z najbardziej przyszłościowych kierunków rozwoju. Zawód ten opiera się na dostarczaniu zarządom kluczowych danych niezbędnych do podejmowania strategicznych decyzji. Jeśli szukasz stanowiska, które łączy analitykę z realnym wpływem na biznes i kontaktem z ludźmi, sprawdź, jak skutecznie zaplanować swoją ścieżkę rozwoju.

Balczunjpg

Balczun: Nie jest prosto podjąć decyzję ws. partnera dla ElectroMobility Poland

Nie jest prosto podjąć decyzję ws. partnera dla spółki ElectroMobility Poland (EMP) - ocenił w czwartek minister aktywów państwowych Wojciech Balczun. Zadeklarował determinację, co do znalezienia pomysłu na ten projekt, zaznaczając, że w sprawie są m.in. rekomendacje służb państwowych i MSZ.

Gawkowski: W ostatnich dniach doszło do nieudanego cyberataku na Narodowe Centrum Badań Jądrowych

W ostatnich dniach doszło do cyberataku na Narodowe Centrum Badań Jądrowych; polegał on na próbie przełamania zabezpieczeń, która została powstrzymana - przekazał w czwartek wicepremier, minister cyfryzacji Krzysztof Gawkowski. Dodał, że atak prawdopodobnie był kierowany z Iranu.