Jastrzębska Spółka Węglowa S.A.

27.73 PLN (-3.24%)

KGHM Polska Miedź S.A.

375.95 PLN (-0.67%)

ORLEN S.A.

145.24 PLN (+0.23%)

PGE Polska Grupa Energetyczna S.A.

10.62 PLN (+0.14%)

TAURON Polska Energia S.A.

9.52 PLN (-0.38%)

Enea S.A.

21.26 PLN (+2.02%)

Lubelski Węgiel Bogdanka S.A.

22.00 PLN (-4.35%)

Złoto

4 703.82 USD (+0.08%)

Srebro

87.55 USD (-0.82%)

Ropa naftowa

105.59 USD (-0.04%)

Gaz ziemny

2.85 USD (-0.52%)

Miedź

6.64 USD (+0.39%)

Węgiel kamienny

112.50 USD (-0.44%)

Jastrzębska Spółka Węglowa S.A.

27.73 PLN (-3.24%)

KGHM Polska Miedź S.A.

375.95 PLN (-0.67%)

ORLEN S.A.

145.24 PLN (+0.23%)

PGE Polska Grupa Energetyczna S.A.

10.62 PLN (+0.14%)

TAURON Polska Energia S.A.

9.52 PLN (-0.38%)

Enea S.A.

21.26 PLN (+2.02%)

Lubelski Węgiel Bogdanka S.A.

22.00 PLN (-4.35%)

Złoto

4 703.82 USD (+0.08%)

Srebro

87.55 USD (-0.82%)

Ropa naftowa

105.59 USD (-0.04%)

Gaz ziemny

2.85 USD (-0.52%)

Miedź

6.64 USD (+0.39%)

Węgiel kamienny

112.50 USD (-0.44%)

Gdańsk: po rozbudowie terminali przeładunki trzykrotnie większe

1497849234 ruda terminal portgansk pl

fot: portgdansk.pl

W gdańskim porcie wybudowane zostaną nowe terminale pasażerski, drobnicowy, ro-ro oraz masowy

fot: portgdansk.pl

Dzięki inwestycjom w terminale w Gdańsku trzykrotnie wzrosną przeładunki. Nowe nabrzeża powstaną także w Gdyni oraz w Szczecinie i Świnoujściu - informuje poniedziałkowy (19 czerwca) Puls Biznesu.

Polskie porty przygotowują się do budowy terminali, a nawet nabrzeży. Jednym z najbardziej zaawansowamych w realizacji bieżących instytucji jest port gdański - pisze Puls Biznesu.

Jak podaje gazeta, według wstępnych założeń, na nowych nabrzeżach (o powierzchni aż 500 ha) powstaną terminale: pasażerski, drobnicowy, ro-ro oraz masowy.

Inwestycja ma być realizowana we współpracy z partnerami prywatnymi, w formule Build-Operare-Transfer. W takim modelu partner prywatny realizuje inwestycję, zarządza nią przez kilkadziesiąt lat, a następnie przekazuje skarbowi państwa - czytamy.

- Wielu inwestorów jest zainteresowanych przedsięwzieciem - zapewnia Marek Gróbarczyk, minister gospodarki morskiej.

Zdaniem prezesa Zarządu Morskiego Portu Gdańsk Łukasza Greinke, jest za wcześnie na wymienianie nazw konkretnych inwestorów, bo rozmowy są prowadzone z kilkoma podmiotami - czytamy w artykule.

MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Woda, która łączy region. Jak system pierścieniowy GPW chroni Śląsk przed awariami?

Woda jest jedną z tych rzeczy, których zwykle nie zauważamy – dopóki nie zaczyna jej brakować. W przypadku Górnośląskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów to codzienne, ciche działanie nabiera szczególnego znaczenia, bo od pracy Spółki zależy bezpieczeństwo i komfort życia milionów mieszkańców Śląska.

Będzie drożej? Niestety. Podziękuj za to Trumpowi

Majowy Wskaźnik Przyszłej Inflacji (WPI) wzrósł wobec kwietniowego odczytu o 1,6 punktu, co oznacza umocnienie oczekiwań inflacyjnych - poinformowało w środę Biuro Inwestycji i Cykli Ekonomicznych (BIEC). Eksperci wskazali, że tendencja wynika utrzymującej się napiętej sytuacji na Bliskim Wschodzie.

Farby proszkowe specjalne - kiedy standardowa powłoka nie wystarczy?

Klasyczne farby proszkowe poliestrowe i epoksydowo-poliestrowe pokrywają znakomitą większość przemysłowych zastosowań - od mebli metalowych po profile aluminiowe. Są jednak branże, w których standardowa receptura przestaje wystarczać. Tam, gdzie liczy się sterylność powierzchni szpitalnej, odporność grilla na 600°C lub niewidoczność odcisków palców na froncie lodówki premium, do gry wchodzą farby proszkowe specjalne.

Bezpieczni na etacie - rusza kampania PIP

Okręgowy Inspektorat Pracy w Katowicach zaprasza do zapoznania się z nową kampanią informacyjno-edukacyjną Państwowej Inspekcji Pracy pn. „Bezpieczni na etacie".