Gaz: PGNiG odciąży powstańców warszawskich w rachunkach

fot: Andrzej Bęben/ARC

- Podtrzymujemy decyzję o otwarciu w Londynie biura tradingu LNG. Mamy obecnie zarezerwowane 65 proc. mocy Terminala w Świnoujściu. Dzięki temu PGNiG stało się uczestnikiem globalnego rynku LNG. Chcemy jako spółka w pełni z tego korzystać - powiedział prezes PGNiG Piotr Woźniak

fot: Andrzej Bęben/ARC

Do 900 złotych rocznie na rachunki za gaz dla każdego uczestnika Powstania Warszawskiego chce przeznaczyć Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo. W praktyce oznacza to, że wielu Powstańców będzie mogło korzystać z gazu za darmo.

"PGNiG jako polska spółka, mocno związana z historią Warszawy, czuje się w obowiązku zapewnić wsparcie tym, którzy walczyli o niepodległość - Powstańcom Warszawskim. Odpowiadamy na apel Prezesa Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej. Warszawscy kombatanci nie zawsze są osobami dobrze sytuowanymi materialnie. Teraz nie zabraknie im na zapłacenie rachunków za gaz" - powiedział, cytowany w komunikacie, prezes PGNiG Piotr Woźniak.

"Nasze wsparcie to skromny wyraz wdzięczności za bohaterstwo Powstańców" - dodał.

Projekt "Rachunek wdzięczności PGNiG" ruszy od 1 stycznia 2017 r. - jednak już od 17 października 2016 r. każdy uczestnik Powstania Warszawskiego może się zgłosić do Biura Obsługi Klienta PGNiG (BOK).

W ten sposób przez trzy miesiące PGNiG zbierze bazę osób, którym należy się pomoc. Zostanie ona przyznana w styczniu, ale ponieważ sezon grzewczy właśnie się zaczął, wsparcie obejmie też ostatnie dwa miesiące br.

Zainteresowani Powstańcy mogą się zgłaszać w dowolnym Biurze Obsługi Klienta PGNiG, gdzie z pomocą konsultanta wypełnią odpowiedni formularz, będzie również możliwe udzielenie pełnomocnictwa osobie trzeciej, która dopełni formalności w imieniu Powstańca. Mogą też dokonać zgłoszenia telefonicznie - wystarczy zadzwonić na infolinię i zgłosić chęć udziału w programie, a pracownicy PGNiG dostarczą papierowy formularz do wypełnienia w domu i odesłania pocztą tradycyjną. Mogą wreszcie zrobić to przez internet - na głównej stronie www.pgnig.pl znajduje się gotowy do pobrania formularz.

Do zyskania wsparcia potrzebny jest tylko dowód osobisty.

Powstańcy, którzy nie mają dostępu do gazu, będą mogli skorzystać z bezpłatnego przyłączenia do dostępnej sieci dystrybucyjnej.

MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Metropolia przekaże gminom kolejne 25,2 mln zł z Funduszu Odporności

Kolejne 25,2 mln zł trafi do gmin Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii z Funduszu Odporności - zdecydowało zgromadzenie GZM podczas środowej sesji. Większość tej kwoty pokryje koszty organizacji transportu publicznego.

Nie żyje prof. Marian Mitręga. Wieloletni pracownik Wydziału Nauk Społecznych Uniwersytetu Śląskiego

Nie żyje prof. dr hab. Marian Mitręga. Politolog przez blisko pół wieku związany był z Wydziałem Nauk Społecznych Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. W lipcu skończyłby 74 lata.

Przewodniczący rady nadzorczej JSW zrezygnował z funkcji

Przewodniczący Rady Nadzorczej Jastrzębskiej Spółki Węglowej Łukasz Czopik złożył rezygnację z pełnienia funkcji w radzie nadzorczej spółki ze skutkiem na 30 czerwca 2026 r. - poinformowała w środę JSW.

PGE łączy siły z polską nauką. Podpisano umowy z kluczowymi jednostkami badawczymi

PGE Polska Grupa Energetyczna wchodzi na nowy poziom współpracy z polskim środowiskiem naukowym. Spółka podpisała ramowe umowy z dziewięcioma wiodącymi polskimi uczelniami i instytutami badawczymi, wśród których znajdują się m.in. Instytut Technologii Paliw i Energii oraz Akademia Górniczo‑Hutnicza. Celem partnerstwa jest przyspieszenie prac badawczo-rozwojowych (B+R), szybsze testowanie innowacji oraz ich wdrożenie w skali krajowego giganta energetycznego.