Jastrzębska Spółka Węglowa S.A.

27.61 PLN (-3.66%)

KGHM Polska Miedź S.A.

377.00 PLN (-0.40%)

ORLEN S.A.

145.68 PLN (+0.54%)

PGE Polska Grupa Energetyczna S.A.

10.55 PLN (-0.52%)

TAURON Polska Energia S.A.

9.46 PLN (-0.94%)

Enea S.A.

20.98 PLN (+0.67%)

Lubelski Węgiel Bogdanka S.A.

22.10 PLN (-3.91%)

Złoto

4 700.47 USD (+0.01%)

Srebro

87.29 USD (-1.11%)

Ropa naftowa

104.85 USD (-0.74%)

Gaz ziemny

2.83 USD (-1.19%)

Miedź

6.63 USD (+0.24%)

Węgiel kamienny

112.50 USD (-0.44%)

Jastrzębska Spółka Węglowa S.A.

27.61 PLN (-3.66%)

KGHM Polska Miedź S.A.

377.00 PLN (-0.40%)

ORLEN S.A.

145.68 PLN (+0.54%)

PGE Polska Grupa Energetyczna S.A.

10.55 PLN (-0.52%)

TAURON Polska Energia S.A.

9.46 PLN (-0.94%)

Enea S.A.

20.98 PLN (+0.67%)

Lubelski Węgiel Bogdanka S.A.

22.10 PLN (-3.91%)

Złoto

4 700.47 USD (+0.01%)

Srebro

87.29 USD (-1.11%)

Ropa naftowa

104.85 USD (-0.74%)

Gaz ziemny

2.83 USD (-1.19%)

Miedź

6.63 USD (+0.24%)

Węgiel kamienny

112.50 USD (-0.44%)

Fundacja JSW przekazała 100 oczyszczaczy powietrza dla żłobków i przedszkoli w regionie

fot: Maciej Dorosiński

- Najskuteczniejszym sposobem zwalczania zagrożenia metanowego jest odmetanowanie górotworu. Na ten cel każdego roku wydajemy ogromne fundusze - stwierdza wiceprezes JSW Artur Dyczko

fot: Maciej Dorosiński

Uroczyste przekazanie 100 oczyszczaczy powietrza ufundowanych przez Fundację JSW na ręce dyrektorów przedszkoli i żłobków z terenów wsparcia Fundacji JSW odbędzie się 1 października 2020 r. o godz. 9.30 na Hali Widowiskowo-Sportowej w Jastrzębiu-Zdroju - poinformowała portal netTG.pl Magdalena Szynal z biura zarządu Fundacji JSW.

W związku z nadchodzącym sezonem grzewczym biuro Fundacji JSW otrzymuje dużą liczbę wniosków o ufundowanie oczyszczaczy powietrza dla placówek przedszkolnych. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom, decyzją zarządu Fundacji JSW postanowiliśmy zainicjować akcję „Czyste powietrze dla przedszkoli w regionie – zakup oczyszczaczy powietrza", w ramach której ufundowaliśmy 100 oczyszczaczy powietrza dla publicznych placówek przedszkolnych i żłobków z terenów wsparcia Fundacji JSW.

W spotkaniu uczestniczyć będą zaproszeni prezydenci, wójtowie, burmistrzowie, naczelnicy wydziałów oświaty oraz dyrektorzy żłobków i przedszkoli.

W czasie spotkania głos zabierze prezes Fundacji JSW Artur Dyczko. Ogłoszony zostanie również konkurs, skierowany do publicznych żłóbków i przedszkoli na kreatywne prace, w formie filmów, zdjęć, kolaży, prac plastycznych lub innej, obrazujące, jak przekazany sprzęt sprawdza się w placówce. Jeśli warunki pogodowe na to pozwolą, w spotkaniu weźmie udział grupa przedszkolaków, dla których przewidziano drobne atrakcje na świeżym powietrzu. Będzie można również podziwiać prace dzieci, których motywem przewodnim było „czyste powietrze". Całość ma zakończyć wspólne zdjęcie pamiątkowe.

Fundacja JSW została powołana w kwietniu 2019 r. przez Jastrzębską Spółkę Węglową. Prezesem Fundacji JSW jest Artur Dyczko, wiceprezes zarządu JSW ds. technicznych i operacyjnych. Podstawowym celem działania fundacji jest organizowanie wsparcia dla społeczności lokalnych na obszarze działania Grupy Kapitałowej JSW. Fundacja wspiera instytucje i organizacje oraz samorządy w czterech głównych obszarach: kultura i tradycja, wypoczynek i rekreacja, nauka i edukacja, zdrowie i bezpieczeństwo. 

Udzielane przez Fundację JSW wsparcie ma charakter finansowej lub rzeczowej darowizny. Dotychczas fundacja wsparła takie inicjatywy, jak doposażenie lokalnych placówek Ochotniczej Straży Pożarnej; dofinansowanie zakupu specjalistycznej aparatury medycznej dla szpitali i lokalnych ośrodków zdrowia; dofinansowanie zajęć i turnusów rehabilitacyjnych osób niepełnosprawnych; wsparcie zakupu wyposażenia pracowni szkolnych i doposażenia placówek oświatowych, domów i ośrodków pomocy społecznej; przekazanie środków na działalność organizacji sportowych, zajmujących się szkoleniem dzieci i młodzieży w różnych dyscyplinach sportu; renowacje obiektów sakralnych czy dofinansowanie miejscowych wydarzeń kulturalnych.

W Fundacji JSW prowadzone są również autorskie projekty, czego przykładem jest projekt "Czyste powietrze dla przedszkoli w regionie – zakup oczyszczaczy powietrza".

MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Rekordowe przychody i wzrost potencjału inwestycyjnego – KGHM podsumowuje I kwartał

W pierwszym kwartale 2026 roku Grupa Kapitałowa KGHM Polska Miedź S.A. osiągnęła zysk netto na poziomie ponad 3,5 mld PLN, przy rekordowych przychodach z umów z klientami i ponad dwukrotnym wzroście zysku operacyjnego EBITDA. Grupa odnotowała istotną poprawę wyników polskich kopalń i hut, przy utrzymaniu wysokiej kontrybucji aktywów zagranicznych. Produkcja miedzi płatnej w Grupie wyniosła 176 tys. ton i była o 4% wyższa w ujęciu rocznym. Koszt C1 kształtował się na poziomie 1,69 USD/funt i był aż o 35% niższy w porównaniu do analogicznego okresu rok wcześniej.

Markowski: Węgiel wraca do łask? Stabilny surowiec w niestabilnym świecie

W głowach wielu polityków węgiel jest obarczony różnego rodzaju „winami” stricte ekologicznymi. Nikt nie próbuje rozwiązywać tego problemu w kategoriach technicznych i technologicznych, tylko w kategoriach fiskalnych – nakładając kolejne podatki i obostrzenia. W ten sposób węgiel jest stopniowo wypychany z rynku - mówi Jerzy Markowski, b. wiceminister gospodarki i górniczy ekspert.

Gdzie byłby Bytom, gdyby nie przemysł? Kopalnie, huty i inne zakłady?

Powstające zakłady przemysłowe – kopalnie węgla kamiennego oraz rud cynku i ołowiu, huty i inne przedsiębiorstwa, które działały na rzecz bytomskiego górnictwa miały kolosalny wpływ na rozwój miasta. O tym była kolejna prelekcja bytomskiego historyka Tomasza Saneckiego, która odbyła się 13 maja w Hotelu przy Skarpie.

Woda, która łączy region. Jak system pierścieniowy GPW chroni Śląsk przed awariami?

Woda jest jedną z tych rzeczy, których zwykle nie zauważamy – dopóki nie zaczyna jej brakować. W przypadku Górnośląskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów to codzienne, ciche działanie nabiera szczególnego znaczenia, bo od pracy Spółki zależy bezpieczeństwo i komfort życia milionów mieszkańców Śląska.