Faser coraz częściej realizuje kontrakty dla wojska

1553933850 faser dostawa faser sa

fot: Faser SA

Wyroby dla wojska stanowią blisko jedną czwartą całorocznej produkcji Fasera

fot: Faser SA

Fabryka Sprzętu Ratunkowego i Lamp Górniczych Faser w maju podpisała jeden z największym kontraktów w tym roku. Umowa jest warta 3,5 mln zł i została zawarta z Ministerstwem Obrony Narodowej - poinformowała portal netTG.pl Jolanta Talarczyk, rzecznik prasowy tarnogórskiej Fabryki. 

Faser ma dostarczyć odbiorcom siedem typów filtropochłaniaczy dla okrętów marynarki wojennej, różnego typu pojazdów i obiektów, a także części zamienne do aparatów ewakuacyjnych dla załóg pojazdów opancerzonych. Załoga będzie realizować to zamówienie przez 6 miesięcy. To już 11 kontrakt wojskowy fabryki w tym roku. 

Filtropochłaniacze to najważniejszy element systemów filtrowentylacyjnych w różnego typu obiektach (w tym schronowych) oraz pojazdach. Ich zadaniem jest oczyszczanie powietrza z bojowych środków trujących i biologicznych. Filtropochłaniacze trzeba wymieniać na nowe zgodnie z określonym terminem ich użytkowania. Aparaty ewakuacyjne również wymagają serwisowania i wymiany elementów jednokrotnego użycia (np. pochłaniaczy).

- Bardzo nas cieszą zamówienia dla wojska, ponieważ gwarantują nam one rytmiczność produkcji. Obserwujemy sytuację na rynku krajowym i zagranicznym starając się dopasowywać do zmieniającej się koniunktury na wyroby naszej fabryki. Zachęceni ubiegłorocznym sukcesem w Ogólnopolskim Konkursie Lider Bezpieczeństwa Państwa, w którym otrzymaliśmy nagrodę za innowacyjny produkt, postanowiliśmy powalczyć o zagranicznych odbiorców. Na przełomie 2017 i 2018 roku uzyskaliśmy uprawnienia do eksportu towarów o przeznaczeniu wojskowym. W tym roku debiutujemy na Międzynarodowych Targach Technologii Obronnych i Bezpieczeństwa w Brnie, które rozpoczynają się już w środę, 29 maja – mówi Tomasz Sosnowski, prezes zarządu - dyrektor generalny FSRiLG Faser.

 

MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Od kopalni Max do Parku Tradycji

Historia kopalni Michał w Michałkowicach, dziś dzielnicy Siemianowic Śląskich, to opowieść o narodzinach przemysłowego miasta, dramatycznych wojennych losach i powojennej transformacji przestrzeni poprzemysłowej w miejsce pamięci i kultury.

Wojciech Balczun: Orlen nie prowadzi rozmów ws. zakupu rafinerii Schwedt

Orlen nie prowadzi obecnie negocjacji dotyczących zakupu rafinerii Schwedt ani objęcia udziałów w niemieckiej spółce PCK Schwedt - poinformował minister aktywów państwowych Wojciech Balczun w odpowiedzi na poselską interpelację.

Koniec rosyjskiego gazu szansą dla Polski. Rośnie znaczenie tranzytu

Znaczenie Polski jako kraju tranzytowego w handlu gazem ziemnym może wzrosnąć w najbliższych latach dzięki całkowitemu wycofaniu się UE z importu gazu z Rosji, przy utrzymującym się popycie na to paliwo – wskazali analitycy Polskiego Instytutu Ekonomicznego.

Górnicy jeździli tam elektryczną kolejką już ponad 50 lat temu. Niezwykła historia kopalni Jan

Już dwukrotnie wspominałem o doświadczalnej, zautomatyzowanej kopalni Jan, która powstała w 1968 r. na części kopalni Wieczorek. W odróżnieniu od otwieranej dekadę temu kopalni Bzie-Dębina miała ona dwa szyby i wypełniała definicję kopalni. Stanowiła w istocie koncentrację osiągnięć naukowo-technicznych polskiego górnictwa węgla kamiennego z całym intensywnie rozwijanym zapleczem.