Jastrzębska Spółka Węglowa S.A.

28.17 PLN (-2.53%)

KGHM Polska Miedź S.A.

350.10 PLN (-0.27%)

ORLEN S.A.

145.40 PLN (+0.97%)

PGE Polska Grupa Energetyczna S.A.

10.70 PLN (-1.92%)

TAURON Polska Energia S.A.

9.61 PLN (-0.56%)

Enea S.A.

21.26 PLN (-2.03%)

Lubelski Węgiel Bogdanka S.A.

23.40 PLN (-1.89%)

Złoto

4 706.05 USD (-0.92%)

Srebro

84.74 USD (-2.60%)

Ropa naftowa

107.19 USD (+2.76%)

Gaz ziemny

2.92 USD (-0.14%)

Miedź

6.48 USD (-0.17%)

Węgiel kamienny

114.75 USD (+2.00%)

Jastrzębska Spółka Węglowa S.A.

28.17 PLN (-2.53%)

KGHM Polska Miedź S.A.

350.10 PLN (-0.27%)

ORLEN S.A.

145.40 PLN (+0.97%)

PGE Polska Grupa Energetyczna S.A.

10.70 PLN (-1.92%)

TAURON Polska Energia S.A.

9.61 PLN (-0.56%)

Enea S.A.

21.26 PLN (-2.03%)

Lubelski Węgiel Bogdanka S.A.

23.40 PLN (-1.89%)

Złoto

4 706.05 USD (-0.92%)

Srebro

84.74 USD (-2.60%)

Ropa naftowa

107.19 USD (+2.76%)

Gaz ziemny

2.92 USD (-0.14%)

Miedź

6.48 USD (-0.17%)

Węgiel kamienny

114.75 USD (+2.00%)

FAMUR dostarczy kolejne zestawy urządzeń klasy Mikrus do Chin. Wartość umowy to prawie 15 mln euro

1636113728 mikrus

fot: FAMUR

Kompleks Mikrus jest innowacyjnym systemem oferowanym przez Grupę FAMUR do eksploatacji tzw. cienkich pokładów

fot: FAMUR

5 listopada br. FAMUR S.A., sfinalizował umowę na dostawę zestawu urządzeń klasy Mikrus dla kontrahenta w Chinach. Innowacyjny i w pełni zautomatyzowany system służący do podziemnej eksploatacji niskich pokładów węgla kamiennego zostanie dostarczony w czwartym kwartale 2022 r. Wartość umowy wynosi blisko 15 mln euro tj. ok. 68 mln zł – poinformowała w piątek spółka.

Podpisana umowa między FAMUR S.A. a chińskim kontrahentem przewiduje dostawę zaawansowanego technologicznie zestawu urządzeń klasy Mikrus do podziemnej eksploatacji niskich pokładów węgla kamiennego. Kontrakt z chińskim partnerem to kolejna umowa Grupy na tamtejszym rynku, która dowodzi wysokiej jakości współpracy w obszarze serwisu i specjalistycznego doradztwa Grupy FAMUR.

- Jest to już drugi kontrakt Grupy na dostarczenie urządzeń klasy Mikrus do Chin, co niewątpliwie jest dla nas istotnym osiągnięciem. Chiny to największy producent węgla na świecie, tym bardziej ponowny kontrakt na zakup zestawu urządzeń Mikrusa dowodzi, jak wysokiej jakości jest to rozwiązanie technologiczne, które w pełni odpowiada na ogromne potrzeby automatyzacji tamtejszej branży w zakresie eksploatacji pokładów cienkich – mówi Szymon Jarno, dyrektor ds. sprzedaży eksportowej FAMUR SA

Kompleks Mikrus jest innowacyjnym systemem oferowanym przez Grupę FAMUR do eksploatacji tzw. cienkich pokładów. Składa się z głowicy urabiająco-ładującej, która przemieszcza się wzdłuż ociosu węglowego przy pomocy systemu cięgnowego, który napędzany jest elektrycznymi silnikami zasilanymi z przemienników częstotliwości umieszczonych w chodnikach. Głowica współpracuje z przenośnikiem ścianowym i sekcjami obudowy zmechanizowanej, tworząc zautomatyzowany kompleks wydobywczy. Urządzenie posiada nowoczesny system sterowania, co jest ważne ze względu na zastosowanie w nawet bardzo trudnych warunkach w kopalniach. System umożliwia pełną automatyzację pracy kompleksu i tym samym skutecznie podnosi bezpieczeństwo pracy obsługujących go górników - czytamy w informacji spółki.

MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Górnicza uczelnia przedstawia Barbarę. Jej serce to polski system Bielik

Poznajcie Barbarę! To nowoczesny robot humanoidalny (Unitree G1 Edu U2), który właśnie dołączył do zespołu Centrum Doskonałości Sztucznej Inteligencji Akademii Górniczo-Hutniczej.

Leszek Pietraszek: Przyszłość regionu zależy od tego, czy będziemy działać razem

Projekt nowelizacji ustawy metropolitalnej, którego drugie czytanie odbędzie się we wtorek 12 maja w Sejmie, to niezwykle ważny krok nie tylko dla Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii, ale dla całego regionu i jego mieszkańców. To odpowiedź na rzeczywiste wyzwania, przed którymi stoją dziś duże obszary miejskie – wyzwania demograficzne, gospodarcze, transportowe oraz społeczne. Właśnie dlatego dyskusja o metropoliach wraca dziś szerzej również w kontekście Pomorza i planów utworzenia tam związku metropolitalnego – podkreśla Leszek Pietraszek, przewodniczący zarządu Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii.

Konferencja w Muzeum Żup Krakowskich

Głęboko pod ziemią rozmawiają o górniczych muzeach

W Muzeum Żup Krakowskich, głęboko pod ziemią,  trwa Międzynarodowa Konferencja Muzeów Górniczych i Skansenów Podziemnych ICMUM 2026.

Apartamenty inwestycyjne – na co zwrócić uwagę przy wyborze nieruchomości

Myślisz o bezpiecznym ulokowaniu nadwyżek finansowych, które pozwoli Ci budować portfel aktywów na długie lata. Wybór odpowiedniego lokalu wymaga jednak chłodnej kalkulacji oraz głębokiej analizy dostępnych na rynku ofert deweloperskich. Dobrze przemyślany zakup nieruchomości potrafi przynieść ogromną satysfakcję i poczucie stabilizacji, jeśli tylko podejdziesz do całego procesu z odpowiednią wiedzą. Skupienie się na detalach technicznych oraz prawnych pozwoli ci uniknąć niepotrzebnego stresu w przyszłości.