Energetyka: nowa usługa od Tauron Dystrubucja

fot: Andrzej Bęben/ARC

Rozdzielnia w Świebodzicach jest pierwszą w oddziale w Wałbrzychu i 21. w Tauron Dystrybucja, wybudowaną w tzw. technologii GIS (Gas Insulated Switchgear)

fot: Andrzej Bęben/ARC

Tauron Dystrybucja uruchomił dla klientów nowoczesną formę płatności elektronicznych za usługę przyłączenia do sieci energetycznej – poinformowała spółka w komunikacie przesłanym do portalu górniczego nettg.pl.

Klienci będą mogli teraz dokonać opłaty wykorzystując rozwiązania podobne do tych, stosowanych w sklepach internetowych.

- To pierwsza tego typu usługa oferowana przez operatora systemu dystrybucyjnego w Polsce – podkreśla biuro prasowe spółki.

W ubiegłym roku Tauron Dystrybucja uruchomił nowoczesny portal przyłączeniowy. Dzięki niemu bez wychodzenia z domu, można elektronicznie złożyć wniosek o warunki przyłączenia oraz umowę o przyłączenie. Wprowadzony system umożliwia przekazywanie informacji zwrotnej o statusie sprawy i przesyłanie komunikatów w poszczególnych sprawach. Teraz dodatkowo spółka uruchomiła usługę szybkich płatności online.

- Tauron stale rozwija kanały komunikacji z klientami i wprowadza nowoczesne rozwiązania. Najpopularniejszą formą płatności internetowych w Polsce są przelewy elektroniczne i dlatego wprowadzona została możliwość opłacenia przyłączenia do sieci energetycznej za pomocą szybkich płatności on-line. To rozwiązanie zbliżone do tych oferowanych w sklepach internetowych – czytamy w komunikacie.

System szybkich płatności online jest alternatywą dla tradycyjnych przelewów bankowych. Usługa polega na tym, że płatność przebiega niemalże w „czasie rzeczywistym”, co nie wymaga oczekiwania na zaksięgowanie przelewu przez bank. Jest dostępna 24h/dobę – niezależnie od pory dnia czy nocy, płatność trafia od razu do operatora.

MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Jubileuszowy Festiwal Orkiestr Dętych. I znów pięknie nam zagrały!

W sobotę 22 sierpnia w parku im. Augustyna Kozioła w Rudzie Śląskiej odbył się 25. już Festiwal Orkiestr Dętych. Jak zwykle miłośnicy orkiestr mogli liczyć na świetną zabawę, wysłuchali, oprócz tradycyjnych śląskich melodii, światowe przeboje muzyki rozrywkowej. 

Likwidacja, czyli co dalej z naszą kopalnią

O czym pisaliśmy 30 lat temu? Przede wszystkim o likwidacji KWK Żory i wypadku w kopalni Szczygłowice. Ale w 33. numerze „Trybuny Górniczej” z 22 sierpnia 1996 r. znalazło się wiele innych interesujących tematów.

Co już zrobiono w sprawie JSW?

Na swoim facebookowym profilu minister aktywów państwowych Wojciech Balczun podsumował, co już udało się zrobić w sprawie Jastrzębskiej Spółki Węglowej. Napisał m.in. o braku odwagi decydentów w zakresie wdrożenia głębokiej restrukturyzacji, która mogłaby ustabilizować finanse spółki w trudnych czasach.

Agencja Fitch potwierdziła w piątek rating Polski na poziomie A-

Agencja Fitch potwierdziła w piątek rating Polski na poziomie A- i jednocześnie utrzymała negatywną perspektywę ratingu - podało w piątek Ministerstwo Finansów. Fitch spodziewa się, że deficyt finansów publicznych w 2027 r. wyniesie 6,7 proc. a wzrost PKB wyniesie 2,9 proc.