Dzisiaj urodziny DZ! Całemu zespołowi składamy gratulacje

fot: ARC

fot: ARC

Dziś mija 80 lat odkąd największa gazeta regionalna w województwie śląskim trafiła do rąk czytelników. Dziennik Zachodni 6 lutego obchodzi urodziny. Życzymy mu, by dalej był wiarygodną lekturą dla mieszkańców regionu, a naszym kolegom po fachu – aby nie brakowało im pasji i inspiracji w wykonywaniu zawodu.

Pierwszy numer Dziennika Zachodniego ukazał się 6 lutego 1945 r. Dzisiaj to jedna z najstarszych gazet regionalnych w Polsce, opiniotwórczy tytuł, bez którego trudno sobie wyobrazić krajobraz nie tylko śląskich mediów.

Z okazji 80-lecia życzymy całemu zespołowi, by nadal wiódł prym wśród regionalnych gazet, był ważnym źródłem informacji i świetną, codzienną lekturą dla grona wiernych czytelników!

Poniżej okładka 1 numeru Dziennika Zachodniego

MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Sprawdź umowy, by uniknąć kary. Apel RIG w Katowicach

Regionalna Izba Gospodarcza w Katowicach apeluje do przedsiębiorców o przegląd umów zawieranych z pracownikami. Ma to związek z nowymi uprawnieniami Państwowej Inspekcji Pracy.

Kolejowa przerwa na Górnym Śląsku. Kluczowa linia S1 zmienia trasę

W poniedziałek, 13 lipca 2026 r., o godz. 20.00 ustanie ruch pociągów na szlaku Ruda Chebzie – Zabrze. Przerwa potrwa do 30 lipca, a jej powodem jest budowa wiaduktu kolejowego na przyszłą trasą N-S w Rudzie Śląskiej. Oznacza to spore zmiany dla pasażerów Kolei Śląskich.

Reżyseria i psychologia - to najbardziej oblegane kierunki studiów w Śląskiem

11 lipca zakończyła się rejestracja kandydatów na studia stacjonarne pierwszego stopnia i jednolite magisterskie na Uniwersytecie Śląskim. Najwięcej chętnych było na reżyserię, psychologię i realizację obrazu filmowego. Na tej uczelni nauki ścisłe są w zdecydowanym odwrocie. czy słusznie?

Kopalnia Wujek będzie centrum kosmicznym? Dziś ważna decyzja dla Katowic i Śląska

Dziś ma zapaść decyzja o tym, gdzie powstanie ośrodek Europejskiej Agencji Kosmicznej (ESA). Czy Katowice mają szansę z Krakowem i Warszawą?