Drogi: pół A1 na majówkę

Wg nieoficjalnych informacji, Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad chce oddać do ruchu w środę 30 kwietnia 19-kilometrowy odcinek autostrady A1 od Włocławka do Kowala - dowiedziała się Rzeczpospolita.

Dzięki temu czas podróży między Warszawą a Wybrzeżem skróci się do ok. 3,5 godz.

Teraz gotowość trasy do uruchomienia sprawdza nadzór budowlany, policja, straż pożarna. Do ułożenia pozostały jedynie niespełna 2 km warstwy ścieralnej nawierzchni jezdni. Trwają prace wykończeniowe: malowanie pasów i montaż barier ochronnych.

Więcej na http://www.rp.pl.

MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Lato, lato wszędzie!

Astronomiczne, kalendarzowe i… kolejowe. To ostatnie zaczęło się najprędzej – już w połowie czerwca. W trzeciej, tzw. letniej korekcie rozkładu jazdy na tory wróciły między innymi regularne połączenia z Częstochowy do Zakopanego.

Jakie są zastosowania komputerów przemysłowych? 5 przykładów

Komputery przemysłowe (IPC) to wyspecjalizowane jednostki, stworzone do nieprzerwanej pracy 24/7 w ekstremalnych warunkach, gdzie standardowe PC zawodzą. Ich wzmocniona konstrukcja i niezawodność stanowią fundament nowoczesnej automatyzacji. Od wspierania procesów produkcyjnych i kontroli jakości, przez zarządzanie logistyką i monitorowanie infrastruktury, po interfejsy HMI i przetwarzanie brzegowe z AI – komputery przemysłowe gwarantują ciągłość i wydajność w przemyśle 4.0.

Pilny apel Okręgowego Inspektora Pracy. Chodzi o upały

Piotr Kalbron, Okręgowy Inspektor Pracy zaapelował do pracodawców o podejmowanie działań ograniczających wpływ wysokich temperatur na warunki pracy.

Nie żyje prof. Marian Mitręga. Wieloletni pracownik Wydziału Nauk Społecznych Uniwersytetu Śląskiego

Nie żyje prof. dr hab. Marian Mitręga. Politolog przez blisko pół wieku związany był z Wydziałem Nauk Społecznych Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. W lipcu skończyłby 74 lata.