Debata: Śląskie Forum Innowacji 2011

Forum innowacji screen

fot: ARC

Organizatorzy chcą pokazać, że innowacyjność się opłaca...

fot: ARC

Współpraca samorządu, nauki i biznesu to ogromna szansa rozwoju dla województw takich jak śląskie. Podczas Śląskiego Forum Innowacji, od 15 do 16 czerwca, pokazane zostaną przykłady takiej współpracy, zasady wsparcia, transferu technologii oraz perspektywy rozwoju innowacyjności.

Forum organizują: Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego, Górnośląska Agencja Przekształceń Przedsiębiorstw, Secus Wsparcie Biznesu, Park Naukowo-Technologiczny Euro–Centrum oraz Akademia Sztuk Pięknych w Katowicach.
 

Organizatorzy chcą pokazać, że „innowacyjność się opłaca, a drogą do sukcesu jest wsparcie i współpraca światów z pozoru tak odmiennych, że wszelkie wspólne działanie wydaje się niemożliwe.
 

Podczas Forum zostanie przedstawiona Regionalna Strategia Innowacji Województwa Śląskiego opracowana i realizowana przez Urząd Marszałkowski. Głównym celem projektu jest podniesienie potencjału gospodarczego regionu poprzez stworzenie klimatu i warunków sprzyjających rozwojowi innowacji i gospodarki opartej na wiedzy. RIS jest wsparciem dla biznesu i nauki, na Forum zostaną przedstawione przykłady firm, które dzięki realizowaniu założeń określonych w RIS osiągnęły sukces nie tylko na rynku lokalnym, czy ogólnopolskim ale też europejskim.
 

A oto skrócony program Forum:
 

15 czerwca: debata „Szanse rozwoju innowacyjnych firm na Śląsku” (Park Naukowo-Technologiczny Euro-Centrum w Katowicach). Debata przybliży kwestie wsparcia samorządu w rozwoju nowoczesnych technologii, transferu technologii z nauki do biznesu oraz finansowania działalności innowacyjnych firm.

16 czerwca: konferencja „Innowacyjny Śląsk”, połączona z galą wręczenia nagród INNOSILESIA w konkursach „Innowator Śląska” i „Re-produkt” (Hotel Arsenal Palace w Chorzowie) Konferencja pokaże najbliższe perspektywy rozwoju innowacyjności w regionie oraz polskie i zagraniczne dobre praktyki działań innowacyjnych w relacjach samorząd - nauka - biznes.
 

Udział w Forum jest bezpłatny, liczba miejsc ograniczona.
 

Więcej informacji:
Śląskie Forum Innowacji

MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Nowa przestrzeń pamięci i kultury. Otwarcie rozbudowanego ŚCWiS w Katowicach

Rodziny górników poległych 16 grudnia 1981 roku w kopalni „Wujek”, mieszkańcy Katowic, samorządowcy, przedstawiciele środowisk kulturalnych oraz partnerzy instytucji wspólnie uczestniczyli w uroczystym otwarciu rozbudowanej siedziby Śląskiego Centrum Wolności i Solidarności im. Dziewięciu Górników z „Wujka” w Katowicach.

Jak chronić polskie górnictwo przed cyberzagrożeniami? Jarosław Zagórowski wskazuje nową drogę

GIG zna specyfikę zakładów górniczych, systemów automatyki, infrastruktury podziemnej, monitoringu i procesów technologicznych. Wiemy, że w przemyśle bezpieczeństwo cyfrowe musi iść w parze z bezpieczeństwem technicznym oraz organizacyjnym - mówi Jarosław Zagórowski, dyrektor Głównego Instytutu Górnictwa.

Wniosek ws. uchylenia immunitetu posła Wojciecha Króla. „To jest postawienie sprawy na głowie - najpierw chcą stawiać zarzut, a dopiero później wyjaśniać przedmiot sprawy”

Poseł Wojciech Król poinformował, że we wniosku o uchylenie mu immunitetu, złożonym przez Prokuraturę Europejską, brak jest „jakiegokolwiek związku z aferą korupcyjną w Tramwajach Śląskich”. Reprezentująca go adwokat Marta Smołka dodała, że ten wniosek „robi takie wrażenie, jakby prokuratura miała jakąś tezę, która miała być podstawą sformułowania zarzutów i dopiero planowała tę tezę weryfikować”. Dodatkowo wniosek został złożony z błędami formalnymi.

Nożownik w szpitalu w Jastrzębiu-Zdroju. Ma 19 lat, był pod wpływem narkotyków

W Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym nr 2 w Jastrzębiu-Zdroju odbyła się w piątek 26 czerwca konferencja dotycząca brutalnego ataku nożownika. W czwartek wieczorem 19-latek wszedł na jeden ze szpitalnych oddziałów i zaatakował nożem cztery osoby. Prokuratura Rejonowa w Jastrzębiu-Zdroju prowadzi śledztwo w sprawie usiłowania zabójstwa więcej niż jednej osoby na terenie szpitala