Chile: KGHM prezentuje się na targach górniczych

1345803928 kghm targi chile kghm pl

fot: kghm.pl

KGHM wraz ze spółkami: Nitroerg, Zanam-Legmet i PeBeKa oraz Ambasadą RP w Chile stworzył na targach wspólny, duży "polski segment" o łącznej powierzchni 54 m2

fot: kghm.pl

Ponad 250 wystawców bierze udział w górniczych targach Expominera del Pacifico, które w czwartek (23 sierpnia) rozpoczęły się w Chile. W gronie wystawców znalazły się także polskie firmy z KGHM Polska Miedź na czele - poinformowało portal górniczy nettg.pl biuro prasowe spółki.

Na targach swoje stoiska mają największe światowe firmy sektora górniczego takie jak: Teck, Komatsu, BHP Billiton. KGHM wraz ze spółkami: Nitroerg, Zanam-Legmet i PeBeKa oraz Ambasadą RP w Chile stworzył na targach wspólny, duży "polski segment" o łącznej powierzchni 54 m2. W dniu otwarcia targów stoisko KGHM odwiedziła m.in. Mirtha Dubost burmistrz Iquique oraz Pablo Wagner, wiceminister górnictwa w Chile, który gratulował KGHM zagranicznego rozwoju.

Miedziowy koncern w momencie przejęcia Quadra FNX stał się globalną firmą górniczą i skupia się w tej chwili na budowaniu swojej marki poza granicami kraju.

- Okres bezpośrednio po przejęciu kanadyjskiej spółki Quadra FNX z aktywami m.in. w Chile, wydaje się być idealnym momentem do promocji nie tylko KGHM., ale także spółek z grupy kapitałowej oraz firm z całej Polski , które mają okazję zaprezentowania swojej oferty na arenie międzynarodowej- mówi Bogusław Graboń, dyrektor naczelny ds. zarządzania i zrównoważonego rozwoju KGHM Polska Miedź.

Targi, które potrwają do 25 sierpnia, organizowane są przez Zrzeszenie Przemysłowe w Iquique. Odbywają się w portowym mieście Iquique w północnym Chile, w regionie Tarapaca od lat słynącym z działalności górniczej. W regionie Tarapaca działalność prowadzą m.in. BHP Billiton, Anglo American i Teck. Miasto Iquique oddalone jest o około 350 km od położonego w Chile i należącego do KGHM projektu górniczego Sierra Gorda.

- Obecność polskich firm jest bardzo ważna i wsparcie placówki nie jest bez znaczenia w kraju tak odległym jak Chile. Cieszę się bardzo, że wspólnymi siłami stworzyliśmy ciekawe i oryginalne stoisko wystawiennicze, które wzbudza duże zainteresowanie wśród Chilijczyków. Promocja Polski pod względem potencjału gospodarczego, jak i kulturowego jest bardzo dobrze przyjmowana w Chile, a związki między obu krajami od czasów Ignacego Domeyki pozostają wciąż żywe i intensywne - mówi Radosław Smyk, sekretarz ds. ekonomicznych Ambasady RP w Santiago de Chile.

Podczas targów odbywają się liczne spotkania biznesowe, konferencje, seminaria i pokazy maszyn.

- Rozwój górnictwa w Chile stwarza dla nas miejsce pomimo silnej konkurencji branżowej. Przy merytorycznym wsparciu polskiej ambasady, Nitroerg podążając za inwestycjami KGHM ma realną szansę zaistnienia na tym rynku - ocenia Sławomir Kwiatkowski, członek zarządu, dyrektor ds. rozwoju i produkcji, Nitroerg.

W tym roku KGHM jako firma globalna brała udział m.in. w konferencji PDAC w Kanadzie oraz targach w Duesseldorfie.

MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

W kopalniach JSW licealiści przeprowadzili pokazy udzielania pierwszej pomocy

Młodzież z klas ratowniczych II LO w Zespole Szkół Zawodowych nr 2 w Knurowie prowadziła pokazy udzielania pierwszej pomocy na fantomach. Akcję zorganizowano w ruchu Szczygłowice oraz ruchu Knurów.

30 lat KSSE. Bez Strefy transformacja regionu wyglądałaby zupełnie inaczej

Trzy dekady temu powstała Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna jako jedno z najważniejszych narzędzi transformacji gospodarczej Górnego Śląska. Dziś, po 30 latach działalności, można powiedzieć, że bez KSSE przemiana regionu od gospodarki opartej na tradycyjnym przemyśle do nowoczesnego centrum produkcji, technologii i innowacji nie przebiegałaby w tak dynamiczny sposób. Jubileuszowa gala była nie tylko okazją do świętowania, ale także do podsumowania trzech dekad inwestycji, które zmieniły gospodarcze oblicze regionu.

TAURON Dystrybucja zapowiada: To energetyka w nowym wydaniu: otwarta, prosta i przewidywalna.

Każdy właściciel nowej nieruchomości pamięta liczbę dokumentów i formalności towarzyszących nie tylko samej budowie, ale także przyłączaniu mediów. Właśnie ten etap inwestycji według TAURON Dystrybucji może zostać znacznie uproszczony. Już 1 lipca Firma uruchomi nowy serwis ePrzyłączenia, który radykalnie ułatwia wnioskowanie o przyłączenie do sieci energetycznej. Ma być szybciej, bez papieru i wizyt w biurze.

Jakie są zastosowania komputerów przemysłowych? 5 przykładów

Komputery przemysłowe (IPC) to wyspecjalizowane jednostki, stworzone do nieprzerwanej pracy 24/7 w ekstremalnych warunkach, gdzie standardowe PC zawodzą. Ich wzmocniona konstrukcja i niezawodność stanowią fundament nowoczesnej automatyzacji. Od wspierania procesów produkcyjnych i kontroli jakości, przez zarządzanie logistyką i monitorowanie infrastruktury, po interfejsy HMI i przetwarzanie brzegowe z AI – komputery przemysłowe gwarantują ciągłość i wydajność w przemyśle 4.0.