Jastrzębska Spółka Węglowa S.A.

26.90 PLN (-4.61%)

KGHM Polska Miedź S.A.

312.00 PLN (-1.89%)

ORLEN S.A.

127.10 PLN (-1.53%)

PGE Polska Grupa Energetyczna S.A.

10.88 PLN (-0.73%)

TAURON Polska Energia S.A.

9.75 PLN (-0.77%)

Enea S.A.

22.58 PLN (-3.09%)

Lubelski Węgiel Bogdanka S.A.

23.80 PLN (-5.56%)

Złoto

4 694.55 USD (-0.46%)

Srebro

74.99 USD (-0.71%)

Ropa naftowa

102.00 USD (+0.92%)

Gaz ziemny

2.76 USD (+2.72%)

Miedź

6.10 USD (+0.09%)

Węgiel kamienny

108.50 USD (+1.12%)

Jastrzębska Spółka Węglowa S.A.

26.90 PLN (-4.61%)

KGHM Polska Miedź S.A.

312.00 PLN (-1.89%)

ORLEN S.A.

127.10 PLN (-1.53%)

PGE Polska Grupa Energetyczna S.A.

10.88 PLN (-0.73%)

TAURON Polska Energia S.A.

9.75 PLN (-0.77%)

Enea S.A.

22.58 PLN (-3.09%)

Lubelski Węgiel Bogdanka S.A.

23.80 PLN (-5.56%)

Złoto

4 694.55 USD (-0.46%)

Srebro

74.99 USD (-0.71%)

Ropa naftowa

102.00 USD (+0.92%)

Gaz ziemny

2.76 USD (+2.72%)

Miedź

6.10 USD (+0.09%)

Węgiel kamienny

108.50 USD (+1.12%)

Ceny ropy w NY

Ceny ropy naftowej na giełdzie paliw w Nowym Jorku minimalnie rosną. Po południu Departament Energii USA opublikuje dane o zapasach paliw - podają maklerzy.

Baryłka ropy West Texas Intermediate, w dostawach na grudzień, na giełdzie paliw NYMEX w Nowym Jorku, jest wyceniana na 93,91 USD, po wzroście o 3 centy. Brent w dostawach na grudzień na giełdzie paliw ICE Futures Europe w Londynie zwyżkuje o 16 centów, do 107,28 USD za baryłkę. Kontrakty na grudzień wygasają w czwartek.

Zapasy ropy w USA wzrosły w ubiegłym tygodniu o 800 tys. baryłek, do 385,9 mln baryłek - oceniają analitycy. Byłby to ich najwyższy poziom od połowy czerwca.

Departament Energii (DoE) opublikuje swój raport o zapasach paliw w USA w czwartek o 16.30 czasu europejskiego.

Analitycy spodziewają się też spadku zapasów benzyny w USA o 500 tys. baryłek, a w przypadku paliw destylowanych, w tym oleju opałowego, spadku o 600 tys. baryłek.

W środę swoje wyliczenia nt. zapasów paliw w USA podał niezależny Amerykański Instytut Paliw (API).

Z jego danych wynika, że w ubiegłym tygodniu zapasy ropy w USA wzrosły o 599 tys. baryłek.

- Głównym czynnikiem jest teraz podaż ropy w USA - mówi Phil Flynn, starszy analityk rynkowy w Price Futures Group w Chicago. - Protesty w Libii, które spowodowały zablokowanie załadunku tankowców z ropą, spowodowały wzrost obaw na rynkach.

W Libii ok. 300 protestantów zablokowało załadunek tankowców w porcie Hariga.

MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Lista spółek SP objętych pilotażem local content powinna być gotowa do końca kwietnia

Lista spółek Skarbu Państwa z sektora energetycznego, które zostaną objęte pilotażem badania dotyczącego local content, powinna być gotowa do końca kwietnia - poinformowała PAP Biznes wiceprezeska GUS ds. statystyki gospodarczej Renata Bielak.

Rekordowy odsetek Polaków dobrze ocenia swoją sytuację materialną

Odsetek respondentów deklarujących swobodę finansową, którym starcza na wiele bez specjalnego oszczędzenia lub też mogą sobie pozwolić na pewien luksus wynosi 39 proc. i jest najwyższy w historii badań CBOS - wynika z opublikowanych w poniedziałek wyników.

LOCAL CONTENT KZ 4

Local content? Strategiczne spółki są na tak!

Premier już wkrótce podpisze kodeks dobrych praktyk dotyczący local content. Program rozpocznie się od sektora energetycznego, ale w kolejnych etapach obejmie m.in. defense, paliwa oraz inne obszary gospodarki w całym sektorze publicznym. - Projekt będzie istotnie wpływał na przyszłość naszej gospodarki - zapowiedział minister aktywów państwowych Wojciech Balczun.

Nowego elektryka naładujesz nawet w 6 minut. Przełom w elektromobilności nadchodzi z Chin

Dzięki nowym akumulatorom sodowo-jonowym CATL elektryka naładujesz nawet w 6 minut. Agencja Bloomberg donosi o przełomie w branży elektromobilności.