Centrum Szkoleniowo-Informacyjne Głównego Instytutu Górnictwa zmieniło nazwę

fot: Bartłomiej Szopa/ARC

W trakcie spotkania została podpisana umowa o współpracy pomiędzy JCOAL, ICHPW a GIG

fot: Bartłomiej Szopa/ARC

Od 1 lutego 2021 r. Centrum Szkoleniowo-Informacyjne Głównego Instytutu Górnictwa zmieniło nazwę na Centrum Rozwoju Kompetencji GIG.

Ten znaczący ośrodek szkoleniowy od ponad 25 lat prowadzi specjalistyczne szkolenia w szerokim zakresie tematycznym i kształci rocznie kilka tysięcy osób na różnego rodzaju kursach, szkoleniach i studiach podyplomowych. Wiele z nich prowadzonych jest we współpracy z renomowanymi uczelniami, takimi jak np. Szkoła Główna Handlowa.

Zakres działań Centrum Rozwoju Kompetencji GIG nie zmienia się i nadal obejmował będzie organizację przedsięwzięć edukacyjno-szkoleniowych oraz rozwój metod dydaktycznych wykorzystujących nowoczesne technologie informatyczne, takie jak na przykład technologię wirtualnej rzeczywistości VR.

Gwarancję jakości nauczania zapewniają doświadczeni wykładowcy i praktycy GIG oraz certyfikaty Instytutu, takie jak: Certyfikat Zintegrowanego Systemu Zarządzania wydany przez Polskie Centrum Badań i Certyfikacji, akredytacja Śląskiego Kuratora Oświaty w zakresie prowadzonego kształcenia ustawicznego w formach pozaszkolnych dla wybranych kursów czy wpis do rejestru instytucji szkoleniowych Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Katowicach.

W ofercie Centrum GIG są formy podnoszenia kwalifikacji, które cieszą się od lat popularnością, oraz nowe propozycje. Trwa właśnie nabór na kolejną edycję studiów menedżerskich opartych na strukturze MBA, których absolwenci otrzymują dwujęzyczne świadectwo SGH. Nowa propozycja to pierwsza edycja studiów podyplomowych z zakresu mechaniki górotworu, obudowy wyrobisk i geofizyki górniczej. Ich celem jest zapoznanie słuchaczy z najnowszą wiedzą praktyczną i teoretyczną w zakresie zagrożenia sejsmicznego i tąpaniami oraz utrzymania podziemnych wyrobisk górniczych.

Studia adresowane są głównie do kadry inżynieryjno-technicznej kopalń, w szczególności pracowników z działów tąpań i obudowy, oraz w dozorze ruchu podziemnego zakładu górniczego w specjalności górniczej i specjalności geofizycznej. Ich ukończenie upoważnia do starania się o kwalifikacje geofizyka górniczego w podziemnych zakładach górniczych, zgodnie z wymogami Prawa Geologicznego i Górniczego.

Więcej informacji znajduje się na stronie: www.szkolenia.gig.eu.

MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Metropolia przekaże gminom kolejne 25,2 mln zł z Funduszu Odporności

Kolejne 25,2 mln zł trafi do gmin Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii z Funduszu Odporności - zdecydowało zgromadzenie GZM podczas środowej sesji. Większość tej kwoty pokryje koszty organizacji transportu publicznego.

Nie żyje prof. Marian Mitręga. Wieloletni pracownik Wydziału Nauk Społecznych Uniwersytetu Śląskiego

Nie żyje prof. dr hab. Marian Mitręga. Politolog przez blisko pół wieku związany był z Wydziałem Nauk Społecznych Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. W lipcu skończyłby 74 lata.

Przewodniczący rady nadzorczej JSW zrezygnował z funkcji

Przewodniczący Rady Nadzorczej Jastrzębskiej Spółki Węglowej Łukasz Czopik złożył rezygnację z pełnienia funkcji w radzie nadzorczej spółki ze skutkiem na 30 czerwca 2026 r. - poinformowała w środę JSW.

PGE łączy siły z polską nauką. Podpisano umowy z kluczowymi jednostkami badawczymi

PGE Polska Grupa Energetyczna wchodzi na nowy poziom współpracy z polskim środowiskiem naukowym. Spółka podpisała ramowe umowy z dziewięcioma wiodącymi polskimi uczelniami i instytutami badawczymi, wśród których znajdują się m.in. Instytut Technologii Paliw i Energii oraz Akademia Górniczo‑Hutnicza. Celem partnerstwa jest przyspieszenie prac badawczo-rozwojowych (B+R), szybsze testowanie innowacji oraz ich wdrożenie w skali krajowego giganta energetycznego.