Jastrzębska Spółka Węglowa S.A.

30.97 PLN (-2.61%)

KGHM Polska Miedź S.A.

288.20 PLN (-1.97%)

ORLEN S.A.

130.50 PLN (+1.24%)

PGE Polska Grupa Energetyczna S.A.

9.33 PLN (-1.67%)

TAURON Polska Energia S.A.

9.16 PLN (-2.68%)

Enea S.A.

21.00 PLN (-0.28%)

Lubelski Węgiel Bogdanka S.A.

24.30 PLN (+0.62%)

Złoto

5 137.49 USD (-0.40%)

Srebro

85.50 USD (+0.15%)

Ropa naftowa

99.32 USD (+2.52%)

Gaz ziemny

3.18 USD (-1.91%)

Miedź

5.87 USD (-0.28%)

Węgiel kamienny

125.95 USD (0.00%)

Jastrzębska Spółka Węglowa S.A.

30.97 PLN (-2.61%)

KGHM Polska Miedź S.A.

288.20 PLN (-1.97%)

ORLEN S.A.

130.50 PLN (+1.24%)

PGE Polska Grupa Energetyczna S.A.

9.33 PLN (-1.67%)

TAURON Polska Energia S.A.

9.16 PLN (-2.68%)

Enea S.A.

21.00 PLN (-0.28%)

Lubelski Węgiel Bogdanka S.A.

24.30 PLN (+0.62%)

Złoto

5 137.49 USD (-0.40%)

Srebro

85.50 USD (+0.15%)

Ropa naftowa

99.32 USD (+2.52%)

Gaz ziemny

3.18 USD (-1.91%)

Miedź

5.87 USD (-0.28%)

Węgiel kamienny

125.95 USD (0.00%)

Bruksela: b. premier zostanie unijnym komisarzem?

fot: Jarosław Galusek/ARC

Rząd Jerzego Buzka przeprowadził (dla wielu kontrowersyjną) reformę górnictwa węgla kamiennego

fot: Jarosław Galusek/ARC

Na razie jeszcze nie. Jerzy Buzek może zostać jednak szefem Komisji ds. Przemysłu i Energii w PE. Polska walczy też o tekę komisarza ds. energii w Komisji Europejskiej - ujawnia "Rzeczpospolita".

Po tym jak Donald Tusk przedstawił projekt Unii Energetycznej i próbuje do swoich pomysłów przekonać inne państwa UE, rząd stara się też obsadzić ważne stanowiska w UE dotyczące energii.

Jak dowiedziała się nieoficjalnie "Rzeczpospolita", Jerzy Buzek może zostać przewodniczącym Komisji ds. Przemysłu, Handlu i Energii w Parlamencie Europejskim, czyli gremium, do którego trafiają wszystkie projekty legislacyjne dotyczące energii.

Decyzje na temat obsady stanowisk w PE zapadną na początku lipca, ale już wiadomo, że PO przypadnie szefostwo jednej ważnej komisji. Wybór padł właśnie na ITRE (popularnie używany skrót od angielskiej nazwy tej komisji).

Jednocześnie rząd zabiega o stanowisko komisarza ds. energii w Komisji Europejskiej, gdyby nie udało się uzyskać stanowiska wysokiego przedstawiciela UE ds. polityki zagranicznej dla Radosława Sikorskiego.

MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Nie takie hałdy straszne, jak je malują

Wokół hałd narosło wiele opowieści o tym, jak potrafią uprzykrzyć życie, jak bardzo trują i niszczą wszystko, co na nich rośnie. Nie zawsze jednak tak się dzieje.

Jak zostać kontrolerem finansowym? Ścieżka rozwoju, obowiązki i zarobki

Rola kontrolera finansowego to jeden z najbardziej przyszłościowych kierunków rozwoju. Zawód ten opiera się na dostarczaniu zarządom kluczowych danych niezbędnych do podejmowania strategicznych decyzji. Jeśli szukasz stanowiska, które łączy analitykę z realnym wpływem na biznes i kontaktem z ludźmi, sprawdź, jak skutecznie zaplanować swoją ścieżkę rozwoju.

Gawkowski: W ostatnich dniach doszło do nieudanego cyberataku na Narodowe Centrum Badań Jądrowych

W ostatnich dniach doszło do cyberataku na Narodowe Centrum Badań Jądrowych; polegał on na próbie przełamania zabezpieczeń, która została powstrzymana - przekazał w czwartek wicepremier, minister cyfryzacji Krzysztof Gawkowski. Dodał, że atak prawdopodobnie był kierowany z Iranu.

Walą się fundamenty europejskiego planu klimatycznego

Handel uprawnieniami do emisji stał się jednym z głównych tematów Rady Europejskiej w sprawie konkurencyjności UE, a interwencja w system uprawnień do emisji przestała wydawać się fikcją