Jastrzębska Spółka Węglowa S.A.

31.97 PLN (-5.25%)

KGHM Polska Miedź S.A.

285.50 PLN (+2.33%)

ORLEN S.A.

132.60 PLN (-0.30%)

PGE Polska Grupa Energetyczna S.A.

10.67 PLN (-0.65%)

TAURON Polska Energia S.A.

10.52 PLN (+0.14%)

Enea S.A.

24.40 PLN (-0.89%)

Lubelski Węgiel Bogdanka S.A.

33.10 PLN (-1.93%)

Złoto

4 788.82 USD (+1.83%)

Srebro

75.41 USD (-0.16%)

Ropa naftowa

101.28 USD (-2.24%)

Gaz ziemny

2.84 USD (-1.53%)

Miedź

5.61 USD (-0.69%)

Węgiel kamienny

127.90 USD (-1.24%)

Jastrzębska Spółka Węglowa S.A.

31.97 PLN (-5.25%)

KGHM Polska Miedź S.A.

285.50 PLN (+2.33%)

ORLEN S.A.

132.60 PLN (-0.30%)

PGE Polska Grupa Energetyczna S.A.

10.67 PLN (-0.65%)

TAURON Polska Energia S.A.

10.52 PLN (+0.14%)

Enea S.A.

24.40 PLN (-0.89%)

Lubelski Węgiel Bogdanka S.A.

33.10 PLN (-1.93%)

Złoto

4 788.82 USD (+1.83%)

Srebro

75.41 USD (-0.16%)

Ropa naftowa

101.28 USD (-2.24%)

Gaz ziemny

2.84 USD (-1.53%)

Miedź

5.61 USD (-0.69%)

Węgiel kamienny

127.90 USD (-1.24%)

Bal sylwestrowy na stoku Cieńków (GALERIA)

fot: ARC

fot: ARC

+10 Zobacz galerię

Galeria
(13 zdjęć)

W tym roku Nadwiślańska Agencja Turystyczna, właściciel Stacji Narciarskiej Cieńków w Wiśle, zaproponowała wszystkim miłośnikom białego szaleństwa zupełnie inne powitanie nowego roku. O godzinie 21. rozpoczął się bowiem bal sylwestrowy na stoku - poinformowali portal górniczy nettg.pl organizatorzy tej niezwykłej imprezy.

Pomysł spotkał się z wielkim zainteresowaniem narciarzy i snowboardzistów w różnym wieku. W sumie tej nocy na Stacji Narciarskiej Cieńków bawiło się ok. 1000 osób. Zamiast balowych sukien i garniturów obowiązywały narty, deski i zimowe stroje. Nie zabrakło jednak masek, serpentyn i błyszczących ubiorów. Wielu uczestników wykazało się niesamowitą inwencją w doborze narciarskiego stroju sylwestrowego.

Zamiast wejść w Nowy Rok, wszyscy uczestnicy "imprezy" po prostu w niego wjechali !

Organizatorzy zapewnili wspaniale przygotowany, oświetlony stok czynny do godziny 1:00. Każdy uczestnik otrzymał kiełbaskę na gorąco, a o północy, zgodnie z tradycją, był szampan, mała przekąska oraz słodycze dla najmłodszych. Nie zabrakło także fajerwerków i sztucznych ogni. Po powitaniu Nowego Roku na szczycie odbył się zjazd z pochodniami, zainaugurowany przez Szkółkę Narciarską "Skizy". Cały czas otwarte były wszystkie lokale gastronomiczne.

Uśmiechnięte twarze uczestników balu na stoku zdradzały, że impreza była udana.

Organizator, czyli Nadwiślańska Agencja Turystyczna, zapowiada, że tak dobrze rozpoczęty Nowy Rok, należy także dobrze skończyć, dlatego już dziś zaprasza na następnego Sylwestra. Jednocześnie zapewnia, że to nie ostatnia niespodzianka dla miłośników białego, zimowego szaleństwa w tym sezonie.

W galerii: Sylwester w Stacji Narciarskiej Cieńków w Wiśle. 31 grudnia 2012 r./1 stycznia 2013 r. (zdjęcia: archiwum Nadwiślańskiej Agencji Turustycznej)

MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Budowali ekspresówkę, pojawił się metan. Z pomocą przyszli eksperci od górnictwa

Tuneling to młodszy kuzyn górnictwa. Naukowcy z Głównego Instytutu Górnictwa zajmują się i tą dziedziną wiedzy.

Uczniowie zobaczyli nadszybie szybu Andrzej VIII

Zakład Górniczy Brzeszcze zwiedzili uczniowie wraz z opiekunami z LO im. Marii Skłodowskiej-Curie w Czechowicach-Dziedzicach. Podczas spotkania uczniowie poznali funkcjonowanie kopalni „od środka”.

Uczniowie przygotowali wystawę fotograficzną o bytomskich kopalniach

„Gorączka Węgla. W cieniu przemysłu Bytomia” - tak nazywa się wystawa, której autorami są uczniowie IV LO w Bytomiu. Można ją oglądać w Miejskiej Bibliotece Publicznej.

Książka na weekend: „Mrok i światło”. Jak francuski dziennikarz został szpiegiem w Pradze

Kolejny raz Pierre Lemaitre, autor trzytomowej sagi rodzinnej, której akcja dzieje się w latach 50. we Francji, z humorem, swadą i bardzo realistycznie oddaje obraz francuskich elit. Sportretowane w książce zachodnie społeczeństwo boi się efektów zimnej wojny i odkrywa, jak żyło się w tych czasach za żelazną kurtyną.