Autostradowe opłaty w aplikacjach i na niektórych stacjach PKN Orlen

1548353003 stacja cysterna orlen

fot: PKN Orlen

Nakłady na inwestycje w detalu i segmencie upstream - wydobycie wyniosą po 0,8 mld zł w tym roku w PKN Orlen

fot: PKN Orlen

Kierowcy samochodów osobowych i motocykli będą mogli zapłacić za przejazd autostradami także w aplikacjach ORLEN PAY i mFLOTA, a wkrótce też ORLEN VITAY. Uzupełnieniem będzie stacjonarna sprzedaż e-biletu na wybranych stacjach PKN Orlen - podał koncern.

PKN Orlen przypomniał, że e-TOLL, czyli nowy system poboru opłat na autostradach, został wprowadzony na początku października i do tej pory obejmował jedynie pojazdy ciężarowe, a od 1 grudnia będzie dostępny również dla kierowców samochodów osobowych i motocykli. Koncern zaznaczył przy tym, iż jest parterem systemu e-TOLL.

W związku ze zmianą systemu poboru opłat na autostradach, kierowcy samochodów osobowych i motocykli będą mogli zapłacić za przejazd również w aplikacjach ORLEN PAY i mFLOTA, a wkrótce także w aplikacji ORLEN VITAY. Uzupełnieniem będzie stacjonarna sprzedaż e-biletu na wybranych stacjach Orlen - ogłosił we wtorek PKN Orlen.

Jak wspomniano w informacji, za przejazd przez płatne odcinki autostrady A2 Konin - Stryków i A4 Wrocław - Sośnica będzie można zapłacić za pomocą oficjalnej aplikacji mobilnej e-TOLL, która jest podstawowym kanałem pobierania opłat lub kupując e-bilet. Jednocześnie w komunikacie podkreślono, że sprzedaż biletów autostradowych na stacjach paliwowych PKN Orlen została przygotowana przez Ministerstwo Finansów z myślą o klientach, którzy nie posiadają aplikacji lub nie mogą z niej skorzystać albo sporadycznie korzystają z płatnych odcinków autostrad.

PKN Orlen podjął wszelkie działania, aby zapewnić płynność obsługi na stacjach w związku z nowymi wymaganiami Ministerstwa Finansów. Na najbardziej popularnych stacjach Orlen, na których będą dostępne e-bilety, uruchomiliśmy dodatkowe kasy i ponad 70 mobilnych kasjerów. Przygotowane zostały też materiały z informacjami na temat płatnych odcinków autostrad objętych systemem e-TOLL - oznajmił koncern.

PKN Orlen zapowiedział, że od 1 grudnia e-bilety będą dostępne w ponad 230 placówkach znajdujących się w pobliżu płatnych odcinków autostrady, a lista stacji paliw, na których kierowcy mogą kupić bilet autostradowy została zamieszczona na stronie: www.orlen.pl/pl/dla-ciebie/stacje. Sieć punktów sprzedaży e-biletu autostradowego będzie sukcesywnie rozwijana - dodał PKN Orlen.

Koncern zwrócił uwagę, że klienci programów FLOTA/OPEN DRIVE mogą opłacać swoje przejazdy przy pomocy karty paliwowej - karta FLOTA umożliwia rozliczenie zrealizowanych transakcji w systemie e-TOLL i uwzględnienie ich na zbiorczej fakturze flotowej.

Jak podkreślił PKN Orlen, system e-TOLL działa pod bezpośrednim nadzorem Krajowej Administracji Skarbowej. Koncern przypomniał, iż więcej informacji na temat systemu można znaleźć na stronie internetowej: etoll.gov.pl

MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Metropolia przekaże gminom kolejne 25,2 mln zł z Funduszu Odporności

Kolejne 25,2 mln zł trafi do gmin Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii z Funduszu Odporności - zdecydowało zgromadzenie GZM podczas środowej sesji. Większość tej kwoty pokryje koszty organizacji transportu publicznego.

Nie żyje prof. Marian Mitręga. Wieloletni pracownik Wydziału Nauk Społecznych Uniwersytetu Śląskiego

Nie żyje prof. dr hab. Marian Mitręga. Politolog przez blisko pół wieku związany był z Wydziałem Nauk Społecznych Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. W lipcu skończyłby 74 lata.

Przewodniczący rady nadzorczej JSW zrezygnował z funkcji

Przewodniczący Rady Nadzorczej Jastrzębskiej Spółki Węglowej Łukasz Czopik złożył rezygnację z pełnienia funkcji w radzie nadzorczej spółki ze skutkiem na 30 czerwca 2026 r. - poinformowała w środę JSW.

PGE łączy siły z polską nauką. Podpisano umowy z kluczowymi jednostkami badawczymi

PGE Polska Grupa Energetyczna wchodzi na nowy poziom współpracy z polskim środowiskiem naukowym. Spółka podpisała ramowe umowy z dziewięcioma wiodącymi polskimi uczelniami i instytutami badawczymi, wśród których znajdują się m.in. Instytut Technologii Paliw i Energii oraz Akademia Górniczo‑Hutnicza. Celem partnerstwa jest przyspieszenie prac badawczo-rozwojowych (B+R), szybsze testowanie innowacji oraz ich wdrożenie w skali krajowego giganta energetycznego.