Lista artykułów

1584953302 bhp australia

Australijski węgiel zakazany w Chinach

Węgiel z Australii znalazł się na cenzurowanym w Chinach. To kolejna odsłona wojny handlowej, która rozpoczęła się w lutym br. Nieoficjalnie mówi się, że Pekin zakazał kupowania węgla koksującego i energetycznego od Australijczyków. Sytuację przedstawia portal South China Morning Post, który stwierdza, że australijski rząd stara się na razie wstrzymywać od komentarzy. Pada

Dziesięć nowych zakażeń w kopalniach PGG

W Polskiej Grupie Górniczej stwierdzono 10 nowych przypadków zakażenia koronawirusem - poinformowały w środę rano, 14 października, służby prasowe spółki. Ponadto pięć kolejnych osób wyzdrowiało. Obecnie choruje 98 pracowników.  Od początku epidemii w PGG stwierdzono 3 354 przypadki zakażenia. Infekcję ma za sobą 3 256 pracowników. Na kwarantannie obecnie przebywają 274

Unijna komisarz chwali porozumienie polskiego rządu z górnikami

Kadri Simson, pochodząca z Estonii komisarz Unii Europejskiej ds. energii, pochwaliła porozumienie, które polski rząd zawarł z z górniczymi związkami zawodowymi w sprawie likwidacji kopalń węgla energetycznego do 2049 r. - czytamy w Financial Times. Gazeta poinformowała także, że do 2025 r. z węgla brunatnego ma zrezygnować Grecja. Zdaniem Simson Zielony Ład będzie miał znaczenie

Nowe zakażenia w dwóch kopalniach JSW

W Jastrzębskiej Spółce Węglowej przybyły 2 nowe przypadki zarażenia koronawirusem - poinformowały we wtorek, 12 października, służby prasowe spółki. Nowe zakażenia stwierdzono w ruchu Zofiówka kopalni Borynia-Zofiówka oraz w ruchu Szczygłowice kopalni Knurów-Szczygłowice. Ponadto w okresie ostatniej doby odnotowano jedno ozdrowienie.  Od początku wystąpienia epidemii

PGNiG podpisała umowę i zachowa poufność

Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo zawarło umowę o zachowaniu poufności, która umożliwi spółce ewentualny udział w procesie prywatyzacji ukraińskiego sektora energetycznego - poinformowały w poniedziałek, 12 października, służby prasowe spółki.  Porozumienie zobowiązuje PGNiG do zachowania w poufności przekazywanych jej wrażliwych informacji dotyczących ukraińskich

Bez nowych zakażeń w JSW

W kopalniach Jastrzębskiej Spółki Węglowej nie odnotowano dziś przypadku zarażenia koronawirusem - poinformowały w poniedziałek, 12 października, służby prasowe spółki. Dzień wcześniej stwierdzono jedno zakażenie. Obecnie w spółce choruje czterech pracowników.  Od początku wystąpienia epidemii łącznie zainfekowanych zostało 4151 pracowników. Do poniedziałku wyzdrowiało

Kolejne zakażenia w węglowej spółce

W ciągu ostatniego weekendu liczba zakażeń koronawirusem wśród pracowników Polskiej Grupy Górniczej wzrosła o 17. Jak poinformowało w poniedziałek, 12 października, biuro prasowe spółki, obecnie w PGG choruje 88 osób.  Od początku epidemii w spółce stwierdzono 3 333 przypadki zakażenia. Infekcję ma za sobą 3 245 pracowników. W okresie weekendu odnotowano dwa ozdrowienia. 

Kolejna spółka ostrzega przed fałszywymi wezwaniami do zapłaty

Pracownicy PGE Obrót, spółki z Grupy Kapitałowej PGE, zajmującej się sprzedażą energii do odbiorców końcowych otrzymują w ostatnich dniach liczne zgłoszenia dotyczące podejrzanych wiadomości e-mail. Podobna sytuacja wystąpiła także w spółce Energa, o czym informowaliśmy w portalu netTG.pl.  "Korespondencja wysyłana m.in. z adresów: inf@alphaglyx.com, pgetest@sldscan.com,