500 zł dodatku dla pracowników Poczty Polskiej przed świętami Bożego Narodzenia

1576753374 samochody elektryczne we flocie poczty polskiej nissan e nv200 5

fot: Poczta Polska

Kurierzy spółki doręczają przesyłki Pocztex nawet w soboty i w niedziele

fot: Poczta Polska

Do pracowników Poczty Polskiej trafią dodatkowe pieniądze w wysokości 500 zł brutto; mają one zostać wypłacone przed świętami Bożego Narodzenia - poinformowała w piątek spółka.

Jak przekazała Poczta Polska w piątkowej informacji, wypłata dodatkowych środków to forma podziękowania pocztowcom za wzmożoną pracę w okresie przedświątecznym, w czasie którego tygodniowo może być obsługiwanych nawet 60 proc. więcej paczek niż w innych okresach roku. Zwrócono uwagę, że kurierzy spółki doręczają przesyłki Pocztex nawet w soboty i w niedziele.

Zarząd Poczty Polskiej zadecydował, że wypłaci dodatkowe pieniądze w wysokości 500 zł brutto jeszcze w tym roku, przed świętami Bożego Narodzenia, w podziękowaniu za wzmożoną pracę w najbardziej intensywnym w ciągu roku okresie. Jak stwierdzono, w czasie tzw. piku przedświątecznego nadawane są większe niż zazwyczaj ilości paczek; klienci zamawiają też w e-sklepach gwiazdkowe prezenty.

Jak wyjaśniła rzeczniczka prasowa Poczty Polskiej Justyna Siwek, zakładano, że pracownicy otrzymają dodatek ze środków, które spółka pozyska z tarczy antycovidowej. - Jednak zarząd podjął decyzję, aby jeszcze przed świętami nagrodzić pracowników. Zarządzający spółką mają nadzieję, że dodatkowa motywacja finansowa przełoży się na to, że tegoroczny szczyt paczkowy będzie udany, zarówno dla Poczty Polskiej, jak też przede wszystkim dla naszych klientów - stwierdziła. Przyznała, że okres przedświąteczny to czas wytężonej pracy dla pocztowców.

Wyjaśniono, że pracodawca zawarł z Organizacją Międzyzakładową NSZZ Solidarność Pracowników Poczty Polskiej aneks do porozumienia z 12 października br., który znosi dotychczasowy warunek wypłaty, jakim było pozyskanie środków z tarczy antycovidowej.

Przypomniano, że w wyniku wypracowanego porozumienia w przyszłym roku dwuetapowo wzrosną wynagrodzenia zasadnicze pracowników Poczty Polskiej. Od 1 stycznia 2022 r. pensje zasadnicze mają zwiększyć się o 250 zł brutto, co realnie przełoży się na wzrost wynagrodzeń średnio o 338 zł brutto w przeliczeniu na pełen etat. Z kolei od 1 lipca zapowiedziano wzrost wynagrodzeń zasadniczych o kolejne 50 zł brutto do 300 zł brutto, co przełoży się na podwyżkę wynagrodzeń średnio o 405 zł brutto w przeliczeniu na pełen etat.

Podwyżki, pomimo trudnej sytuacji ekonomicznej spółki, otrzymają wszyscy pracownicy spółki objęci Zakładowym Układem Zbiorowym Pracy - zapewniono. Stwierdzono, że w efekcie pocztowcy zarobią w 2022 r. średnio o 4,5 tys. zł więcej niż w 2021 r.

MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Nowa przestrzeń pamięci i kultury. Otwarcie rozbudowanego ŚCWiS w Katowicach

Rodziny górników poległych 16 grudnia 1981 roku w kopalni „Wujek”, mieszkańcy Katowic, samorządowcy, przedstawiciele środowisk kulturalnych oraz partnerzy instytucji wspólnie uczestniczyli w uroczystym otwarciu rozbudowanej siedziby Śląskiego Centrum Wolności i Solidarności im. Dziewięciu Górników z „Wujka” w Katowicach.

Jak chronić polskie górnictwo przed cyberzagrożeniami? Jarosław Zagórowski wskazuje nową drogę

GIG zna specyfikę zakładów górniczych, systemów automatyki, infrastruktury podziemnej, monitoringu i procesów technologicznych. Wiemy, że w przemyśle bezpieczeństwo cyfrowe musi iść w parze z bezpieczeństwem technicznym oraz organizacyjnym - mówi Jarosław Zagórowski, dyrektor Głównego Instytutu Górnictwa.

Górnictwo 2.0. Dawne kopalnie będą ogrzewać całe miasta przez kolejne 200 lat?

Co po węglu? To jedno z najczęściej zadawanych ostatnio pytań na Śląsku. Odpowiedzi na nie padło już wiele. Jedna z nich wynika z projektu GeoSolar. Opiera się on na idei wykorzystania energii geotermalnej wód kopalnianych i energii słonecznej. Jego założenia przedstawili w ub. tygodniu naukowcy z Głównego Instytutu Górnictwa.

Ponad 60 proc. młodych Polaków korzysta z AI podczas zakupów

Ze sztucznej inteligencji przy podejmowaniu decyzji o zakupach korzysta 65,5 proc. Polaków - wynika z badania UCE Research i Shopfully Poland. Eksperci wskazali, że AI jest wykorzystywana m.in. do porównywania produktów, szukania najlepszych cen czy inspiracji.