500 zł dodatku dla pracowników Poczty Polskiej przed świętami Bożego Narodzenia

1576753374 samochody elektryczne we flocie poczty polskiej nissan e nv200 5

fot: Poczta Polska

Kurierzy spółki doręczają przesyłki Pocztex nawet w soboty i w niedziele

fot: Poczta Polska

Do pracowników Poczty Polskiej trafią dodatkowe pieniądze w wysokości 500 zł brutto; mają one zostać wypłacone przed świętami Bożego Narodzenia - poinformowała w piątek spółka.

Jak przekazała Poczta Polska w piątkowej informacji, wypłata dodatkowych środków to forma podziękowania pocztowcom za wzmożoną pracę w okresie przedświątecznym, w czasie którego tygodniowo może być obsługiwanych nawet 60 proc. więcej paczek niż w innych okresach roku. Zwrócono uwagę, że kurierzy spółki doręczają przesyłki Pocztex nawet w soboty i w niedziele.

Zarząd Poczty Polskiej zadecydował, że wypłaci dodatkowe pieniądze w wysokości 500 zł brutto jeszcze w tym roku, przed świętami Bożego Narodzenia, w podziękowaniu za wzmożoną pracę w najbardziej intensywnym w ciągu roku okresie. Jak stwierdzono, w czasie tzw. piku przedświątecznego nadawane są większe niż zazwyczaj ilości paczek; klienci zamawiają też w e-sklepach gwiazdkowe prezenty.

Jak wyjaśniła rzeczniczka prasowa Poczty Polskiej Justyna Siwek, zakładano, że pracownicy otrzymają dodatek ze środków, które spółka pozyska z tarczy antycovidowej. - Jednak zarząd podjął decyzję, aby jeszcze przed świętami nagrodzić pracowników. Zarządzający spółką mają nadzieję, że dodatkowa motywacja finansowa przełoży się na to, że tegoroczny szczyt paczkowy będzie udany, zarówno dla Poczty Polskiej, jak też przede wszystkim dla naszych klientów - stwierdziła. Przyznała, że okres przedświąteczny to czas wytężonej pracy dla pocztowców.

Wyjaśniono, że pracodawca zawarł z Organizacją Międzyzakładową NSZZ Solidarność Pracowników Poczty Polskiej aneks do porozumienia z 12 października br., który znosi dotychczasowy warunek wypłaty, jakim było pozyskanie środków z tarczy antycovidowej.

Przypomniano, że w wyniku wypracowanego porozumienia w przyszłym roku dwuetapowo wzrosną wynagrodzenia zasadnicze pracowników Poczty Polskiej. Od 1 stycznia 2022 r. pensje zasadnicze mają zwiększyć się o 250 zł brutto, co realnie przełoży się na wzrost wynagrodzeń średnio o 338 zł brutto w przeliczeniu na pełen etat. Z kolei od 1 lipca zapowiedziano wzrost wynagrodzeń zasadniczych o kolejne 50 zł brutto do 300 zł brutto, co przełoży się na podwyżkę wynagrodzeń średnio o 405 zł brutto w przeliczeniu na pełen etat.

Podwyżki, pomimo trudnej sytuacji ekonomicznej spółki, otrzymają wszyscy pracownicy spółki objęci Zakładowym Układem Zbiorowym Pracy - zapewniono. Stwierdzono, że w efekcie pocztowcy zarobią w 2022 r. średnio o 4,5 tys. zł więcej niż w 2021 r.

MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Górnictwo schodzi coraz głębiej. W JSW dyskutowano o rozwiązaniach, które poprawią bezpieczeństwo wyrobisk

W Jastrzębskiej Spółce Węglowej odbyło się seminarium zorganizowane przez Główną Komisję Budownictwa Górniczego przy Zarządzie Głównym Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Górnictwa (SITG). Eksperci, praktycy i liderzy sektora rozmawiali o zastosowaniu technologii tunelowych do poprawy warunków drążenia oraz zachowania stateczności wyrobisk korytarzowych.

Metan zbiera w górnictwie śmiertelne żniwo – z tym raportem warto się zapoznać

W ubiegłym roku w wyrobiskach górniczych kopalń węgla kamiennego miały miejsce dwa zapalenia metanu. W latach 2021-2025 odnotowano 11 zdarzeń związanych z zapaleniem metanu, z których jedno zainicjowało wybuch metanu. W wyniku tych zdarzeń zaistniało 21 wypadków śmiertelnych, 11 ciężkich i 41 powodujących czasową niezdolność do pracy.

Resort energii proponuje zmiany w harmonogramie pomocy publicznej dla PEJ

Ministerstwo Energii zaproponowało przesunięcie 3 mld zł wydatków na dokapitalizowanie Polskich Elektrowni Jądrowych z 2026 r. na 2030 r. - wynika z oceny skutków regulacji projektu nowelizacji ustawy o inwestycjach w energetykę jądrową.

Od soboty do poniedziałku ceny maksymalne paliw wyższe niż w piątek

Od soboty do poniedziałku włącznie litr benzyny 95 ma kosztować nie więcej niż 6,00 zł, benzyny 98 - 6,63 zł, a oleju napędowego - 6,48 zł - wynika z piątkowego obwieszczenia Ministra Energii. Oznacza to, że ceny maksymalne wszystkich rodzajów paliw będą wyższe niż w piątek.