Jastrzębska Spółka Węglowa S.A.

28.50 PLN (0.00%)

KGHM Polska Miedź S.A.

356.65 PLN (+5.83%)

ORLEN S.A.

143.86 PLN (+2.03%)

PGE Polska Grupa Energetyczna S.A.

10.92 PLN (+3.41%)

TAURON Polska Energia S.A.

9.66 PLN (+1.73%)

Enea S.A.

21.68 PLN (+2.17%)

Lubelski Węgiel Bogdanka S.A.

23.80 PLN (-2.06%)

Złoto

4 736.45 USD (-0.28%)

Srebro

86.71 USD (-0.34%)

Ropa naftowa

105.18 USD (+0.83%)

Gaz ziemny

2.92 USD (-0.17%)

Miedź

6.47 USD (-0.37%)

Węgiel kamienny

114.75 USD (+2.00%)

Jastrzębska Spółka Węglowa S.A.

28.50 PLN (0.00%)

KGHM Polska Miedź S.A.

356.65 PLN (+5.83%)

ORLEN S.A.

143.86 PLN (+2.03%)

PGE Polska Grupa Energetyczna S.A.

10.92 PLN (+3.41%)

TAURON Polska Energia S.A.

9.66 PLN (+1.73%)

Enea S.A.

21.68 PLN (+2.17%)

Lubelski Węgiel Bogdanka S.A.

23.80 PLN (-2.06%)

Złoto

4 736.45 USD (-0.28%)

Srebro

86.71 USD (-0.34%)

Ropa naftowa

105.18 USD (+0.83%)

Gaz ziemny

2.92 USD (-0.17%)

Miedź

6.47 USD (-0.37%)

Węgiel kamienny

114.75 USD (+2.00%)

2,5 tys. osób zatrudni fabryka elektrycznych aut dostawczych Mercedesa

1497872947 fabryka ziemne jawor mercedes benez jawor com pl

fot: mercedes-benz-jawor.com.pl

Pierwsze silniki dla koncernu w Stuttgarcie zejdą z linii w Jaworze pod koniec 2019 r.

fot: mercedes-benz-jawor.com.pl

Mercedes-Benz zainwestuje w Jaworze na Dolnym Śląsku 1,3 mld euro w fabrykę elektrycznych samochodów dostawczych, która ma zatrudniać ponad 2500 osób - poinformował w poniedziałek resort rozwoju i technologii.

Pierwsza fabryka elektrycznych samochodów dostawczych Mercedesa będzie w Polsce - Mercedes-Benz zainwestuje w Jaworze na Dolnym Śląsku (Wałbrzyska SSE) 1,3 mld euro. Zatrudnienie znajdzie ponad 2500 osób - napisało MRiT w poniedziałek na Twitterze.

- Chcemy zainwestować ponad miliard euro właśnie w Jaworze w najbliższych latach. W Jaworze produkować będziemy pojazdy przyszłości - powiedział Mathias Geisen, szef działu pojazdów użytkowych w Grupie Mercedes-Benz na wspólnej konferencji prasowej z premierem Mateuszem Morawieckim i marszałek Sejmu Elżbietą Witek.

- Będziemy produkowali po raz pierwszy w Europie wyłącznie elektryczne samochody dostawcze. To jest krok ku mobilności wolnej od emisji. Dziękujmy panu premierowi, całemu rządowi Polski za dobrą, opartą na zaufaniu współprace - powiedział.

Premier po spotkaniu z przedstawicielami Mercedes-Benz Group AG wskazał, że widzimy wyraźnie, jak wielkie firmy technologiczne zmieniają swój paradygmat operacyjny. - Dziś świat mierzy się z wyzwaniami po pandemii, z wojną na Ukrainie i z wyzwaniami technologicznymi - dodał.

- Inwestycja w nową fabrykę samochodów elektrycznych w Jaworze pokazuje, że mimo pandemii i wojny na Ukrainie Polska jest nadal dobrym miejscem do inwestowania - powiedziała w poniedziałek marszałek Sejmu Elżbieta Witek.

Witek podziękowała przy tym przedstawicielom Mercedesa za szybkie i skuteczne decyzje.

MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Prezydent podpisał nowelę umożliwiającą pożyczki z ARP dla JSW i Azotów

Prezydent Karol Nawrocki podpisał nowelizację ustawy o systemie instytucji rozwoju, której celem jest umożliwienie Agencji Rozwoju Przemysłu udzielania pożyczek przedsiębiorstwom górniczym i innym spółkom o istotnym znaczeniu dla gospodarki, w tym JSW i Azotom.

Na Bałtyku rozpoczęto instalację fundamentów turbin na farmie wiatrowej Baltica 2

Na Morzu Bałtyckim rozpoczęto instalację monopali pod turbiny morskiej farmy wiatrowej Baltica 2 - poinformowali w poniedziałek w Gdańsku przedstawiciele PGE i Orsted. Zainstalowanych zostanie 111 monopali - pod 107 turbin wiatrowych i cztery morskie stacje elektroenergetyczne.

Związkowcy chcieli oddać petycję w sprawie Zielonego Ładu, nikogo nie zastali. „Tak pracują wybrańcy narodu”

W poniedziałek, 11 maja, przedstawiciele związków zawodowych odwiedzili biura senatorów ze Śląska i Zagłębia Dąbrowskiego. Związkowcy chcieli przekonać w ten sposób parlamentarzystów do poparcia prezydenckiego wniosku dotyczącego przeprowadzenia ogólnokrajowego referendum w sprawie Zielonego Ładu. - To referendum nie dotyczy tylko Śląska. Ono tak naprawdę dotyczy całej Polski, wszystkich Polaków, bo to, jak się ono zakończy, będzie miało wpływ na przyszłość naszą, naszych dzieci i naszych wnuków - przekonywał w Katowicach Rafał Jedwabny, szef WZZ Sierpnia 80 w PGG.

Elastyczność i wolność w sercu nowoczesnego miasta – czy mieszkania na wynajem w abonamencie to dobry pomysł?

Współczesny styl życia w dynamicznym otoczeniu wymaga od nas niezwykłej mobilności oraz umiejętności szybkiego adaptowania się do ciągle zmieniających się warunków rynkowych. Coraz więcej osób rezygnuje z tradycyjnych zobowiązań na rzecz rozwiązań, które pozwalają zachować pełną niezależność bez konieczności wiązania się długoletnimi kredytami hipotecznymi. Wybór odpowiedniego miejsca do życia staje się zatem deklaracją naszych priorytetów, gdzie komfort oraz bliskość centrum grają zazwyczaj pierwsze i najważniejsze skrzypce w codziennym grafiku.