Skrót wiadomości ze spółek giełdowych

Sąd Apelacyjny w Sztokholmie oddalił skargę Gazpromu o uchylenie korzystnego dla PGNiG wyroku końcowego Trybunału Arbitrażowego ad hoc w Sztokholmie z 30 marca 2020 r., wydanego w postępowaniu arbitrażowym z powództwa PGNiG przeciwko Gazpromowi - poinformował PGNiG w komunikacie.

Swoją działalność w Rumunii rozpoczyna spółka z grupy kapitałowej Ciech - Ciech Agro Romania, której celem będzie budowa szerokiej sieci dystrybucji oraz dostarczenie rumuńskim rolnikom produktów zapewniających ochronę upraw - poinformował Ciech w komunikacie prasowym.

PGE i Orsted starają się o ustalenie indywidualnego poziomu wsparcia dla MFW Baltica, dokumentacja w tej sprawie trafiła już do Komisji Europejskiej - podały spółki w komunikacie prasowym.

Konsorcjum z Mirbudem jako liderem oraz spółką Kobylarnia podpisało umowę z Generalnym Dyrektorem Dróg Krajowych i Autostrad na zaprojektowanie i wykonanie robót budowlanych dla odcinka drogi ekspresowej S74 Przełom/Mniów - Kielce (o wartości 537,7 mln zł brutto - poinformował Mirbud w komunikacie.

Prace nad prospektem emisyjnym Transition Technologies MS zostały zawieszone - podano na stronie Komisji Nadzoru Finansowego.

Bowim szacuje skonsolidowane przychody netto ze sprzedaży w 2021 r. na 2,26 mld zł, a wynik netto grupy na 153,3 mln zł - podał w komunikacie dystrybutor stali. Dla porównania, w 2020 r. grupa miała 1,21 mld zł przychodów i 17,5 mln zł zysku netto.

Od początku marca 2022 roku marże rafineryjne wzrosły do rekordowych poziomów, jednak akcje PKN Orlen i Grupy Lotos jeszcze na to nie zareagowały w wystarczającym stopniu - uważa analityk Trigon DM Michał Kozak.

Passus zakłada w najbliższych latach dalszy wzrost w segmencie integracji IT i segmencie usług AWS, a także dalszy rozwój systemu Sycope - poinformował podczas wideokonferencji prezes Tadeusz Dudek. Spółka ma w planach m.in. ekspansję zagraniczną.

DataWalk, DataWalk Inc. oraz jedna z jednostek Organizacji Narodów Zjednoczonych zawarły umowę ramową, której przedmiotem jest ustalenie zasad zakupów i wdrożenia platformy DataWalk w różnych jednostkach ONZ - podała spółka w komunikacie.

Zakłady Magnezytowe Ropczyce chcą wypłacić z zysku netto za 2021 rok 1,3 zł dywidendy na akcję - poinformowała spółka w komunikacie. Propozycję zarządu w sprawie podziału zysku pozytywnie zaopiniowała rada nadzorcza spółki.

MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Pracująca dla kopalń spółka planuje emisję akcji, by pozyskać środki na zaspokojenie wierzycieli

Zarząd PKP Cargo chce wyemitować w ofercie publicznej od 75 mln do 89,57 mln akcji o nominalnej wartości 1 zł każda, co ma zapewnić środki na spłatę zobowiązań firmy - poinformowała we wtorek wieczorem spółka. O tym, czy plany zostaną przyjęte, ma zdecydować piątkowe nadzwyczajne walne zgromadzenie.

Tusk: Realizacja parku technologicznego z Tajwanem oznacza miliardy dolarów inwestycji

Realizacja wspólnie z Tajwanem projektu wielkiego parku technologicznego w Miękini na Dolnym Śląsku oznacza miliardy dolarów inwestycji i tysiące miejsc pracy - zapowiedział premier Donald Tusk przed wtorkowym posiedzeniem rządu.

Wzrost wynagrodzeń powinien utrzymać się blisko 6 proc.

W kolejnych miesiącach średnioroczny wzrost wynagrodzeń powinien utrzymać się blisko 6 proc. - ocenili analitycy PKO BP w komentarzu do poniedziałkowych danych GUS o wynagrodzeniu i zatrudnieniu w maju. Dodali, że informacje te są dla Rady Polityki Pieniężnej "korzystnym zestawem danych".

Polska drugim w UE producentem truskawek

Polska, po Hiszpanii, jest największym producentem truskawek w UE. Należą one do ulubionych owoców Polaków, są też chętnie kupowane przez odbiorców zagranicznych. W latach 2016-2025 eksportowano od 45 - 70 proc. krajowej produkcji truskawek - poinformował PAP Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa.