Logowanie do konta użytkownika
Konto użytkownika
Imię i nazwisko/nick
E-mail
Hasło
Powtórz hasło
Newsletter
REKLAMA 300x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA300x100 | ROTAC./NIEROTAC. STREFA [NEWS - LEFT]
REKLAMA 300x150 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA300x150 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - LEFT]
REKLAMA 300x200 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA300x200 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - LEFT]
REKLAMA 300x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA300x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - LEFT1]
REKLAMA 300x150 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA300x150 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - LEFT1]
REKLAMA 300x200 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA300x200 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - LEFT1]
NAJNOWSZE GALERIE
Historia: tablica przypomni o strajku w kopalni Staszic
15 grudnia 2018
JSW: nowe produkty na trudne czasy
14 grudnia 2018
Katowice: związkowa inicjatywa na szczycie klimatycznym
13 grudnia 2018
COP24: zgazowanie to przyszłość węgla
13 grudnia 2018
Katowice: radośnie i świątecznie na spotkaniu Fundacji
12 grudnia 2018
REKLAMA 300x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA370x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - LEFT2]
REKLAMA 300x150 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA300x150 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - LEFT2]
REKLAMA 300x200 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA300x200 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - LEFT2]
REKLAMA 900x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA900x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - TOP]
22 czerwca 2017 Portal gospodarka i ludzie autor: WIG
Górnictwo: Tomasz Cudny prezesem SRK
Tomasz Cudny pokieruje Spółką Restrukturyzacji Kopalń
fot: KHW

- Na podstawie uchwały Rady Nadzorczej SRK, po przeprowadzonym postępowaniu kwalifikacyjnym, z dniem 22 czerwca 2017 r. stanowisko prezesa Spółki Restrukturyzacji Kopalń SA objął Tomasz Cudny - poinformował portal górniczy nettg.pl w czwarek wieczorem (22 czerwca) Witold Jajszczok, rzecznik prasowy SRK.

Tomasz Cudny jest absolwentem Akademii Górniczo-Hutniczej, gdzie w 1986 r. uzyskał tytuł magistra inżyniera górnika. W roku 2008 na Wydziale Organizacji i Zarządzania Politechniki Śląskiej ukończył studia podyplomowe w zakresie zamówień publicznych.

Całą swoją zawodową karierę związał z górnictwem. W latach 1980-1981 pracował fizycznie jako ładowacz w kopalni Makoszowy. Po ukończeniu studiów związany był z kopalnią Kazimierz-Juliusz, gdzie przeszedł wszystkie szczeble kariery od stażysty do kierownika Działu Górniczego - zastępcy kierownika ruchu zakładu górniczego.

W latach 2007-2010 zatrudniony był w biurze zarządu Katowickiego Holdingu Węglowego SA, gdzie pracując w pionach produkcji i ekonomicznym poznał zasady funkcjonowania spółki o charakterze korporacyjnym. Odpowiedzialny był również za organizację i przeprowadzanie postępowań przetargowych, nabywając doświadczenie w tym obszarze funkcjonowania spółki. Po trzech latach pracy w centrali KHW wrócił do pracy w produkcji. Był członkiem ścisłych kierownictw kopalń Wujek oraz Murcki-Staszic.

W 2015 r. został wiceprezesem zarządu ds. technicznych Tauron Wydobycie SA, skąd powrócił do KHW, gdzie od czerwca 2016 r., w bardzo trudnym i ważnym dla KHW czasie, pełnił funkcję prezesa zarządu.

W okresie pełnienia funkcji menedżerskich ściśle współpracował ze Spółką Restrukturyzacji Kopalń przy przekazywaniu do SRK zorganizowanych części przedsiębiorstwa tj.: Ruchu Boże Dary (był wtedy dyrektorem kopalni Murcki-Staszic), kopalni Brzeszcze (jako wiceprezes Tauron Wydobycie), kopalni Wieczorek I (jako prezes KHW).

Nie gasi pożarów, ma plan
Przypomnijmy, że Tomasz Cudny cieszy się zaufaniem reformatorów branży. Swoje poparcie wyraził dla niego 12 czerwca tego roku sekretarz stanu i pełnomocnik rządu ds. restrukturyzacji górnictwa węgla kamiennego Grzegorz Tobiszowski:
- Wraz z nowym zarządem chcemy przygotować nową strukturę organizacyjną SRK - zapowiedział, przyznając, że "poważnym kandydatem na stanowisko szefa SRK jest Tomasz Cudny, prezes Katowickiego Holdingu

Strona
1
2
REKLAMA 900x150 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA900x150 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - BOTTOM]
REKLAMA 900x150 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA900x150 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - BOTTOM1]
REKLAMA 900x200 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA900x200 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - BOTTOM1]
Komentarze (18)
  • ja 20 kwietnia 2018 09:08:33
    Profile Avatar

    Spółka SRK odpowiedzialna jest za niszczenie zdrowia i terroryzowanie mieszkańców Zabrza ponadnormatywnym buczeniem przez całą dobę z wentylatorów na ulicy Drzymały.

  • Leon zawodowiec 5 lipca 2017 19:44:43
    Profile Avatar

    Komentarz usunięty przez moderatora z powodu złamania regulaminu lub użycia wulgaryzmu.

  • obserwator 27 czerwca 2017 09:58:29
    Profile Avatar

    Podaję nowego wiceprezesa SRK do spraw technicznych to Bronisław GAJ. Pamiętam jak w 1990 w kopalni Niwka-Modrzejów, której był dyrektorem wyparowało 'trochę' ton węgla, powodzenia.

  • gornik 25 czerwca 2017 21:22:18
    Profile Avatar

    Usuwacie komentarze w których nie ma wulgaryzmów a pracownicy KHW piszą prawdę o panu cudnym.....cudnie...ale my nie zapomni,y i pamiętamy jak cudnie było w KHW

  • gornik2 24 czerwca 2017 20:08:24
    Profile Avatar

    Komentarz usunięty przez moderatora z powodu złamania regulaminu lub użycia wulgaryzmu.

  • pomocnik kalfaktora 24 czerwca 2017 15:22:53
    Profile Avatar

    od 20 lat te same mordy w tym gornictwie,,w jednym miejscu doprowadzil do upadku to jeszcze go awansowali ,,,ciekawe czy dostol jeszcze odprawa ze 2 melony ze stracil zdrowie w tym calym khw,,,,,

  • Iza 24 czerwca 2017 14:29:27
    Profile Avatar

    A w SRK coraz goręcej Główny prawnik popełnił samobójstwo ;-( czy mu pomogli???

  • Rastcom 23 czerwca 2017 20:37:52
    Profile Avatar

    Tak to ciekawe ze ten super pan Cudany gdziekolwiek był dyrektorem to już tych zakładów niema Makoszowy Kazimierz Juliusz Boże dary KHW teraz zostało mu już tylko zamknąć srk tylko kto to przejmnie

  • lelo 23 czerwca 2017 16:03:09
    Profile Avatar

    Nie mam pytań...czy ta świta potrafi sie poddać, czy wiecznie będzie ciągnąć do koryta?

  • emeryt 23 czerwca 2017 14:35:48
    Profile Avatar

    W ZG Janina w Libiążu to jak przyjeżdżał na zakład to wszelkie szczury biurowe co biorą grubą kasę za nic nie robienie to albo uciekały na 'dół' albo chowały się na zakładzie przeróbczym !!!!!!!!!!!! Szkoda ,że odszedł z Tauron Wydobycie, może pozmieniałby wszystko a tak to dalej ryl jest do fedry a dołowy biurowiec do koryta !!!!!

  • sierpuchowo 23 czerwca 2017 11:20:50
    Profile Avatar

    Gratki!!! Mam nadzieje, że nowy prezes SRK przetnie stare powiązania i układy obżerające się budżetowym szmalem, bowiem o ile można było słyszeć o przekrętach w produkcyjnych spółkach węglowych to szczelnie zamknięte środowisko SRK w konfiguracji ze związkami (np. Kadra) pasło i pasie się na kasie podatników prowadząc drenaż środków finansowych na skalę nie porównywalnie większą niż w spółkach produkcyjnych. Nie mam nic do tego, że pieniądze podatników idą na górnictwo po przez SRK, bo to jest potrzebne i dobre, chroni górników przed pozbawieniem pracy z dnia na dzień a spółkom górniczym, które przechodzą różnego rodzaju procesy dostosowania się do rynku pozwala zdjąć koszty pracy po przez przekierunkowanie uprawnionej siły roboczej do SRK, ale to nie znaczy, że wydatkowanie środków finansowych w SRK ma być delikatnie mówiąc 'złodziejskie' nie mówiąc już o majątku i sprzęcie przekazanym do SRK wraz z kopalniami, bo czy ktoś wie, co się z nim dzieje? Gdzie się podział? Kto i za ile go kupił? Poruszyłem tylko namiastkę tego, co tam się dzieje. Mimo że Tomasz Cudny to górnik z krwi i kości stworzony do wydobycia i tu mu współczuję, bowiem w tej firmie raczej wydobyciem nie błyśnie, to da radę, jak go znam to nie ma pola, na którym nie mógłby sprawnie funkcjonować. Ps. KHW było zadłużone to prawda, ale nie zrobił tego Cudny on na tę minę został perfidnie wsadzony, bez możliwości realizacji własnego planu, a szkoda, bo KHW by dziś istniało, ale to już historia. Jeszcze raz gratki i powodzonka.

  • Slask 23 czerwca 2017 09:56:11
    Profile Avatar

    Komentarz usunięty przez moderatora z powodu złamania regulaminu lub użycia wulgaryzmu.

  • Śląsk 23 czerwca 2017 09:39:13
    Profile Avatar

    To teraz SRK pójdzie do SRK :-)

  • horst 23 czerwca 2017 09:10:30
    Profile Avatar

    no to cudnie :)

  • Kordian 23 czerwca 2017 08:04:17
    Profile Avatar

    Kto pamięta że khw pod rocznymi jego rządami osiągnęło kilkadziesiat milionów straty i gdyby nie pomóc rządu khw by upadło?!

  • Qwas132 23 czerwca 2017 07:50:04
    Profile Avatar

    Komentarz usunięty przez moderatora z powodu złamania regulaminu lub użycia wulgaryzmu.

  • ja 23 czerwca 2017 03:00:06
    Profile Avatar