Logowanie do konta użytkownika
Konto użytkownika
Imię i nazwisko/nick
E-mail
Hasło
Powtórz hasło
Newsletter
Obidziński Sławomir
Kto jest kim
a b c d e f g h i j k l m n o p q r s t u v w x y z
fot: ARC

Sławomir Obidziński - 12 maja 2016 r. wybrany na stanowisko prezesa Grupy Węglokoks.

Sławomir Obidziński, prezes zarządu WĘGLOKOKS SA Łączy kompetencje doświadczonego menadżera z teoretyczną i praktyczną wiedzą z zakresu szeroko rozumianej branży energetycznej i górniczej.

Ukończył studia wyższe na Wydziale Górnictwa Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie, studia podyplomowe w zakresie zarządzania przedsiębiorstwem na Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach oraz w zakresie bankowości na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie.

Branżę górniczą i energetyczną poznawał z perspektywy wielu stanowisk w różnych firmach. Pracę zawodową rozpoczął w Kopalni Węgla Kamiennego Czeczott. Później, przez piętnaście lat pracował w SGS Polska sp. z o.o. (oddział szwajcarskiego holdingu SGS SA. z siedzibą w Genewie), pełniąc kolejno funkcje Kierownika Biura, Dyrektora Regionalnego oraz Dyrektora Branży Mineralnej.

Od 2007 r. związany ze spółkami Grupy Kapitałowej Węglokoks. Do 2014 r. pełnił funkcję Prezesa Zarządu w Nadwiślańskiej Spółce Energetycznej sp. z o. o. w Brzeszczach. Później zarządzał Węglokoksem Energia sp. z o. o., a w czerwcu 2016 r. objął stanowisko Prezesa Zarządu Węglokoksu SA.

W 2012 r. w Instytucie Nauk Ekonomicznych Polskiej Akademii Nauk w Warszawie ukończył studia podyplomowe Executive Master of Business Administration (EMBA), a dwa lata później studia z zakresu Executive Doctor of Business Administration (EDBA).

Partnerzy portalu
Patronaty portalu