Przed wejściem do ruchu Halemba kopalni Ruda (PGG) zakończono w piątek, 22 lutego, montaż niecodziennej ekspozycji. Jest to obudowa zmechanizowana podporowo-osłonowa Hydrotech przeznaczona do wybierania pokładów węglowych eksploatowanych systemem ścianowym na pełny zawał. Prawdziwy kolos! Obudowa przystosowana jest do pracy w kompleksach ścianowych o dużej wydajności i spełnia obowiązujące wymagania odpowiednich dyrektyw Unii Europejskiej. Charakteryzuje się dużym zakresem pracy od 2,5 m do 4,6 m oraz wysoką podpornością roboczą stojaków wynoszącą 6112 kN.
- Zakupiliśmy 115 sztuk sekcji liniowych oraz 6 sztuk sekcji skrajnych obudowy zmechanizowanej Hydrotech. Obudowa ta jest przeznaczona do pracy w ścianach wydobywczych prowadzących eksploatację w pokładzie 405 w partii L. Planowane rozpoczęcie eksploatacji w ścianie 1c przewidujemy na wrzesień 2019 r. – powiedział Krzysztof Kiełbiowski, naczelny inżynier ruchu Halemba.
Pokład 405 w partii L zlokalizowany w południowej części obszaru górniczego kopalni Ruda charakteryzuje się dużą miąższością od 4,2 m. do 4,6 m oraz wysokimi parametrami jakościowymi węgla. Do 2030 r. zaplanowano w tej partii eksploatację 6 ścian, z których planowane, całkowite wydobycie wyniesie 7,6 mln t węgla.
Ekspozycje będzie można oglądać przez kilkanaście kolejnych dni.
Jeżeli chcesz codziennie otrzymywać informacje o aktualnych publikacjach ukazujących się na portalu netTG.pl Gospodarka i Ludzie, zapisz się do newslettera.
Komentarz usunięty przez moderatora z powodu złamania regulaminu lub użycia wulgaryzmu.
Szacunek dla malarza.
halemba to osmy cud swiata ,,,dozur do trzech nie potrafi zliczyc a warunki na dole gorsze jak w kopalni w chinach,,,,,mam nadzieje ze te sekcje bedom obslugiwali znajomi zwiazkowcow pochowani po powierzchni na intratnych fuchach