Logowanie do konta użytkownika
Konto użytkownika
Imię i nazwisko/nick
E-mail
Hasło
Powtórz hasło
Newsletter
REKLAMA 300x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA300x100 | ROTAC./NIEROTAC. STREFA [NEWS - LEFT]
REKLAMA 300x150 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA300x150 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - LEFT]
REKLAMA 300x200 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA300x200 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - LEFT]
REKLAMA 300x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA300x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - LEFT1]
REKLAMA 300x150 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA300x150 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - LEFT1]
REKLAMA 300x200 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA300x200 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - LEFT1]
NAJNOWSZE GALERIE
Prezydent na Śląsku i w Zagłębiu
8 lipca 2019
Wyjazdowe szkolenie młodych strażaków
8 lipca 2019
Na brzuchu do przodka
3 lipca 2019
Wystrzały z karabinów na rynku w Żorach
29 czerwca 2019
GIG i Centrum Badań Jakości KGHM poprowadzą wspólne prace badawcze
24 czerwca 2019
REKLAMA 300x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA370x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - LEFT2]
REKLAMA 300x150 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA300x150 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - LEFT2]
REKLAMA 300x200 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA300x200 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - LEFT2]
REKLAMA 900x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA900x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - TOP]
29 listopada 2014 Portal gospodarka i ludzie autor: BAR DOSTĘPNA GALERIA: (50)
Górnictwo: KHW świętował w Galerii Szyb Wilson
Metropolita katowicki, wraz z prezydentem Uszokiem oraz Kamilem Durczokiem otrzymali z rąk prezesa KHW honorowe szpady górnicze
fot: Bartłomiej Szopa

Odznaczenia, honorowe szpady i stopnie górnicze przyznano podczas uroczystej akademii barbórkowej Katowickiego Holdingu Węglowego i Kopalni Wieczorek, którą zorganizowano w Galerii Szyb Wilson w Katowicach, w sobotę (29 listopada). Podczas uroczystości nie zabrakło też słów nt. kondycji i przyszłości spółki oraz całej branży górniczej.

Sobotnia akademia była pierwszą tego typu uroczystością po zmianach, jakie zaszły na stanowiskach szefów zarówno KHW, jak i właśnie Wieczorka (przypomnijmy - poprzedni dyrektor Wieczorka Marek Pieszczek kieruje teraz kopalnią Mysłowice-Wesoła. W Wieczorku zastąpił go Jarosław Jamrozy, wcześniejszy naczelny inżynier tej kopalni).

- Region Śląska i Zagłębia Dąbrowskiego od dziesięcioleci stanowił i stanowi gospodarczy sens Polski. To daniny i podatki odprowadzane z tego regionu do budżetu centralnego stanowią jego znaczącą część. W produkcie krajowym brutto to blisko 14 proc. (...) Obecny kryzys w branży górniczej dotyczy przyszłości węgla w ogóle, w Europie. Powstaje pytanie quo vadis energetyko europejska bez węgla? Chętnie powtarza się argumenty antywęglowe, że ten polski jest zbyt drogi, niebezpieczny w wydobyciu, niszczący środowisko... czy to prawdziwy obraz o ciężkiej górniczej pracy? W tej sytuacji przed kierowanym przeze mnie zarządem spółki stoi podstawowe zadanie: opracowanie i zrealizowanie optymalnych rozwiązań dla dalszego funkcjonowania firmy, możliwie najmniej dotkliwego dla załogi. Liczę na aktywne wsparcie ze strony kierownictw kopalń, strony społecznej i zrozumienia przemian ze strony pracowników - podkreślił w swoim wystąpieniu prezes KHW Zygmunt Łukaszczyk.

Wśród przybyłych do Wilsona gości byli m.in. arcybiskup, metropolita katowicki Wiktor Skworc, prezydent Katowic Piotr Uszok oraz wicewojewoda śląski Andrzej Pilot.

- O górnikach myślimy nie tylko przy okazji ich święta. Moja modlitwa i modlitwa kościoła na Śląsku towarzyszy wam każdego dnia. Żeby każda szychta była szczęśliwa, żeby szczęśliwe były wasze rodziny, żeby piękna tradycja, która przez wieki się tutaj kształtowała była przekazywana kolejnym pokoleniom, chociaż w innych kontekstach, które zmieniają się i wymuszane są przez rzeczywistość globalnego świata - zwrócił się do zebranych abp Skworc.

Metropolita katowicki, wraz z prezydentem Uszokiem oraz Kamilem Durczokiem, który także świętował w Wilsonie wraz z górnikami, zostali uhonorowani przez prezesa Holdingu w sposób niezwykły. Otrzymali oni z jego rąk honorowe szpady górnicze. Ceremonię tą poprzedziło przyznanie odznaczeń państwowych oraz zakładowych: m.in. odznak zasłużonych dla górnictwa RP, złotych oraz srebrnych i brązowych medali za długoletnią służbę.

Po części oficjalnej, przy tradycyjnym obiedzie, zebrani w nikiszowieckiej galerii goście wysłuchali występu kopalnianej orkiestry.

W galerii: Akademia Barbórkowa KHW i Kopalni Wieczorek, Katowice, 29 listopada 2014 r. (zdjęcia Bartłomiej Szopa - portal górniczy nettg.pl).

REKLAMA 900x150 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA900x150 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - BOTTOM]
Aktualności powiązane
REKLAMA 900x150 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA900x150 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - BOTTOM1]
REKLAMA 900x200 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA900x200 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - BOTTOM1]
Komentarze (26)
  • gotfryd 8 grudnia 2014 11:08:30
    Profile Avatar

    ryl nie kompromituj się, jak byś nie wiedzioł że zaproszeni goście dostają takie gadżety...a Tobie po co szpada lub kordzik ????kim jestes? rąbej wągiel bo do tego jesteś przeznaczony

  • ryl 2 grudnia 2014 17:16:30
    Profile Avatar

    ciekawe dlaczego i za co Uszok Durczok i Skworc dostali szable?? A zwykły górnik nawet po 25 latach pracy na dole jej nie dostaniesz bo ci nie przysługuje. A po drugie na stronie khw pisali iż żadnych barbórek robic nie będą ze względu na ciężką sytuację w górnictwie. większośc z nich nie wie co to naprawde praca na dole ale tych oznak nawalili ze ehhh

  • Mell 1 grudnia 2014 22:20:51
    Profile Avatar

    Durczok? Naprawdę?! DURCZOK?! To już nawet śmieszne nie jest.. :/

  • rylzlasu 1 grudnia 2014 21:41:36
    Profile Avatar

    -tzw dojazdówka czyli raz w roku dofinansowanie biletu kolejowego,średnio ok 80 zł na pracownika i dziecko,oraz te ołówkowe raz w roku ok 600zł brutto jest wypłacane z funduszu socjalnego tworzonego w KAŻDYM zakładzie pracy,to trzy -o emeryturze po 25 latach pełnych pracy na dole nie pogadamy-zapraszam cie na dół synku...to cztery

  • rylzlasu 1 grudnia 2014 21:37:57
    Profile Avatar

    no gonzo miały byc DEPUTATY??? a to co wymieniłes to prosze synku: -wypłata barbórkowa i 14 pensja-te pieniadze sa nam odtracane z geltagu przez cały rok i wypłacane odpowiednio w grudniu i w marcu w formie jednorazowej wypłaty,wiec de facto powinni nom jeszcze wypłacic odsetki,to raz -kartka żywnościowa(to jest posiłek regeneracyjny,a wiec tu sie dublujesz) oraz 0,5 l mleka na kazdy przepracowany dzien gwarantuje KAŻDEMU pracownikowi zatrudnionemu w szkodliwych warunkach kodeks pracy,to dwa

  • Gonzo 1 grudnia 2014 17:21:58
    Profile Avatar

    Komentarz usunięty przez moderatora z powodu złamania regulaminu lub użycia wulgaryzmu.

  • oko 1 grudnia 2014 15:55:17
    Profile Avatar

    oj gonzo ty chyba jestes sfrustrowanym chloptasiem z OBI co dostał na wypłate 1200zł i teraz szuka winnych.

  • gonzo 1 grudnia 2014 14:50:46
    Profile Avatar

    a wyzywać innych i używać inwektyw (sprawdź sobie w google co to znaczy) to Ty i Tobie podobni tzw. górnicy są znani z tego, że wysłowić się w ojczystym języku ani me ani be, bo kopiesz węgiel to myślisz że jesteś kimś...żyj zdrowo dalej w tym przeświadczeniu...

  • gonzo 1 grudnia 2014 14:46:21
    Profile Avatar

    Proszę bardzo już wymieniam: Barbórka, 14 pensja, kartki żywnościowe, po 25 latach pracy emerytura, kartki na mleko, karta górnika, posiłki regeneracyjne,bezpłatne bilety kolejowe na urlopowe przejazdy które są zagwarantowane w KG, tzw. "ołówkowe" - wyprawka dla dzieci, wymieniać dalej ...????

  • gal 1 grudnia 2014 10:32:25
    Profile Avatar

    Święto Prezesów rozpoczęte

  • rylzlasu 1 grudnia 2014 09:26:11
    Profile Avatar

    gonzo ćwierćintelygencie-miałes wymienic przywileje i deputaty,dalej czekom...

  • gonzo 1 grudnia 2014 08:31:26
    Profile Avatar

    do ryl z lasu Własnie tacy ludzie jak ryl z lasu a powinno być z buszu :-) najwięcej biadolą, co to wykształcenia zero, perspektyw żadnych, bo co idzie robić w UE z podstawowym wykształceniem??? jeno biadolić i daj mu pod pysk bo jemu się należy...otóż kolego NIE, to nie PRL, że mieliście przywileje i w wieku 45 lat się szło na emeryturę...zapieprzaj jak wszyscy do 67 i to co zarobisz jest Twoje...A gdzie hutnicy przy wielkich piecach, marynarze na morzu...mają lekko ??? a mają deputaty?

  • piotr 1 grudnia 2014 07:32:24
    Profile Avatar

    Durczok przecież to sprzedawczyk śląska z TVN

  • naiwny 30 listopada 2014 23:02:28
    Profile Avatar

    Komentarz usunięty przez moderatora z powodu złamania regulaminu lub użycia wulgaryzmu.

  • naiwny 30 listopada 2014 22:47:28
    Profile Avatar

    Ponoć kryzys w firmie , a tu taka impreza szable ordery obiadek , a wy emeryci popatrzcie jak sie bawią i dzielą prawdziwi górnicy.

  • gornik 30 listopada 2014 22:28:06
    Profile Avatar

    Komentarz usunięty przez moderatora z powodu złamania regulaminu lub użycia wulgaryzmu.

  • ryl 30 listopada 2014 21:12:34
    Profile Avatar

    żałosne

  • rylzlasu 30 listopada 2014 20:29:30
    Profile Avatar

    gonzo jakis ty je goopi leming to szkoda godac,to dowej wymien te przywileje i deputaty-czekomy...

  • yoo 30 listopada 2014 20:14:15
    Profile Avatar

    Wieczorek !!!!! I love you !!!! XD

  • Gonzo 30 listopada 2014 13:11:24
    Profile Avatar

    Rafi nie pitol że górnicy są biedni, tyle przywilejów i deputatów co wy macie to żaden inny stan w tym chorym kraju...Ja bym się za was wziął i wam obciął wszystko i dopiero jak byście mieli jak inne zawody to wtedy moglibyśmy pogadać

  • paweł z khw 30 listopada 2014 09:24:44
    Profile Avatar

    Komentarz usunięty przez moderatora z powodu braku związku z tematem.

  • facet 30 listopada 2014 06:01:35
    Profile Avatar

    Kopalnia do zamkniecia to sie jeszcze bawia!!!

  • slusarz 29 listopada 2014 22:32:59
    Profile Avatar

    zgadza sie Rafi

  • misiek 29 listopada 2014 20:37:27
    Profile Avatar

    Oglądając zdjęcia z uroczystości poza nielicznymi większość odznaczeń to jakaś kpina. Kalfaktorzy, planiści i emeryci którzy biorą kasę a nic nie wnoszą do działalności firmy.

  • robol 29 listopada 2014 19:57:49
    Profile Avatar

    Bylem ! Było skromnie !

  • rafi 29 listopada 2014 16:18:10
    Profile Avatar

    Ciekawe ze wczniej K.H.W mowila ze po wypadku w myslowicach -wesolej nie bedzie zadnych uroczystosci z trudna sytuacja finansowa zas z kasy biednych gornikow

  • RPEMN
    user