W środę, 5 czerwca, rozpoczęła się Szkoła Zamówień Publicznych. Tegoroczna edycja konferencji organizowanej przez Górniczą Izbę Przemysłowo-Handlową jest wyjątkowa z co najmniej dwóch powodów. Po pierwsze Szkoła odbywa się już po raz dziesiąty, a po drugie w tym roku uczestniczy w niej rekordowa liczba uczestników. W Hotelu Stok w Wiśle zameldowało się 250 osób, które do piątku, 7 czerwca, będą uczestniczyły w wykładach, panelach dyskusyjnych i warsztatach prowadzonych przez najlepszych specjalistów z zakresu prawa zamówień publicznych. W dotychczasowych dziewięciu edycjach konferencji udział wzięło przeszło 1400 osób.
Konferencję tradycyjnie otworzył prezes GIPH Janusz Olszowski, który przypomniał, że w tym roku Szkoła Zamówień Publicznych obchodzi swój jubileusz.
- Witam Państwa serdecznie na dziesiątej edycji Szkoły Zamówień Publicznych, szkolenia zarówno dla zamawiających, jak i wykonawców z branży górniczej i okołogórniczej. Cieszę się, że spotykamy się w tak licznym gronie. Jest to dla nas organizatorów wyzwanie, bo staramy się przygotować jak najlepszy program merytoryczny, by z roku na rok podnosić poziom tego wydarzenia. Myślę, że Szkoła stała się już stałym punktem w kalendarzu szkoleń i to nie tylko w górnictwie, bo bardzo wiele obecnych tu osób reprezentuje też inne branże - mówił prezes GIPH, który poinformował, że w tegorocznej edycji Szkoły nie wezmą udział przedstawiciele kierownictwa Urzędu Zamówień Publicznych.
- Niestety na dziś zwołano posiedzenie Komitetu Stałego Rady Ministrów, na którym omawiany będzie projekt Ustawy o zamówieniach publicznych, co zmusiło zarówno prezesa UZP, jak i dyrektorów do odwołania uczestnictwa w konferencji. Pozwolę sobie odczytać list pana prezesa Huberta Nowaka - wyjaśnił prezes Izby.
"Serdecznie gratuluję obchodzonego w tym roku jubileuszu Szkoły Zamówień Publicznych, której dziesiąta edycja odbywa się w Wiśle w dniach 5-7 czerwca. Na ręce Pana Prezesa przekazuję dla uczestników konferencji życzenia owocnych obrad. To wyjątkowe wydarzenie, będące największym sektorowym forum zamówieniowym w kraju, gromadzi co roku zarówno zamawiających, jak i wykonawców. Wpisało się ono na stałe w krajobraz wartościowych spotkań środowiska związanego z zamówieniami publicznymi, zapewniając niezmiennie wysoki poziom merytoryczny wystąpień i dyskusji. Przy tej okazji pragnę podziękować Górniczej Izbie Przemysłowo-Handlowej za podejmowane inicjatywy dotyczące szeroko pojętej wymiany myśli i doświadczeń w zakresie zamówień publicznych, szczególnie te realizowane wspólnie z Urzędem Zamówień Publicznych" - napisał m.in. prezes Nowak.
Jeżeli chcesz codziennie otrzymywać informacje o aktualnych publikacjach ukazujących się na portalu netTG.pl Gospodarka i Ludzie, zapisz się do newslettera.