Logowanie do konta użytkownika
Konto użytkownika
Imię i nazwisko/nick
E-mail
Hasło
Powtórz hasło
Newsletter
Dyczko Artur
Kto jest kim
a b c d e f g h i j k l m n o p q r s t u v w x y z
fot: Jarosław Galusek/ARC

Od 9 sierpnia 2017 r. wiceprezes Jastrzębskiej Spółki Węglowej ds. strategii i rozwoju. Od lipca 2016 r. był pełnomocnikiem zarządu ds. technicznych.

Artur Dyczko jest absolwentem Wydziału Górniczego Akademii Górniczo-Hutniczej im. Stanisława Staszica w Krakowie na kierunkach: Technika Podziemnej Eksploatacji Złóż oraz Zarządzanie i Marketing. Ukończył również studia podyplomowe na Uniwersytecie Jagiellońskim na kierunku Zarządzanie Zasobami Ludzkimi oraz Geologia Górnicza na Wydziale Geologii Geofizyki i Ochrony Środowiska Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie.

Jest autorem i współautorem wielu prac badawczych, ekspertyz, opinii, projektów wdrożeniowych oraz publikacji naukowych z zakresu górnictwa. Od lipca 2016 roku zatrudniony w JSW, ostatnio na stanowisku pełnomocnika zarządu ds. technicznych.

Posiada doświadczenie jako konsultant w zakresie górnictwa, eksploatacji surowców mineralnych i wykorzystania narzędzi informatycznych w zarządzaniu gospodarką złożem dużych korporacji międzynarodowych takich jak: Deloitte, KPMG, PwC, McKinsey, IBM, HP, Microsoft, Bentley, Dassault Systèmes (Gemcom), SAP, Deswik i ABB. Ma również doświadczenie w kierowaniu dużymi zespołami projektowymi, gdyż brał udział w realizacji kilkudziesięciu projektów wdrożeniowych w branży wydobywczej w tym dla LW Bogdanka SA, KGHM Polska Miedź SA, KHW SA, Tauron Wydobycie SA, Polskiej Grupy Górniczej Sp. z o.o. i JSW SA.

Jest współautorem strategii funkcjonowania LW Bogdanka SA do roku 2020, głównym konsultantem górniczym nowego modelu biznesowego Polskiej Grupy Górniczej oraz autorem strategii wyjścia JSW z kryzysu.

Partnerzy portalu
Patronaty portalu