Logowanie do konta użytkownika
Konto użytkownika
Imię i nazwisko/nick
E-mail
Hasło
Powtórz hasło
Newsletter
Cudny Tomasz
Kto jest kim
a b c d e f g h i j k l m n o p q r s t u v w x y z
fot: ARC

Od 5 sierpnia 2019 r. prezes spółki Tauron Wydobycie. Od czerwca 2017 r. do września 2018 r. szefował Spółce Restrukturyzacji Kopalń.  

Jest absolwentem Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie o specjalności technika podziemnej eksploatacji złóż, ukończył też studia podyplomowe w zakresie zamówień publicznych na Wydziale Organizacji i Zarządzania Politechniki Śląskiej.

Po ukończeniu studiów pracował w kopalni Kazimierz-Juliusz w Sosnowcu, gdzie przeszedł wszystkie szczeble kariery zawodowej - od stażysty do kierownika działu górniczego - zastępcy kierownika ruchu zakładu górniczego. W latach 2007-10 pracował w biurze zarządu Katowickiego Holdingu Węglowego; od 2011 r. był głównym inżynierem górniczym, dyrektorem technicznym oraz dyrektorem w należących do KHW katowickich kopalniach Wujek i Murcki-Staszic. 

Od 8 czerwca 2015 r. czerwca pełnił funkcję wiceprezesa ds. technicznych w spółce Tauron Wydobycie. 6 czerwca 2016 r. został wybrany na stanowisko prezesa KHW w najtrudniejszym, końcowym okresie funkcjonowania spółki, którą przeprowadził do fuzji z PGG. Potem został szefem SRK. 

 

Partnerzy portalu