Logowanie do konta użytkownika
Konto użytkownika
Imię i nazwisko/nick
E-mail
Hasło
Powtórz hasło
Newsletter
Pytanie do ZUS
Na pytania czytelników odpowiadają eksperci
Zakładu Ubezpieczeń Społecznych
Urlop rodzicielski a praca górnicza
Dzień Dobry! Czy urlop rodzicielski zaliczany jest do pracy górniczej? Czy należy go odpracować taki urlop tak jak okresy kiedy przebywa się na chorobowym?
Ekspert ZUS odpowiada:
W ustawie emerytalnej w art. 50 c ust. 1 wymienione są wszystkie okresy, które uznaje się za pracę górniczą. Urlop rodzicielski nie został wymieniony, dlatego podobnie jak okresy niezdolności do pracy na skutek choroby, będzie odliczony z okresu pracy górniczej.
Partnerzy portalu
Patronaty portalu