Logowanie do konta użytkownika
Konto użytkownika
Imię i nazwisko/nick
E-mail
Hasło
Powtórz hasło
Newsletter
REKLAMA 300x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA300x100 | ROTAC./NIEROTAC. STREFA [NEWS - LEFT]
REKLAMA 300x150 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA300x150 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - LEFT]
REKLAMA 300x200 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA300x200 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - LEFT]
REKLAMA 300x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA300x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - LEFT1]
REKLAMA 300x150 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA300x150 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - LEFT1]
REKLAMA 300x200 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA300x200 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - LEFT1]
NAJNOWSZE GALERIE
W Katowicach drugi dzień uroczystości z udziałem prezydenta RP
16 sierpnia 2019
Wielka defilada przeszła przez Katowice
15 sierpnia 2019
Główny Insytut Górnictwa pomógł szkolić pirotechników wielu służb
13 sierpnia 2019
Widowisko „W dziewiętnastym roczku, w tym wielkim powstaniu...”
11 sierpnia 2019
Wielkie rodzinne świętowanie PGG z okazji powstańczego stulecia
11 sierpnia 2019
REKLAMA 300x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA370x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - LEFT2]
REKLAMA 300x150 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA300x150 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - LEFT2]
REKLAMA 300x200 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA300x200 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - LEFT2]
REKLAMA 900x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA900x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - TOP]
18 kwietnia 2019 Portal gospodarka i ludzie autor: WIG DOSTĘPNA GALERIA: (18)
PGG będzie nagradzać cyklicznie najlepszych pracowników. Jako pierwszych wyróżniono rekordzistów z GRP1 w kopalni Sośnica
Wybrani górnicy z oddziału GRP1 w Sośnicy dostali od PGG nagrody rzeczowe za postawę w pracy przy robotach przodkowych
fot: Witold Gałązka

Najlepsi pracownicy oddziału GRP1 kopalni Sośnica zostali w czwartek, 18 kwietnia, wyróżnieni przez zarząd Polskiej Grupy Górniczej atrakcyjnymi nagrodami rzeczowymi. W PGG postanowiono wyróżniać w ten sposób cyklicznie, co kwartał, najlepszych pracowników. 

Jest to pierwsza grupa wyróżnionych, kolejni pracownicy są już wybrani i również otrzymają nagordy decyzją zarządu PGG - poinformowało portal netTG.pl biuro prasowe spółki.

Pracownicy wyróżnieni w czwartek to: Sebastian Wybierek, Paweł Sobieraj, Adam Muras, Rafał Kownacki, Andrzej Majnusz, Jarosław Ligorowski, Andrzej Achtelik, Adam Bednarczyk, Tomasz Wróbel, Paweł Rutkowski, Mariusz Skirliński, Tomasz Nowak, Dariusz Goclon, Marek Żmura, Grzegorz Obłój, Marcin Jacek, Rafał Rajca, Patrycjusz Rajca, Adam Gałązka i Damian Rajca.

Dwudziestu górników wskazali przełożeniu spośród załogi oddziału GRP1 kopalni Sośnica, która wydrążyła w marcu 608 m chodnika nadścianowego planowanej ściany gc 101 w pokładzie 404/5. Był to  najlepszy wynik uzyskany przy wykonywaniu robót przygotowawczych od wielu lat. O rekordzie górników z Sośnicy pisaliśmy na portalu netTG.pl.

W czartek o godz. 15 w budynku BHP w Sośnicy nagrody wręczyli wyróżnionym Jerzy Janczewski - wiceprezes ds. pracowniczych PGG wraz z dyrektorem kopalni Tomaszem Dudą i dyrektorem ds. ekonomiczno-pracowniczych Jarosławem Świciem.

- Do dzisiaj w mediach nie cichną wieści o waszym rekordzie. Sam jestem górnikiem, więc znam się na rzeczy i przyznam, że początkowo nie chciało mi się w podawany wynik uwierzyć! Jesteście po prostu rewelacyjni - powiedział wiceprezes Janczewski. 

- Osiągnięcie to budzi podziw i uznanie. Tym większe, jeżeli uwzględnimy trudne warunki geologiczne i górnicze występujące pod ziemią. Nie ulega żadnej wątpliwości, iż wymagało to bardzo dużej determinacji i poświęcenia. Zaangażowanie to zasługuje na dodatkowe wyróżnienie - podkreślają przedstawiciele Polskiej Grupy Górniczej.

W prezencie od spółki górnicy otrzymali vouchery o wartości 500 zł na pobyt w wybranym przez siebie ośrodku wypoczynkowym NAT w Polsce oraz komplety markowej odzieży.

Wśród nagrodzonych spotkaliśmy m.in. ojca i dwóch jego synów: Damiana Rację z Rafałem i Patrycjuszem. W trójkę pracują pod ziemią w kopalni Sośnica, razem dojeżdżają na szychtę, starają się pracować

Strona
1
2
W galerii: nagrody PGG dla wyróżnionych górników GRP1 kopalni Sośnica, Gliwice, czwartek 18 kwietnia 2019 r. (zdjęcia Witold Gałązka - portal netTG.pl, Trybuna Górnicza)
REKLAMA 900x150 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA900x150 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - BOTTOM]
Komentarze (17)
  • Mniej zryty od nich 24 kwietnia 2019 22:34:55
    Profile Avatar

    Dziś rekord - jutro norma. Mieszkańcy cmentarzy w górniczych dzielnicach też rekordy robili...

  • Ryl 23 kwietnia 2019 15:47:18
    Profile Avatar

    A dostaną urlop na czas jaki dostali na wovczerach do wykorzystania ?????

  • Marcin 21 kwietnia 2019 17:35:43
    Profile Avatar

    Z doświadczenia wiem , że pośpiech to rutyna a rutyna to wypadki wszystko do czasu. Narażać się i udowadniać komuś coś dla 500 zł, w kartkach. Teraz przynajmniej wiecie, że nadgorliwość nie popłaca. Pozdrawiam

  • Rasista 20 kwietnia 2019 09:32:10
    Profile Avatar

    Komentarz usunięty przez moderatora z powodu braku związku z tematem.

  • jo grupa ROW 20 kwietnia 2019 03:38:27
    Profile Avatar

    Komentarz usunięty przez moderatora z powodu złamania regulaminu lub użycia wulgaryzmu.

  • Kwk wujek 19 kwietnia 2019 12:49:10
    Profile Avatar

    Pgg family jakieś śmieszne karty z których mało kto korzysta ...no no tak żeby było niby pięknie kto to się chce tak wypromować...bo mi to komunę i wojzko przypomina ...żenada...a ...związki milczą na temat zysków...i to nie jest przypadek naprawdę...nie przypadek ...bo parę rzeczy sobie załatwili..spytajcie związkowców...swoich o zyski ...zobaczycie ja w momencie się obrażą...i powiedzą o inwestycjach i spłacie kredytów...a inwestycje to zupełnie inna pula a ratę na ten rok mają 25 mln..więc ..co z resztą z 493 mln zł...pytam i ludzie ...pomyślcie

  • Kwk wujek 19 kwietnia 2019 11:49:13
    Profile Avatar

    To niech przyjdą na wujek na 10l tzn teraz już rozcinkę ściany i pierdykną ten rekord...zobaczą co znaczy życie a wogóle gdzie są nasze ...moje zyski...

  • Elektrol 19 kwietnia 2019 08:08:43
    Profile Avatar

    Związki zawodowe,Pan Zdzisław pójdą do dyrektora stawić się za odziałami pomocniczymi.......ha ha ha dobre co!

  • Bidny górnik 19 kwietnia 2019 00:48:25
    Profile Avatar

    Będą jakieś premie za zyski z 2018r ?

  • zgri 19 kwietnia 2019 00:20:31
    Profile Avatar

    Przerobiłem 28 lat na kopalni.Nic się nie zmieniło. Podpuszczanie i naiwność trwa.

  • Bulwersant 18 kwietnia 2019 23:27:24
    Profile Avatar

    Jakas porazka! a co z elektrykami i slusarzami? przeciez gdyby nie oni to by tych metrow nie bylo! przede wszystkim bez elektrykow i slusarzy by tych metrow nie bylo! brak slow zarzadzie pgg. fedrunek i postep sklada sie z wiekszej ilosci czynnikow, nie tylko oddzialy gornicze. wstyd. nie rozumiem tego. jedni nosza ringi i je buduja, inni ciagna kable podlaczaja wszystko i to tworzy wlasnie calosc, a nie do jasnej cholery tylko ryle!!! W GLOWIE MI SIE TO NIE MIESCI

  • Knp 18 kwietnia 2019 22:34:59
    Profile Avatar

    Czy to zgodne z BHP rodzina w jednym przodku ??!

  • Górnik 18 kwietnia 2019 21:10:23
    Profile Avatar

    Postawcie im jeszcze pomnik jak kiedyś Pstrowskiemu przed kopalnią.

  • Ecik 18 kwietnia 2019 20:51:40
    Profile Avatar

    Metaniorz ino związkoli reszty może nie być!Jeśli pójdzie coś nie tak karać owszem wszystkich ,no nie związkoli!

  • Alojz 18 kwietnia 2019 19:31:09
    Profile Avatar

    Nikt nie wspomni o tym że wydrążono o 50m za długi chodnik i trzeba kombajn wycofywać. Poszli na rekord, ale za daleko. Póki co przodek wstrzymany,a chłopaki błąkają się po innych oddziałach.... Tak właśnie im podziękował dyrektor.

  • Firma z Zabrza 18 kwietnia 2019 19:22:13
    Profile Avatar

    Komentarz usunięty przez moderatora z powodu złamania regulaminu lub użycia wulgaryzmu.

  • Metaniorz 18 kwietnia 2019 17:27:51
    Profile Avatar

    Ciekawe za co beda nagradzac oddzialy pomocnicze? Wentylacja lacznosc metanometria itp. [...]

  • LSADT
    user