Logowanie do konta użytkownika
Konto użytkownika
Imię i nazwisko/nick
E-mail
Hasło
Powtórz hasło
Newsletter
REKLAMA 300x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA300x100 | ROTAC./NIEROTAC. STREFA [NEWS - LEFT]
REKLAMA 300x150 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA300x150 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - LEFT]
REKLAMA 300x200 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA300x200 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - LEFT]
REKLAMA 300x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA300x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - LEFT1]
REKLAMA 300x150 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA300x150 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - LEFT1]
REKLAMA 300x200 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA300x200 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - LEFT1]
NAJNOWSZE GALERIE
Polska – kraj węgla
17 października 2019
W Katowicach o roli małych i średnich przedsiębiorstw
16 października 2019
Place zabaw od PGG dla dzieci w gminach górniczych
14 października 2019
Śląsk będzie coraz lepszym miejscem do życia
10 października 2019
Oddali hołd ofiarom katastrofy
10 października 2019
REKLAMA 300x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA370x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - LEFT2]
REKLAMA 300x150 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA300x150 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - LEFT2]
REKLAMA 300x200 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA300x200 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - LEFT2]
REKLAMA 900x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA900x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - TOP]
29 marca 2019 Portal gospodarka i ludzie autor: KAJ
Górnicy kopalni Sośnica wykonali w marcu rekordowy postęp drążenia chodnika: 608 m
Górnicy z oddziału GRP1 kopalni Sośnica po wyjeździe ze zmiany w piątek 29 marca
fot: Kajetan Berezowski

Padł górniczy rekord niepobity od 1997 roku! Załoga oddziału GRP1 kopalni Sośnica zanotowała w marcu tego roku postęp rzędu 608 m drążąc chodnik nadścianowy gc101 w pokładzie 404/5.

- Mieliśmy za sobą już spore postępy, w styczniu 353 m, a w lutym 422 m. Teraz 608 m. Uważamy to za ogromny sukces. Załoga pracowała znakomicie, sprzyjały nam warunki geologiczno-górnicze i dysponowaliśmy bardzo dobrym sprzętem, w tym kombajnem Sandvika MR 340 Ex-S – wyjaśnił tuż po wyjeździe z ostatniej marcowej zmiany kierownik Oddziału GRP1 Adam Radzik.

Ostatni podobny postęp w górnictwie węgla kamiennego na Górnym Śląsku miał miejsce w październiku 1997 r., również w kopalni Sośnica. Wówczas w pokładzie 505/2 przekroczono 550 m.

Przed rozpoczęciem drążenia chodnika gc101 górnicy wykonali pochylnię, która łącznie z chodnikiem będzie stanowiła ciąg wyrobisk dla odprowadzenia zużytego powietrza z rozcinanej ściany gc101. Ma ona ruszyć w IV kwartale tego roku.

Górnikom z Sośnicy zostało jeszcze 200 m do zakończenia drążenia. Następnie wykonają skrzyżowanie i przecinkę ścianową.

- Brygady przodkowe to swoiste wisienki na torcie oddziału GRP1, ale nie można zapominać o brygadach transportowych, odstawy i wszystkich innych, którzy przyczynili się do tego sukcesu. Bo to jest jeden wielki organizm, górnicza rodzina – zwraca uwagę Krzysztof Urbaniak, kierownik robót górniczych w kopalni Sośnica.

REKLAMA 900x150 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA900x150 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - BOTTOM]
Aktualności powiązane
REKLAMA 900x150 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA900x150 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - BOTTOM1]
REKLAMA 900x200 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA900x200 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - BOTTOM1]
Komentarze (21)
  • Kilówa 2 kwietnia 2019 20:28:06
    Profile Avatar

    Zapytam , nie złośliwie , na ile odrzwi na raz , otwierają ocios bez zabudowy przy ustawieniu kombajnu ???? Rekord kombajnisty Janusza 'bez piety' to było 7 odrzwi na 0,75 m . Podjechał raz do przodka , zabudowali siedem ringów , podjechał drugi raz do przodka kombajnem , zeskoczył z niego i mówi ( bo to gorol był ) ja idę na wyjazd a wy budujcie ! Kopalni nie podam ale było to na dalekim D na poziomie 705 . Bodajże pochylnia D9

  • Tomuś Beeeeee 2 kwietnia 2019 20:19:27
    Profile Avatar

    Dlaczego nie ma dozoru na zdjęciu , wszyscy już zwolnieni albo sami pouciekali do PBSZu ???

  • jaaaaaaaaaa 1 kwietnia 2019 10:55:51
    Profile Avatar

    Dlaczego cenzuruje sie moj wpis, nic wulgarnego nie napisalem ?

  • łysyaleniejarosław 31 marca 2019 20:54:30
    Profile Avatar

    Ja 1 nie zgadłeś. V32/10/4/A z max rozstawem 0,8m. Było też 0,75 i 0,6. Oraz mały wachlarz w V32/12/4. Wielki szacunek dla wszystkich. Jak ktoś umie liczyć (a wiem że niektórym przychodzi to z trudem ) to jest średnio 30m na dobę, NA DOBĘ!!! Szybkie wyliczenie. Około: 38 kpl. obudowy, 900 szt. siatki, 380 rozpór, 230 zamków, 15 rur, 15 szyn LSP z zawiesiami + przebudowa szyn do postępu, codzienna przekładka gwarka o 30 metrów (60m taśmy, 20 rurek, 10 kozłów dolnych, 30 kozłów górnych, 110 krążników, 60 łapek) lutnia i przeciąganie wirówki I TAK CODZIENNIE !!! Nie wspomnę o zaporach, opylaniu, czyszczeniu i niwelacji przenośników, niwelacji i podwieszaniu lutni oraz codziennej walce( tak walce) o każdy kurs kolejką, każdą rolkę, taśmę, siatkę itp, itd. Wielkie logistyczne zadanie od magazynu na powierzchni, przez gospodarkę, szybowców, maszynioków, kolejkarzy, górników, ślusarzy, elektryków, mierników, guzikarzy no i KONSERWACJI. SZACUN I CZAPKI Z GŁÓW.

  • Ja1 31 marca 2019 10:41:23
    Profile Avatar

    Niech zgadnę. Obudowa ŁP 9 z rozstawem co 1 m.

  • Pracownik grp2 30 marca 2019 23:14:11
    Profile Avatar

    Widzę że niektórych boli i to bardzo. Te wasze komentarze na temat bhp, nikt nic by nie zrobił biorąc pod uwagę bhp, każdy z was zna realia a piszecie pierdóły. To co dla nas jest podloga dla niektórych jest sufitem. Nie pozdrawiam hejterow i zawistnych leniów. Graty dla chłopaków z grp1 pozdro

  • pniŏwek Grp 30 marca 2019 21:10:00
    Profile Avatar

    Komentarz usunięty przez moderatora z powodu złamania regulaminu lub użycia wulgaryzmu.

  • Hajer 30 marca 2019 20:56:31
    Profile Avatar

    Komentarz usunięty przez moderatora z powodu złamania regulaminu lub użycia wulgaryzmu.

  • Łukasz 30 marca 2019 16:21:12
    Profile Avatar

    Biorąc pod uwagę przepisy BHP nie jest to możliwe. To raz. Dwa, jakie dane techniczne ma wyrobisko? jaka obudowa itp? O tym się już nie pisze, dlaczego? Nie gratuluję, nie ma czego. Działanie na szkodę pozostałej braci górniczej.

  • Górnik sośnica 30 marca 2019 13:40:13
    Profile Avatar

    Jakby szyny kolejkowe nie były wieszane na równo z kombajnem żelazo nie było by tak blisko to wżyciu nie było by takiego postępu obsługa by się zjechała po tygodniu gratulacja dla całej GRP-1

  • Makłowicz 30 marca 2019 13:12:50
    Profile Avatar

    A w przyszłym miesiącu poproszę 700 m> A co? Tam :) A za bajki będźie na powierzchni zupa ogórkowa .

  • ticc 30 marca 2019 10:57:04
    Profile Avatar

    Fajny wynik chlopaki trzymac tak dalej

  • HALEMBIORZ 30 marca 2019 10:16:56
    Profile Avatar

    dac kazdemu po bulce i kilo zwyczajnej oraz zdjecie do gabloty

  • Emeryt 30 marca 2019 09:49:33
    Profile Avatar

    Dziś rekord i premia- jutro to bydzie norma. Hzzz mo recht....

  • Tomasz Zawierucha 30 marca 2019 07:13:44
    Profile Avatar

    Super wynik, obarczony ciężką pracą, gratki panowie, jesteście najlepsi

  • hajer śmietana 30 marca 2019 03:40:25
    Profile Avatar

    No ja... bo do przodka wszystko same sie zaniesie... szybem same zlezie, zółtek pstryknie palcami i to już jest, kolejkorz wejrzy ino na to i to już poładowane... ech ino te metry i metry... a w doma dzieci i baba czekajom... idźcie wy po rozum do gowy a nie ino ringi...

  • GG3 30 marca 2019 03:15:23
    Profile Avatar

    Komentarz usunięty przez moderatora z powodu złamania regulaminu lub użycia wulgaryzmu.

  • Hzzz 30 marca 2019 01:32:18
    Profile Avatar

    Gratuluję koledzy górnicy z Sośnicy :) W nagroda dostaniecie uścisk ręki kierownika, 200brutto premii i garb na plecach :)

  • Ryl 30 marca 2019 00:38:38
    Profile Avatar

    Komentarz usunięty przez moderatora z powodu złamania regulaminu lub użycia wulgaryzmu.

  • Ecik 29 marca 2019 21:38:50
    Profile Avatar

    Upadek też będzie rekordowy ,brak fachowców!I chcę się mylić!

  • górnik 29 marca 2019 18:09:24
    Profile Avatar

    Z zachowaniem przepisów BHP fizycznie NIEMOŻLIWE

  • BLJTD
    user