Logowanie do konta użytkownika
Konto użytkownika
Imię i nazwisko/nick
E-mail
Hasło
Powtórz hasło
Newsletter
REKLAMA 300x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA300x100 | ROTAC./NIEROTAC. STREFA [NEWS - LEFT]
REKLAMA 300x150 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA300x150 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - LEFT]
REKLAMA 300x200 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA300x200 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - LEFT]
REKLAMA 300x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA300x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - LEFT1]
REKLAMA 300x150 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA300x150 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - LEFT1]
REKLAMA 300x200 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA300x200 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - LEFT1]
NAJNOWSZE GALERIE
Katowice: związkowa inicjatywa na szczycie klimatycznym
13 grudnia 2018
COP24: zgazowanie to przyszłość węgla
13 grudnia 2018
Katowice: radośnie i świątecznie na spotkaniu Fundacji
12 grudnia 2018
COP24: węgiel koksowy powinien zmienić nazwę?
12 grudnia 2018
Górnictwo: Barbórka ratowniczych związkowców
11 grudnia 2018
REKLAMA 300x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA370x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - LEFT2]
REKLAMA 300x150 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA300x150 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - LEFT2]
REKLAMA 300x200 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA300x200 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - LEFT2]
REKLAMA 900x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA900x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - TOP]
17 września 2018 Portal gospodarka i ludzie autor: MD
Górnictwo: zatrzęsło w Murckach-Staszicu
Do wstrząsu doszło o godz. 13.09 w rejonie ściany 16b-S
fot: Filip Bobkowski

W kopalni Murcki-Staszic należącej do Polskiej Grupy Górniczej w poniedziałek, 17 września, o godz. 13.09 wystąpił wstrząs.

- Do zdarzenia doszło w rejonie ściany 16b-S w pokładzie 510. Energię wstrząsu oszacowano 3x10^7 J - poinformował portal netTG.pl rzecznik prasowy PGG Tomasz Głogowski. Dodał, że załoga została wycofana z tego rejonu.

Jeden z pracowników zgłosił się z potłuczeniami. O własnych siłach wyjechał na powierzchnię, gdzie jest badany przez lekarzy.  

Obecnie w kopalni trwa sprawdzanie, czy w wyniku wstrząsu doszło do uszkodzeń. Niebawem do kopalni ma przyjechać nadzór górniczy. 

 

 

REKLAMA 900x150 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA900x150 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - BOTTOM]
REKLAMA 900x150 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA900x150 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - BOTTOM1]
REKLAMA 900x200 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA900x200 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - BOTTOM1]
Komentarze (24)
  • Anty inspektor 22 września 2018 05:57:33
    Profile Avatar

    Komentarz usunięty przez moderatora z powodu złamania regulaminu lub użycia wulgaryzmu.

  • Oko 19 września 2018 09:18:31
    Profile Avatar

    Komentarz usunięty przez moderatora z powodu złamania regulaminu lub użycia wulgaryzmu.

  • On 19 września 2018 03:07:39
    Profile Avatar

    Komentarz usunięty przez moderatora z powodu złamania regulaminu lub użycia wulgaryzmu.

  • Rozsądny 18 września 2018 16:20:41
    Profile Avatar

    Do Popers - sądzisz że rządzą kierownicy??? Hehehe nie bądź śmieszny. Rękami kierowników rządzą geolodzy i niskie pokłady że Śląska. A jak coś spieprza to kryją 4...litery i zmieniają kierownika. Bo niby on zawalił. I dalej rządzą i znowu kiero do wymiany. Prześledź historie zmian. Aż doszło do tego że staszic pójdzie do srk. A rządzący? Na kolejne stołki... Tylko zwykłych ludzi żal.....

  • Starysztajger 18 września 2018 13:56:44
    Profile Avatar

    Jeżeli dobrze rozumiem jest to środkowa warstwa pokł.510 ,górna została wybrana a fedruje się dolną?

  • marko 18 września 2018 13:24:33
    Profile Avatar

    Prawda

  • Starysztajger 18 września 2018 10:43:31
    Profile Avatar

    Czy to prawda że na tej kopalni 2,5 metra węgla idzie w zawał?

  • Popers 18 września 2018 08:22:28
    Profile Avatar

    Do KatowiCZANin-przyjacielu nie masz racji wypisujesz brednie,nie masz wiedzy na temat tej kopalni więc proszę się nie udzielaj,niewiem czy pracujesz na tej grubie ale każdy gleba taki jak ja wie że jak nastąpiły roszady w dozorze wyższym,wiadomo o kogo chodzi za kierowników robią ludzi bez wiedzy praktycznej,to tak kopalnia płynie na dno tak jak poplynelo reszta kopalni KHW.

  • Katowiczanin 18 września 2018 06:15:15
    Profile Avatar

    Wieeelki staszic ma kłopoty? a co nowego? Ten [...] zniszczył już KWK KATOWICE potem by ten szajs utrzymać [...] razem z władzami KHW zniszczyli KWK MURCKI-BOŻE DARY a na końcu załatwili KWK WIECZOREK i nadal gruba na minusie a w dodatku strach tam robić. Nie wiem co jest w tym kołhozie że na siłę chcą go utrzymać ale jak widać nie ma szans. Szaleńcy z KHW mieli chrapkę by połączyć(czyli zniszczyć) KWK WUJEK ze staszicem ale na szczęście im nie wyszło. Na Staszicu oczywiście winni ludzie ze Śląska,Murcek,Wieczorka bo staszicowy dozór to jest nieomylny

  • pimboli73 17 września 2018 23:35:44
    Profile Avatar

    No tak przeciez tam fedrują na maxa

  • emil kryka 17 września 2018 22:03:22
    Profile Avatar

    A tyn poszkodowany to kierownik ja?

  • kg3 17 września 2018 21:41:39
    Profile Avatar

    Zamknijcie tą ściane a nie ciągle ludzi wycofujecie!!!!!!!!!!!

  • Dj q 17 września 2018 21:33:02
    Profile Avatar

    Bo tam działa kierownik [...] i wszystko jasne

  • Rozsądny 17 września 2018 20:47:33
    Profile Avatar

    Do Obcy, - niska osoba z wyższego dozoru ze Śląska to już chyba od roku rozwala tą kopalnię.

  • Murcol 17 września 2018 19:39:52
    Profile Avatar

    Kierownik [...] jedzie dalej filar sztandarowej kopalni PGG

  • Putin 17 września 2018 19:30:39
    Profile Avatar

    Tylko SRK

  • Slawek 17 września 2018 19:19:02
    Profile Avatar

    Odczułem ten wstrząs w Jastrzębiu ...

  • Obcy 17 września 2018 18:31:41
    Profile Avatar

    A ile pracują ci że Śląska ? Parę tygodni ...co oni w tym czasie doprowadzili do upadku ...kopalnie sami sobie wykonczyliście gwiazdy że Staszica a teraz szukacie winnych ...wszyscy winni tylko nie wy tuzy górnictwa ze Staszica

  • Adi 17 września 2018 18:29:08
    Profile Avatar

    Pracuje na tej kopalni od początku swojej górniczej kariery tzn.12lat,i powiem wam ze takiego bajzlu,i roszad jeszcze nie było,taa kopalnia jeszcze pare lat temu !minimum tu fedrowaly 3 ściany!.A teraz napchali tu ludzi i d ozoru wyższego!!z innych kopaln(pozamykanych!!!)i oto sa tego efekty,ze ta kopalnia idzie ku upadłości!!

  • Obcy 17 września 2018 18:18:29
    Profile Avatar

    A ile wy ci ze Śląska tam pracują...pare tygodni... I co mieli przez ten czas doprowadzić do upadku ...sami zarżneliście swoją kopalnię a teraz szukacie winnych ...wszyscy winni tylko nie gwiazdy z Staszica ...

  • górnik 17 września 2018 18:14:24
    Profile Avatar

    A około 10 godzin wcześniej strzelali torpedy.

  • olo 17 września 2018 17:15:11
    Profile Avatar

    [...] nieudolnych ...... ze staszica i śląska tak rządzi ze za niedługo ktoś zginie albo zamkną staszic na dobre , szkoda ze pgg tego nie widzi

  • komentarz pracownika 17 września 2018 16:06:53
    Profile Avatar

    Dyrektorostwo słucha same siebie i nikogo więcej. Do oceny pracy dyrektora trzeba być dyrektorem. I mieć liczne fakultety a w nich 'ąąąą' i 'ĘĘĘ'.

  • Rozsądny 17 września 2018 15:33:05
    Profile Avatar

    Co się jeszcze ma wydarzyć żeby zamknęli ta ścianę? Ludzie boją się tam chodzić. Taką kopalnię doprowadzić do upadku. Jeszcze kilka lat temu śmiały 4 ściany.... Wymieniają co chwilę kierowników, robią roszady ludźmi. A może tak zacząć oceniać kompetencje od nadsztygarow do góry? Czy Pgg mnie słyszy????

  • VZWWU
    user