Logowanie do konta użytkownika
Konto użytkownika
Imię i nazwisko/nick
E-mail
Hasło
Powtórz hasło
Newsletter
REKLAMA 300x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA300x100 | ROTAC./NIEROTAC. STREFA [NEWS - LEFT]
REKLAMA 300x150 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA300x150 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - LEFT]
REKLAMA 300x200 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA300x200 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - LEFT]
REKLAMA 300x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA300x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - LEFT1]
REKLAMA 300x150 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA300x150 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - LEFT1]
REKLAMA 300x200 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA300x200 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - LEFT1]
NAJNOWSZE GALERIE
Górnicy kopalni Janina zebrali się na masówce
19 lipca 2019
Prezydent na Śląsku i w Zagłębiu
8 lipca 2019
Wyjazdowe szkolenie młodych strażaków
8 lipca 2019
Na brzuchu do przodka
3 lipca 2019
Wystrzały z karabinów na rynku w Żorach
29 czerwca 2019
REKLAMA 300x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA370x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - LEFT2]
REKLAMA 300x150 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA300x150 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - LEFT2]
REKLAMA 300x200 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA300x200 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - LEFT2]
REKLAMA 900x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA900x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - TOP]
20 sierpnia 2018 Portal gospodarka i ludzie autor: AMC
Magazyn PGG: o dobrych wynikach spółki i dronie w Sośnicy
Najnowsze, sierpniowe wydanie Magazynu PGG jest już dostępne. Zapraszamy do lektury
fot: PGG

Dobry wynik Polskiej Grupy Górniczej w pierwszym półroczu 2018 r. to najważniejszy temat sierpniowego wydania Magazynu PGG. Wyniósł on 294 mln zł netto. Na każdej wydobytej tonie węgla spółka zarobiła 28,55 zł.

Jak podkreśla na łamach Magazynu PGG Tomasz Rogala, prezes PGG, w firmie wprowadzono m.in. elektroniczny obieg wniosków, elektroniczną komunikację z wykonawcami oraz centralizację procesów zakupowych. Dzięki temu PGG zamierza w niedługim czasie całkowicie zrezygnować z pisemnych ofert w przetargach i z papieru we wnioskach o uruchomienie zakupów. PGG znacznie usprawniła także proces obsługi pracowników. Prezes Rogala przypomniał też o dynamicznie rozwijającym się programie PGG Family.

– Ideą programu jest wzmacnianie relacji z pracownikami i ich rodzinami poprzez system benefitów. Tylko w ramach dwóch obecnie zawartych umów z kluczowymi partnerami, jakimi są PKN ORLEN oraz PZU, pracownicy PGG mogą zaoszczędzić ok. 20 mln zł rocznie. Łączne szacunkowe korzyści dla pracowników w ramach programu PGG Family mogą wynieść ok. 50 mln zł - mówi prezes Rogala.

W numerze warto przeczytać także:

- o innowacyjnych rozwiązaniach w kopalni Sośnica, czyli o dronie wielowirnikowym do celów fotogrametrycznych. Fotogrametria jest dziedziną nauki i techniki zajmującą się odtwarzaniem kształtów, rozmiarów i wzajemnego położenia obiektów w terenie na podstawie zdjęć.

- rozmowę z Adamem Hochułem, wiceprezesem ds. sprzedaży PGG, m.in. na temat współpracy z sektorem ciepłownictwa. – Dostawy realizowane są od początku 2018 r. zgodnie z warunkami i harmonogramami zawartymi w umowach, a z bezpośrednich rozmów z klientami wynika, że poziom dostaw odpowiada rzeczywistym potrzebom ciepłowni. Zawarte umowy wieloletnie określają również wolumeny dostaw na 2019 rok, według potrzeb zgłoszonych przez ciepłownie - mówi wiceprezes Hochuł.

- o Runmageddonie w kopalni „Pniówek”, który odbył się pod hasłem „Górnicy pamiętamy - 05.05.2018”. Uczestnicy biegu uczcili tragicznie zmarłych górników z ruchu „Zofiówka” Jastrzębskiej Spółki Węglowej.

- o konkursie "Skoda na weekend", czyli benefitach wynikających z programy PGG Family, w tym o zniżkach na zakup samochodów.

- rozmowę z Edwardem Paździorko, dyrektorem Zakładu Górniczych Robót Inwestycyjnych PGG, który opowiada o rozruchu wiertnicy Diamec PHC 8, za pomocą której w kopalni „Murcki-Staszic” wykonywane są otwory kierowane do zbadania i jednoczesnego odmetanowania pokładu z Pochylni zbiorczej F w pokładzie 501.

- felieton ks. Piotra Brząkalika pt. Czy mówimy dzisiaj Szczęść Boże? "Im częściej będziemy pozdrawiać, tym częściej sami będziemy pozdrawiani. I im częściej i  odważniej będziemy wobec siebie używali Szczęść Boże, tym łatwiej będzie też ono przechodziło przez gardło wielu młodym, dziś od niego stroniącym" - czytamy w felietonie.

Zapraszamy do lektury.

REKLAMA 900x150 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA900x150 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - BOTTOM]
Aktualności powiązane
REKLAMA 900x150 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA900x150 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - BOTTOM1]
REKLAMA 900x200 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA900x200 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - BOTTOM1]
Komentarze (14)
 • On 9 września 2018 00:02:13
  Profile Avatar

  [...] jakie technonologie? Ten złom ktory uzywamy? Bez części rezerwowych które kupujemy za swoje pieniądze? Klucze nożyce pupy do metalu wszystko kupione w castoramie żeby było czym robić jesli tak wygląda nowoczesną technologia to lepiej niech pan da sobie spokoj

 • Smutny 24 sierpnia 2018 02:37:01
  Profile Avatar

  Najlepszy jest artykuł o zgri albo raczej o zgrozo choć mam wrażenie że pan dyrektor wierzy w to co mówi. Nowoczesne technologie a ludzie głupie klucze pożyczaja od slusarzy Bonnie mamy nic kompletnie nic, sprzęt hm cud że wokół działa bo nie ma nic nie ma czesci narzędzi zgri jest lepsze od Boga takie sukcesy a nie mają nic. A ludzie? Fachowcy z 2 miesięcznym stażem przecież to jest jakaś paranoja

 • KOPALNIA EKSPERYMENTALNA HALEMBA 22 sierpnia 2018 10:46:01
  Profile Avatar

  Krzysiu: szef planistek? Jest takie stanowisko w tym szambie? Jeśli tak, to mnie zaskoczyłeś... ZZ? No chyba żartujesz... oni są zainteresowani tylko i wyłącznie utrzymaniem własnych stołków i nic więcej. Nawet - zdawało mi się - zaprzyjaźniony związkowiec nie podpowie ci, że możesz wystąpić do PKZP z wnioskiem o przyznanie zapomogi w związku z L4 powyżej 30 dni (2x w roku), że w związku z w/w dostaniesz paczkę, że do socjalnego możesz wnioskować o zwrot części kosztów leczenia itp. A ty chcesz, by się przejęli jakimiś wnioskami... mają to gdzieś. Do adi 101: kiedyś, za komuny, była cenzura.Teraz niby jej nie ma, ale jest coś takiego, jak moderacja: użyjesz wulgaryzmu - ban, napiszesz coś niepoprawnego politycznie - ban... eurokołchoz łelkamtu :-) chcieliście do EU? Oto ona... ha, ha, ha. Ciekawe, czy rozwinięcie skrótu PGG jako Przestępstwa Gospodarcze Gwarantowane, w związku z moją stycznością z CBA (jako świadek, w sprawie CBA vs.halemba-wirek) przejdzie? Był wątek o CBA, to długo nie trwało i wszystkie komentarze zostały usunięte, bo ludzie zaczęli operować nazwiskami, a to było niewygodne dla kogoś...

 • HALEMBIORZ 22 sierpnia 2018 10:00:15
  Profile Avatar

  za niedlugo powstanie zwiazek zawodowy dronow w pgg ,ino patrzec na ogloszenia w tablicach o naborze czlonkow

 • Paul 22 sierpnia 2018 09:38:28
  Profile Avatar

  Ciekawe czy 10tego na pasku bedzie widac ten dobry wynik raczej NIE !!!!

 • krzysiek 22 sierpnia 2018 07:37:56
  Profile Avatar

  Do kopalnia eksperymentalna halemba to dlaczego nie zgłosicie tego do szefa planistek albo związków zawodowych to jej [...] obowiązek wydać pracownikowi potrzebne wnioski a wypełnione zanieść do dyrekcji ty jesteś od fedrowania a ona od załatwiania takich spraw a nie siedzenia i [...] w stołek

 • adi101 21 sierpnia 2018 23:21:38
  Profile Avatar

  Wierzcie mi my jako emeryty nie dostaniemy już nic od pgg, ale życzmy tym co w tym obozie pracują by mieli się dobrze,bo gdy zaczynałem pracować w górnictwie w 1992r w KWK Rydułowy to był i zarobek i zyski potem powstały spółki a wiecie jak u nos se godo spółki to nawet dioboł nie chcioł no i potem przyszły [...] tzw ludzie BOLKA krzaklewski i wałęsa [piszę nazwiska z małej bo nie warto o nich pisać z dużej] a więc powstała Rybnicka Spółka Węglowych Przekrętow następnie Kompania [...] Węglowych a teraz mamy PGG czyli Państwowa Grupa [...]

 • KOPALNIA EKSPERYMENTALNA HALEMBA 21 sierpnia 2018 22:31:37
  Profile Avatar

  Krzysiu, możesz sobie iść do planistki i zrobić jej, co tylko zechce ona i ty. Tylko co z tego, skoro wniosek na wczasy pod gruszą odbierasz w socjalnym, wniosek na bilet z KG drukuje ci panienka z okienka, na przybory szkolne już nie pamiętam, gdzie... Potem idziesz z tymi wnioskami do rachuby, żeby kolejna niezbędna pani przybiła ci pieczątkę i wpisała twój dochód, a żeby było śmieszniej, to z wnioskiem z socjalnego idziesz pod okienko, żeby pani od wydrukowania wniosku na bilet z KG potwierdziła ci pieczątką - a jakże - to, że miałeś urlop w dniach, które wpisałeś we wniosku... Może twoja planistka jest taka zajefajna i to wszystko ogarnia, a może ta moja jest beznadziejna - piszę, jak jest.

 • abc 21 sierpnia 2018 22:14:09
  Profile Avatar

  Do krzysiek - bo masz dobrą planistkę, której chce się polatać i pozałatwiać te pieczątki, trafisz na dziunię z nowo zrobionymi tipsami i nie załatwisz :D

 • krzysiek 21 sierpnia 2018 20:00:52
  Profile Avatar

  Do kopalnia eksperymentalna halemba facet skończ pisać bajki bo jakoś inni przychodzą do planistki wypisują na miejscu wnioski zostawiają i czekają na kasę a nie chodzą po kopalni i zbierają jakieś pieczątki

 • KOPALNIA EKSPERYMENTALNA HALEMBA 20 sierpnia 2018 20:14:12
  Profile Avatar

  PGG znacznie usprawniła proces obsługi pracowników... tak, tak, oczywiście, tak sobie to tłumacz, panie prezesie. Obsługa jest tak sprawna, że wniosek na przybory szkolne, wczasy pod gruszą i bilet z KG pobiera się w różnych miejscach, w jeszcze innych oddaje, po drodze zbierając pieczątki, niczym potwierdzenia na Punktach Kontroli Przejazdu w KJS-ach... Nie można by tego sprzęgnąć z portalem pracownika? Wchodzę, loguję się, wypełniam wnioski on-line i gotowe. Może kiedyś, za 40 lat się tego doczekacie. Doczekacie, bo ja już powoli kończę babrać się w tym szambie.

 • Gornik 20 sierpnia 2018 18:58:27
  Profile Avatar

  Jeśli taki ma zyski to dlaczego na KWK Bolesław śmiały w chcą wprowadzić 10 godziny czas pracy?

 • Miki 20 sierpnia 2018 18:05:50
  Profile Avatar

  Jezli PGG jest na zysku to powinna zalegle czternaste pensje wyplacic za 2016 rok i deputat weglowy dla emerytów gorniczych

 • emeryt 20 sierpnia 2018 15:47:20
  Profile Avatar

  Wyniki wynikami gdzie kasa dla odeszłych na emeryture 2015-2017

 • YSCPQ
  user

REKLAMA 400x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA400x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - RIGHT]
REKLAMA 400x150 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA400x150 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - RIGHT]
REKLAMA 400x200 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA400x200 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - RIGHT]
REKLAMA 400x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA400x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - RIGHT1]
REKLAMA 400x150 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA400x150 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - RIGHT1]
REKLAMA 400x200 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA400x200 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - RIGHT1]
CZĘSTO CZYTANE
Górnicy kopalni Janina zebrali się na masówce
19 lipca 2019
8473
Przebudowa z kombajnem
13 lipca 2019
7596
Prezes węglowej spółki zrezygnował
18 lipca 2019
6276
JSW ma nowego prezesa
13 lipca 2019
5250
Wiemy, kto pokieruje górnictwem
15 lipca 2019
5056
Gorila z Halemby
15 lipca 2019
5006
Płace tematem rozmów zarządu z zakładami górniczymi
15 lipca 2019
4826
REKLAMA 400x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA400x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - RIGHT2]
REKLAMA 400x150 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA400x150 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - RIGHT2]
REKLAMA 400x200 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA400x200 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - RIGHT2]
REKLAMA 1600x200 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA1600x200 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - UNDER]
Partnerzy portalu
Patronaty portalu