Logowanie do konta użytkownika
Konto użytkownika
Imię i nazwisko/nick
E-mail
Hasło
Powtórz hasło
Newsletter
REKLAMA 300x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA300x100 | ROTAC./NIEROTAC. STREFA [NEWS - LEFT]
REKLAMA 300x150 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA300x150 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - LEFT]
REKLAMA 300x200 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA300x200 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - LEFT]
REKLAMA 300x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA300x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - LEFT1]
REKLAMA 300x150 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA300x150 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - LEFT1]
REKLAMA 300x200 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA300x200 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - LEFT1]
NAJNOWSZE GALERIE
Górnictwo: o węglu i koksie powiedzą wszystko
22 stycznia 2019
Faser SA: aparaty ATU-1 po rocznych testach w kopalni JSW
19 stycznia 2019
Katowice: medalowi hokeiści GKS pod opieką Taurona
16 stycznia 2019
Śląsk: jakościowa rewolucja w przewozach towarów koleją
15 stycznia 2019
Górnictwo: koncertowy początek nowego roku
14 stycznia 2019
REKLAMA 300x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA370x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - LEFT2]
REKLAMA 300x150 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA300x150 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - LEFT2]
REKLAMA 300x200 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA300x200 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - LEFT2]
REKLAMA 900x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA900x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - TOP]
22 stycznia 2018 Portal gospodarka i ludzie autor: MD
Górnictwo: alokacje z ruchu Śląsk, uruchomiono punkt informacyjny
Ruch Śląsk zakończył wydobycie z dniem 30 grudnia 2017 r. Kopalnia wyeksploatowała w pełnym zakresie uzbrojone w 2017 roku ściany
fot: Maciej Dorosiński

Proces alokacji pracowników ruchu Śląsk KWK Wujek przebiega bez żadnych zakłóceń. Zgodnie z zapowiedziami, strona społeczna otrzymała szczegółowe listy z informacjami do jakich kopalń i zakładów trafią poszczególni pracownicy. Z 798 pracowników ruchu Śląsk przewidzianych do alokacji, większość, bo ponad 500 pracowników przejdzie na kopalnię Ruda - poinformowało portal górniczy nettg.pl biuro prasowe Polskiej Grupy Górniczej, do której należy kopalnia Wujek.

- Podczas procesu alokacji braliśmy pod uwagę przede wszystkim życzenia pracowników związane z miejsce zamieszkania i w sposób maksymalny staraliśmy się iść wszystkim na rękę. Proces przebiega bardzo sprawnie, pracownicy mają komplet niezbędnych informacji - mówi Katarzyna Wójcik, dyrektor ds. pracowniczo-ekonomicznych KWK Wujek.

Kopalnia uruchomiła także specjalny punkt informacyjny, który jest czynny w dni robocze od godz. 7 do 15. Dyżurujący w nim pracownicy udzielają wszystkich niezbędnych informacji na temat alokacji i jej terminów. Punkt będzie czynny tak długo jak będzie taka potrzeba, co najmniej do końca stycznia br.

Ruch Śląsk zakończył wydobycie z dniem 30 grudnia 2017 r. Kopalnia wyeksploatowała w pełnym zakresie uzbrojone w 2017 roku ściany. Od maja zeszłego roku w Ruchu Śląsk nie prowadzono robót przygotowawczych. Obecnie trwa odzyskiwanie maszyn oraz urządzeń pracujących w Ruchu Śląsk i przekazywanie ich do innych zakładów PGG.

REKLAMA 900x150 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA900x150 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - BOTTOM]
REKLAMA 900x150 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA900x150 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - BOTTOM1]
REKLAMA 900x200 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA900x200 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - BOTTOM1]
Komentarze (17)
  • Jerzy74 31 stycznia 2018 13:38:40
    Profile Avatar

    Komentarz usunięty przez moderatora z powodu złamania regulaminu lub użycia wulgaryzmu.

  • EMil 27 stycznia 2018 20:02:07
    Profile Avatar

    Nie idźcie na kopalnie KWK Ruda [...] Stanowczo odradzam wam bracia górnicy.

  • dyspozytorek 26 stycznia 2018 20:54:25
    Profile Avatar

    Panowie dyspozytorzy muszą tam zostać do końca i będą płaceni ze stawek SRK a nie jak teraz po 7000, ewentualnie na dół za 2300 hehehe

  • Pracownok 25 stycznia 2018 11:34:59
    Profile Avatar

    Dziękuje pani Dyrektor Wójcik że wczoraj wysłała mnie na kopanie a tam nikt nic o mnie nie wie,dzień urlopu zmarnowałem i 50km. zrobiłem na darmo.kiedy się w końcu poda pani do dymisji bo to jest żałosne brak kompetencji.

  • były pracownik 25 stycznia 2018 07:50:10
    Profile Avatar

    Ha ha ha .. wy dałny górnicze ze śląska teraz się dowiecie co to jest dojeżdżać na kopalię po 20-30 kilometrów i ...bez układów i kumatorstwa i bez wyjazdu na 6 godzin... i wiecznie marudzenie ze słabe wypłaty....

  • Pracownik 24 stycznia 2018 20:23:37
    Profile Avatar

    DO dnia 24.01.2018 ok.60 osób nie wie gdzie będzie pracować. A do oddania kopalni 'Śląsk ' do SRK zostało tylko 3 dni W punktach informacyjnych nic konkretnego nie mówią tym pracownikom , tylko nie wiemy , proszę zgłosić się póżniej . Listy na których ludzie mają napisane do kiedy pracują i gdzie odchodzą pojawiają się i znikają . Przecież taka sytuacja nie powinna mieć miejsca . A tu wypisuje PGG ze sprawy alokacyjne są już zakończone , że ludzie wiedzą gdzie będą pracować to wszystko tylko mydlenie oczu. TO KPINA

  • Anty insoektor 23 stycznia 2018 21:18:13
    Profile Avatar

    Niezłe machloje ale cóż zrobić

  • oszukany 23 stycznia 2018 19:47:34
    Profile Avatar

    Jesteśmy oszukani dzisiaj są listy alokowanych z 724 osób 180 na inne kopalnie 225 na Wujek a co z resztą. Pójdą na bezrobocie od 1 lutego!!

  • Ģórnik 23 stycznia 2018 18:56:15
    Profile Avatar

    Zapytajcie gdzie bedą pracować na przykład Dyspozytorzy do dziś żaden nie wie gdzie będzie pracował i od kiedy dyrekcja nie panuje nad bezpieczeństwem załogi bo nawet nie mają na jutro kim obłożyć to się nadaję do prokuratury.brawo Pani Dyrektor.

  • niedobitek 23 stycznia 2018 18:56:15
    Profile Avatar

    Ślusorz, aleś ty naiwny, Myślisz, że łoni sie przejmujom tym, coś im napisoł? Łoni to majom głymboko w rzi.... odbycie. Majom tam ciebie, mie i cały wongiel razym ze wszyskimi grubami. Minister godo co innego, co innego robiom, urlopami dzielom po uważaniu i po znajomości...

  • Slusarz 23 stycznia 2018 18:37:24
    Profile Avatar

    Bracia górnicy to jest link do ministerstwa bip.me.go. pl . Pisałem i pomogło !! Nie wierzyli ze tak się to odbywa . Piszcie nagminnie a zrobią Pozadek z tymi alkoacjami być może poleca głowy . Szczęść Boże .

  • leon 23 stycznia 2018 17:48:01
    Profile Avatar

    Ciekawe?!a co z grupą ludzi co maja na liscie wpisane alokacje na kwk ruda,kwk ziemowit,boleslaw,a termin maja do 6 miesięcy i nikt nie umie się okreslic kiedy pojda i czy na pewno tam trafia.moze się okazac ze po tych 6 miesiącach powiedzą ze nie ma tam miejsca albo skierują tam gdzie będzie im pasować.od 1 lutego niby wchodzi srk,to czemu nie dostajemy aneksow umow z tych kopaln co się deklarowaliśmy a tutaj byśmy byli oddelegowani,tak jak maja ludzie którzy sa już alokowani na kwk wujek.wielki bur..del,na slasku pracowalo 1000 ludzi,jakby tak pracowalo 5000 to nikt by już tego nie ogarnal.zenua

  • Rylinho 23 stycznia 2018 17:44:22
    Profile Avatar

    Szkoda że nikt z was nie przyjdzie ludzi zapytać jak to fantastycznie przebiega i jak są traktowani przez panią dyrektor , szkoda braku rzetelności dziennikarskiej

  • Obserwator 23 stycznia 2018 16:59:40
    Profile Avatar

    Jakiej firmy są flapsy z PGG ?

  • Tomek 22 stycznia 2018 20:24:41
    Profile Avatar

    Się dziwię że taka bo tylko taka wielka pani dyrektor ma czelność się wypowiadać jak do dziś wydzwania i straszy pracowników że dla nich pracy nie ma !!! I taka kobieta ma czelność coś organizować a nie zna historię i warunków na innych kopalniach !! Zwolnić panią dr i obciążyć kosztami !!!

  • KWL 22 stycznia 2018 18:52:39
    Profile Avatar

    A kaj ten punkt jest niby??

  • POMOCNIK KALFAKTORA 22 stycznia 2018 18:17:35
    Profile Avatar

    zwiazkowcy juz na urlopach gorniczych ? czy razem z meblami przeszli na najblizsza kopalnie a zaloga 30 km od domu

  • QGMCJ
    user