PARTNERZY:
PATRONATY:

25 stycznia 2017 15:27 Portal gospodarka i ludzie : : autor: MD 3,680 odsłon DOSTĘPNA GALERIA: (8)

Futsal: górnicy i przyjaciele walczyli o mistrzostwo Polski

Pamiątkowa fotografia finalistów XI Futsalowych Mistrzostw Polski Branży Górniczej i Przyjaciół i organizatorów
fot: ARC

W ubiegły weekend (21-22 stycznia) w Żorach już po raz 11. odbyły się Futsalowe Mistrzostwa Polski Branży Górniczej i Przyjaciół. W turnieju zorganizowanym przez Stowarzyszenie Madness wystartowało 16 drużyn. Najlepsi okazała się drużyna z Zakładu Górniczego Janina należącego do spółki Tauron Wydobycie. Kolejne miejsca na podium zajęli reprezentanci Zakładu Górniczego Rudna (KGHM Polska Miedź) i kopalni Wujek (Katowicki Holding Węglowy).

Pierwsze dwie fazy turnieju były rozgrywane systemem grupowym. W ten sposób wyłoniono osiem najlepszych drużyn, które awansowały do ćwierćfinałów. W fazie pucharowej naprzeciwko siebie stanęły: ZG Janina i NSSZ Solidarność Glinik Gorlice, KWK ROW Ruch Chwałowice (Polska Grupa Górnicza) i KWK Borynia (Jastrzębska Spółka Węglowa), KWK Wujek i PHU Mador oraz ZG Rudna i JSW KWK Zofiówka GKT (JSW).

Do półfinałów awansowały: Janina, Wujek, Chwałowice i Rudna. W pierwszym meczu zmierzyły się Janina i Wujek. Górnicy z Taurona Wydobycie pokonali kolegów z Holdingu 3:1. Drugi półfinał rozgrywany pomiędzy Chwałowicami a Rudną zakończył się takim samym wynikiem na korzyść przedstawicieli KGHM Polska Miedź.

W meczu o trzecie miejsce pomiędzy Wujkiem a Chwałowicami padła tylko jedna bramka. To ona zapewniła tej pierwszej drużynie miejsce na podium. W finale, w którym mierzyły się drużyny ZG Janina i ZG Rudna, padł wynik 3:1.

Nie zabrakło także nagród indywidualnych. Najlepszym strzelcem został Rafał Wawrzyńczok (Wujek), najlepszym bramkarzem wybrano Grzegorza Dudę (ZG Rudna). Najwartościowszym zawodnikiem całego turnieju został Łukasz Wierzba (ZG Janina).

Futsalowe Mistrzostwa Polski Branży Górniczej i Przyjaciół po raz pierwszy zostały zorganizowane w 2007 r. Wówczas rywalizowało w nich osiem drużyn. Od tego czasu turniej rozwinął się i zawsze startuje w nim co najmniej kilkanaście ekip. Rekordowy był rok 2009. Wówczas rywalizowało 27 drużyn.

W galerii: XI Futsalowe Mistrzostwa Polski Branży Górniczej i Przyjaciół. Żory, 21-22 stycznia 2017 r. (zdjęcia: archiwum organizatorów)

Jeżeli chcesz codziennie otrzymywać informacje o aktualnych publikacjach ukazujących się na portalu netTG.pl Gospodarka i Ludzie, zapisz się do newslettera.