Logowanie do konta użytkownika
Konto użytkownika
Imię i nazwisko/nick
E-mail
Hasło
Powtórz hasło
Newsletter
REKLAMA 300x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA300x100 | ROTAC./NIEROTAC. STREFA [NEWS - LEFT]
REKLAMA 300x150 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA300x150 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - LEFT]
REKLAMA 300x200 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA300x200 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - LEFT]
REKLAMA 300x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA300x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - LEFT1]
REKLAMA 300x150 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA300x150 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - LEFT1]
REKLAMA 300x200 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA300x200 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - LEFT1]
NAJNOWSZE GALERIE
W kopalni Bobrek dalej badają załogę. Pomoże w tym wojsko
15 maja 2020
W PGG trwa testowanie górników
8 maja 2020
Badania w PGG. Część odbywa się z samochodów w trybie drive-thru
7 maja 2020
Dzień, w którym świętują ludzie pracy
1 maja 2020
Droga Cierpienia z polskimi akcentami
12 kwietnia 2020
REKLAMA 300x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA370x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - LEFT2]
REKLAMA 300x150 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA300x150 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - LEFT2]
REKLAMA 300x200 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA300x200 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - LEFT2]
REKLAMA 900x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA900x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - TOP]
11 sierpnia 2016 Portal gospodarka i ludzie autor: BAR

Górnictwo: posłowie PO bez refleksji

Poseł Gadowski (po lewej) odniósł się podczas konferencji m.in. do ogłoszonej w poniedziałek decyzji JSW o przekazaniu kopalni Krupiński do SRK
fot: Bartłomiej Szopa

Posłowie Platformy Obywatelskiej: Andrzej Czerwiński (były minister skarbu państwa) i Krzysztof Gadowski zorganizowali w czwartek (11 sierpnia) w Katowicach konferencję prasową, podczas której krytykowali realizowany przez obecny rząd program restrukturyzacji górnictwa. Andrzej Czerwiński przyznał jednocześnie, że jest on w dużej mierze pochodną strategii, którą przygotował rząd PO-PSL i pozostawił po sobie "oddając władzę" rządowi Prawa i Sprawiedliwości.

- Przyjechałem na Śląsk, bo lubiłem tu jeździć, nawet jako minister. W trudnych sytuacjach przy różnych ludziach prowadzone tu rozmowy zawsze prowadziły do konkretów, do rozwiązywania trudnych problemów. Trudno na Śląsku obiecywać coś, czego potem nie może się zrealizować - zaczął były minister.

- Mamy teraz pewną możliwość oceny przygotowanego przez PiS programu restrukturyzacji górnictwa. (...) Widać, że w PiS-ie jest chaos, że nie ma przygotowanego programu. To co mogę powiedzieć, to to, że restrukturyzacja górnictwa odbywa się na podstawie tych dokumentów, tego programu, który zostawiliśmy w Ministerstwie Skarbu... z jedną wielką różnicą. Za restrukturyzację górnictwa będzie płacił polski obywatel poprzez spółki energetyczne, które musiały sfinansować powstanie PGG. A z tego co my przygotowaliśmy, miała to być pożyczka kontrolowana przez specjalną spółkę, oczywiście również nadzorowaną przez spółki energetyczne w taki sposób, by węgiel był rynkowy - stwierdził Czerwiński.

Portal górniczy nettg.pl zapytał, dlaczego skoro poprzedni rząd taki program przygotował, to pomimo wielokrotnych spotkań premiera Tuska, a później premier Kopacz z przedstawicielami górnictwa, żaden program przed wyborami nie zaczął być realizowany.

- To jest bardzo dobre i trafne pytanie. Nie da się wszystkiego trudnego zrobić od razu i jeszcze w atmosferze takiej, że związkowcy i politycy PiS-u zapowiadali 300-tysięczną manifestację w Warszawie przeciwko temu, co rząd nasz przygotowuje. Po prostu również związkowcy byli karmieni nieprawdziwymi danymi, że ktoś ma program taki, że cud się stanie w górnictwie. W tej atmosferze nie można było wprowadzić tego, bo mogło to zostać źle przyjęte. (...) Musieliśmy wziąć pod uwagę wytyczne Komisji Europejskiej, przygotowaliśmy źródło finansowania zmian górnictwa. (...) Sama kampania wyborcza zajmuje też czas na inne rzeczy, niż tylko w stu procentach nadzorowanie tego, co się działo - wyjaśnił były minister.

Strona 1 z 2
1
2
REKLAMA 900x150 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA900x150 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - BOTTOM]
Aktualności powiązane
REKLAMA 900x150 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA900x150 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - BOTTOM1]
REKLAMA 900x200 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA900x200 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - BOTTOM1]
Komentarze (26) pokaż wszystkie
  • pracownik 17 sierpnia 2016 16:16:18
    Profile Avatar

    fredy , nino czy jak ci tam, piszesz coś czego w ogóle nie rozumiesz wymieniasz jakieś nazwiska kompletnie bez sensu. ino uważej ktoś może będzie się chciał dowiedzieć ktoś ty, a nie jest to trudne. Wymieniaj dalej jeszcze ci trochę ich zostało, ale najpierw ciu....j się w ten gupi łeb.

  • nino 17 sierpnia 2016 13:54:03
    Profile Avatar

    nie zapominaj z kim sie dogadywali! Hubka i Palica tez mieli swój udział w pogrzebaniu Makoszowy

  • fredy 17 sierpnia 2016 13:36:44
    Profile Avatar

    Mieszko bredzisz strasznie. Tobiszowski zrobił ogrom pracy by kopalnie ratować. Co jak co ale audyty Makoszowych mówią same za siebie. To samo było z Sośnicą. PRzez takich ludzi jak Burzyński z ZZ Kontry albo Kardela z Solidarność 80 ta kopalnia poszła na dno.

  • Mieszko I 17 sierpnia 2016 13:01:53
    Profile Avatar

    Ale trzeba uczciwie powiedzieć, że Tobiszowskiemu to na rękę. Nie są oni specjalnie zainteresowani ratowaniem Makoszów, wręcz przeciwnie, coraz częściej mówi się, że Tobiszowski zrobi wszystko, żeby Makoszowy zamknąć. Makoszowy były potrzebne do lansowania się Szydło. To że kopalnia fedruje i ma potencjał jest im mocno nie na rękę i nie chodzi tu wcale o Komisję Europejską.

  • aren 17 sierpnia 2016 08:15:47
    Profile Avatar

    Nie pomagaliscie przez lata to chociaż teraz nie przeszkadzajcie !!!!!!!!!!!!

  • koloppen 16 sierpnia 2016 14:36:39
    Profile Avatar

    Taki sam z nich pożytek jak z takich głąbów jak chociażby Pani KLOC, która ze swojego ciepłego stołka w Rybniku próbuje udawać, że coś robi dla górnictwa albo polskich kopalń.

  • antyanty 15 sierpnia 2016 14:13:40
    Profile Avatar

    Już po was jedziemy dajcie nam adres i termin kolejnej konferencji

  • Wstyd !!! 15 sierpnia 2016 13:34:39
    Profile Avatar

    Czerwinski wstydu nie masz ! Cała ta wasze banda została pogoniona . WON z Polski

  • nie_pogadam 12 sierpnia 2016 14:11:42
    Profile Avatar

    hahahaaha gawenda, umarłem ze śmiechu. Jak on chce z okrężnicy Tchórzewskiego cokolwiek zdziałać?

  • ŚLĄZAK 12 sierpnia 2016 11:29:34
    Profile Avatar

    judasze !

  • Ken 12 sierpnia 2016 11:27:22
    Profile Avatar

    Szczyt hipokryzji i obłudy !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  • gawedziarz 12 sierpnia 2016 10:07:30
    Profile Avatar

    Jasne, senator Gawędziarz - kolejna przylepa. Do ZZ by się nadawał.

  • Gwarek 12 sierpnia 2016 09:52:26
    Profile Avatar

    Bóg pokaże Was za to panowie z platformy, żeście na ministra Tobiszowskiego złe słowo dali powiedzieć. Wy nie umielibyście stworzyć Polskiej Grupy Górniczej i nie potrafilibyście uzdrowić górnictwa. Wam tylko Wasze srebrniki w głowach. Szczęść Boże

  • górnik 12 sierpnia 2016 09:05:33
    Profile Avatar

    panowie z PO jak wam nie wstyd jest się wypowiadać na temat górnictwa skoro to wy go doprowadziliście do ruiny, oraz to sytuacji takiej jakiej jest teraz polskie górnictwo. Nie krytykujcie ministra Tchórzewskiego bo on więcej zrobił w górnictwie przez 8 miesięcy niż wy przez 8 lat, oczywiście z dużą pomocą senatora Adama Gawendy.

  • Ooo 11 sierpnia 2016 23:06:50
    Profile Avatar

    Nie umiem patrzeć na tych zakłamanych politykierów. Udają ze im zależy na rylach, a przez 8 lat wyciągali kasę tylko z tej czarnej dojnej krowy...

  • luzik 11 sierpnia 2016 19:57:13
    Profile Avatar

    żaden doświadczony górnik nie zostanie bez pracy, pójdzie na inną kopalnie związki robią zamieszanie bo po zamknięciu kopalni związkowcy nie będą mieć roboty, bo która kopalnia przyjmie gościa który tylko umie za biurkiem siedzieć i ludzi podburzać

  • jaszczembiok 11 sierpnia 2016 18:21:27
    Profile Avatar

    A po audytach niyc niy godali... tam boło w ci*l o ich robocie. durś arbajtowali jak na karze wywozili kasa ze spółek

  • Zawisza 11 sierpnia 2016 17:26:06
    Profile Avatar

    Żaden górnik nie stracił pracy, nie trzeba być zwolennikiem pisu, po albo nawet petru, żeby zobaczyc, że górnicy maja dobrą ochronę i perspektywę pracy. 5000 tysięcy osób skorzystało z urlopów górniczych i teraz sobie siedzą na działeczce. Zakładam ze gdyby panowie w za drogich garniturach ze zdjęcia dalej byli u władzy, to górnik mógłby liczyć jedynie na talony na kajzerki

  • halembiarz 11 sierpnia 2016 17:02:35
    Profile Avatar

    teraz Tobiszowski po was sprzata darmozjady

  • ali 11 sierpnia 2016 16:59:24
    Profile Avatar

    Jak by ta sitwa dalej rządziła to górnictwo było skończone.

  • zorientowany 11 sierpnia 2016 16:54:48
    Profile Avatar

    gdzie byŁo po 8 lat temu? gdzie byŁo 4 lata temu? dlaczego teraz tylko krytykuja?

  • tom 11 sierpnia 2016 16:53:17
    Profile Avatar

    Większych głupot nie słyszałem. Pierwsze mówi, że PIS Nie radzi sobie z restrukturyzacją i nie ma na to pomysłu a następnie mówi, że realizują program przez nich ( PO ) napisany. Panie Czerwiński zaprzeczasz pan samemu sobie i chyba sam nie wiesz jakie głupoty gadasz. Mieliście 8 lat na uzdrowienie polskiego górnictwa a wy tylko doiliście z niego kasę. JSW zadłużyliście tylko dlatego, aby Kompania Węglowa miała na wypłaty. Nie można ratować jednego kosztem drugiego. Wstydu nie macie.

  • miazga 11 sierpnia 2016 16:28:57
    Profile Avatar

    Robicie z ludzi idiotów panowie POsłowie. Wczoraj Gawlik zapewniał że robota dla górników z krupinskiego bedzie. Najpierw napaskudziliście, a jak treaz sprzątają wasz bajzel to narzekacie

  • platfus 11 sierpnia 2016 16:28:30
    Profile Avatar

    niestety Panowie nie mają czego szukać na kopalniach, nie pomogli wczesniej, to niech teraz nie przeszkadzają.

  • tuSilesia 11 sierpnia 2016 16:13:53
    Profile Avatar

    gdy po miała okazje zadbac o polska gospodarke energetyczna i gornictwo to stwierdzili ze nie beda mieszać przed wyborami. Wybory przegrali, PiS po latach zaniedbań górnictwa przejął pałeczke i zaczął wprowadzać reformy. Trudne to fakt, ale konieczne. Dlatego panowie schowajcie sie tam gdzie nikt nie bedzie słyszał waszych bzdur

  • wstydliwy 11 sierpnia 2016 16:07:00
    Profile Avatar

    Panie Czerwiński który leczył górnictwo kroplówkami z pieniędzy podatników. Weź ty chłopie nie oceniaj sytuacji. Tobiszowski zrobił wiecej w pół roku niż ty przez całą swoją kadencję. Teraz możesz mówić, że potrzeba zdecydowanych działań ale jak sam je miałeś robic to wolałeś schowac się pod spódnicą pani premier kopacz. Wstyd!

  • NYXHX
    user