Logowanie do konta użytkownika
Konto użytkownika
Imię i nazwisko/nick
E-mail
Hasło
Powtórz hasło
Newsletter
REKLAMA 300x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA300x100 | ROTAC./NIEROTAC. STREFA [NEWS - LEFT]
REKLAMA 300x150 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA300x150 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - LEFT]
REKLAMA 300x200 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA300x200 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - LEFT]
REKLAMA 300x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA300x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - LEFT1]
REKLAMA 300x150 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA300x150 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - LEFT1]
REKLAMA 300x200 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA300x200 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - LEFT1]
NAJNOWSZE GALERIE
Górnictwo: o węglu i koksie powiedzą wszystko
22 stycznia 2019
Faser SA: aparaty ATU-1 po rocznych testach w kopalni JSW
19 stycznia 2019
Katowice: medalowi hokeiści GKS pod opieką Taurona
16 stycznia 2019
Śląsk: jakościowa rewolucja w przewozach towarów koleją
15 stycznia 2019
Górnictwo: koncertowy początek nowego roku
14 stycznia 2019
REKLAMA 300x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA370x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - LEFT2]
REKLAMA 300x150 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA300x150 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - LEFT2]
REKLAMA 300x200 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA300x200 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - LEFT2]
REKLAMA 900x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA900x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - TOP]
16 kwietnia 2016 Portal gospodarka i ludzie autor: Anna Zych
Górnictwo: minister apeluje o poparcie porozumienia
DOSTĘPNE VIDEO:

Ostatecznym możliwym terminem do wystartowania Polskiej Grupy Górniczej jest 1 maja. Chciałbym zwrócić się do społeczności śląskiej, do pracowników Kompanii Węglowej, by poparli to porozumienie, bo ono jest ważne dla całej lokalnej społeczności - oświadczył po zakończeniu sobotnich (16 kwietnia) rozmów ze stroną społeczną Kompanii Węglowej minister energii Krzysztof Tchórzewski.

- Ustaliliśmy treść porozumienia w trudnych rozmowach, jednak strona społeczna uznała, że może się do niego odnieść po konsultacjach z pracownikami. Stąd ponownie spotkamy się we wtorek, by podjąć ostateczne decyzje. Zapisy w porozumieniu są tym minimum, na które z punktu widzenia przyszłości funkcjonowania PGG mogłem się zgodzić - stwierdził.

Minister Tchórzewski podkreślił, że chodzi o to, żeby spółka mogła być rentownym, stabilnym przedsiębiorstwem i żeby banki zdecydowały się na restrukturyzację zadłużenia.

- Ta restrukturyzacja jest potrzebna, żeby wyprowadzić na prostą polskie górnictwo, którego trzonem będzie PGG. Trzeba nam kilku lat spokoju od egzekucji różnego typu należności, które pozostaną. Dlatego też ze strony banków potrzebujemy restrukturyzacji zadłużenia, które da nam możliwość oddechu od spłaty zadłużenia przynajmniej do 2018 r. Banki oczekują też przychylnej postawy strony społecznej - przypomniał.

Minister dodał, że w dość długim projekcie porozumienia znajdują się "pewne możliwe do zaakceptowania przez stronę społeczną ustępstwa związane z wynagrodzeniami".

- Z drugiej strony zadeklarowaliśmy, że zostanie przeprowadzona głęboka modernizacja organizacyjna spółki związana z dużymi zmianami, która przyniesie oszczędności - mówił.

- Zapisy w porozumieniu są tym minimum, na które z punktu widzenia przyszłości funkcjonowania PGG mogłem się zgodzić - oświadczył minister Krzysztof Tchórzewski w czasie briefingu, w którym uczestniczyli także poseł Krzysztof Sitarski (po lewej) oraz wiceminister energii Grzegorz Tobiszowski (po prawej)
fot: Maciej Dorosiński
REKLAMA 900x150 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA900x150 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - BOTTOM]
REKLAMA 900x150 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA900x150 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - BOTTOM1]
REKLAMA 900x200 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA900x200 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - BOTTOM1]
Komentarze (23)
  • Kret 18 kwietnia 2016 15:59:11
    Profile Avatar

    pis potrzebowaŁ gÓrnikÓw do wygrania wyborÓw.

  • Hainer 18 kwietnia 2016 10:50:25
    Profile Avatar

    Panie Ministrze Pracuje w górnictwie i mam 2 pytania na już. Za czyje pieniądze Państwo na nowo reaktywuje kopalnie Anna która jest już zlikwidowana na koszt KWK Rydułtowy. Czy te 500 osób które tam od 18 dni pracuje to ma być reforma. Kto i po co za to płaci? Pytanie 2 O ile Państwo w ramach reformy odciąży podatkowo i fiskalnie Polskie górnictwo. Czy podwyższony VAt do 23% i akcyza dalej bedą nas dołować i promować konkrencję z zagranicy. Reforma ma polegac na likwidacji 5000 miejsc prac

  • luzik 17 kwietnia 2016 20:38:11
    Profile Avatar

    zabrać 14-nastki i zamknąć ze 2 kopalnie, może hołota czegoś sie nauczy !!!!

  • krzych4267 17 kwietnia 2016 17:46:43
    Profile Avatar

    zabjeżcie 14, a co z obniżeniem podatków bo chyba państwo ma możliwości żeby odciążyć sektor , bo jak na razie to jedna wielka ściema czekamy rok i potem związki znów zaczną negocjacje

  • przytomny czytelnik 17 kwietnia 2016 17:12:05
    Profile Avatar

    Wielki sukces ministra i związkowych emerytów. Poszli na kompromis. :D Związkowi emeryci zgodzili się na obniżenie płac górnikom, a w zamian minister zgodził się, że prezesi i dyrektorzy robiący straty od ośmiu lat, nadal pozostaną na swoich stanowiskach. :)

  • marko 17 kwietnia 2016 14:39:22
    Profile Avatar

    zwiazkowi emeryci na rydach: przewodniczący nasza kadra, przewodniczący jedności górniczej, wiceprzewodniczący zzg, do tego chronione osoby dozoru przez: zz kadra, zz nasza kadra, zzg, soildarnośc, uprawnienia posiada też dyrektor kopalni, nie dziwi zatem, że nie zręcznie posyłac mu kolegów na emeryturę

  • daro 17 kwietnia 2016 12:56:58
    Profile Avatar

    Koledzy gornicy tak naprawde ministrowi NIKT PRAWDY nie powiedzial jak to jest w gornictwie ,jak z przetargami ,ilu emerytow obecnie KW zatrudnia,ile osob dozoru ,ile administracji ,a ilu tak naprawde jest prawdziwych gornikow co wszystko maja udzwignac na swoich barkach. Te osoby ktore negocjuja w naszym imieniu czyli zwiazkowcy to w wiekszosci sa emerytami,maja firmy ,ustawiaja pod siebie przetargi,maja etaty nadsztygarow,zony pracuja w administracji-to czy im na PRAWDZIE zalezy?Pozdrawiam:)

  • anty_firmy 17 kwietnia 2016 12:17:26
    Profile Avatar

    Wywalić emerytów, wywalić firmy(na ich miejsce przyjmować sukcesywnie młodych ludzi po szkołach),zrobić porządek z przetargami na kopalniach gdzie zwykły sprzęt kosztuje duuużo więcej...Usunąć nadsztygarów, za nic nie odpowiadają i za dużo zarabiają. Sztygar oddziałowy powinien być w randze nadsztygara i mieć jego zarobki, nikt więcej.

  • choir 17 kwietnia 2016 11:43:39
    Profile Avatar

    Jesli pozbedziemy sie firm zewnetrznych ktore zarabiaja na robocie ktora sami górnicy moga wykonac to juz pojawią sie miliony oszczędności

  • Kaznodziej 17 kwietnia 2016 11:29:05
    Profile Avatar

    Mniej wiecej postanowienia juz znacie wiec nie sadze by sie jakos wybitnie zmieniły. Mysle ze jest to układ do zaakceptownia. Najbliższe dwa lata to będzie byc albo nie być kopalni w zaleznosci jak teraz ustosunkuja sie wszyscy do proponowanych zmian. Częśc z nich pewnie będzie trudna do zaakceptowania ale z drugiej strony nikt nie pojdzie do zwolnienia.

  • piter 17 kwietnia 2016 11:27:22
    Profile Avatar

    gornicy poznaja szcegóły jak zwiazkowcy z nimi pomówią, cierpliwości.

  • ja 17 kwietnia 2016 11:25:34
    Profile Avatar

    minister apeluje o cos czego gornicy nie widzieli na oczy co maja poprzec,kiedy w koncu poznamy konkrety ,jak dlugo beda grac na czas ,czy chodzi o to zeby w czwartek oglosili upadlosc?

  • Jankowiok 17 kwietnia 2016 11:23:33
    Profile Avatar

    Komentarz usunięty przez moderatora z powodu złamania regulaminu lub użycia wulgaryzmu.

  • Anonim 22 17 kwietnia 2016 11:21:22
    Profile Avatar

    Czemu od góry nie zaczną tylko od górników którzy na nich pracoja a cały dozór leci w kulki i co niektórzy mają prawa emerytalne .

  • bobel 17 kwietnia 2016 10:49:38
    Profile Avatar

    Na Jankowicach wescie sie za nadszytgarów w wentylacji i ich pisarzy!

  • nomad 17 kwietnia 2016 09:30:26
    Profile Avatar

    2000 firm???????? do 11stu kopalń???????? to już w ogóle jakaś paranoja!!!

  • @ 17 kwietnia 2016 08:38:18
    Profile Avatar

    ...niestety małem rację... Przerażający jest brak odpowiedzialności politycznej...ale to jedna z podstawowych cech tzw. "elit" politycznych w całej EU. Mowa o ok. 7 Miliardach zadłużeń KW S.A. dla mnie jest to 7 Miliardów zadłużeń Właściciela tzn. Państwa/Rządu (wczoraj i dziś) gdyż to FIRMA tych wymieniony z wybraną tylko przez nich Radą Nadzorczą i Zarządem doprowadziła to obecnej sytuacji... Brak kontynualnego działania,odpowiedzialności i ciągły akcjonizm (improwizacja)zniszczą każdą firmę.

  • kw górnik 17 kwietnia 2016 08:33:54
    Profile Avatar

    Bolek jest na plusie więc nie ma problemu ale Sośnica z tam olbrzymim minusem zgodnie z cichymi zapisami w KW do SRK i do całkowitej likwidacji. Szkoda tylko iż poprzedni dyrektor Mendakiewicz nie wyraził zgody na osłony socjalne wszystkim zainteresowanym.

  • aro 17 kwietnia 2016 08:23:37
    Profile Avatar

    a co z bolesławem smiałem i sosnica? bolek to pewnie do tauronu a sosnica?

  • tomitom 17 kwietnia 2016 02:28:02
    Profile Avatar

    bluczcz to nie był górnik to był sztajger

  • andrzejF 17 kwietnia 2016 01:17:27
    Profile Avatar

    Jeszcze zaden panstwowy wlasciciel na swiecie nie wyprowadzil gornictwa na prosta, to jest worek bez dna, trzeba to zaczac sprzedawac bo bedzie jeszcze wiekszy problem.

  • bluczcz 17 kwietnia 2016 01:10:51
    Profile Avatar

    czy tam stoi były górnik? czy mi się wydaje.....