Logowanie do konta użytkownika
Konto użytkownika
Imię i nazwisko/nick
E-mail
Hasło
Powtórz hasło
Newsletter
REKLAMA 300x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA300x100 | ROTAC./NIEROTAC. STREFA [NEWS - LEFT]
REKLAMA 300x150 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA300x150 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - LEFT]
REKLAMA 300x200 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA300x200 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - LEFT]
REKLAMA 300x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA300x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - LEFT1]
REKLAMA 300x150 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA300x150 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - LEFT1]
REKLAMA 300x200 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA300x200 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - LEFT1]
NAJNOWSZE GALERIE
Koronawirus: Politechnika Śląska drukuje przyłbice dla lekarzy
27 marca 2020
Mierzenia nie uniknie nikt. To konieczność!
12 marca 2020
Najlepszy wśród amatorów
12 marca 2020
ZUS uruchomił specjalne linie tematyczne w sprawie koronawirusa
11 marca 2020
Przyszłość może należeć do węgla
4 marca 2020
REKLAMA 300x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA370x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - LEFT2]
REKLAMA 300x150 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA300x150 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - LEFT2]
REKLAMA 300x200 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA300x200 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - LEFT2]
REKLAMA 900x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA900x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - TOP]
13 listopada 2015 Polska Agencja Prasowa

Górnictwo: JSW przedstawiła plany na przyszły rok

JSW w przyszłym roku chce wydobyć 16,5 mln t węgla
fot: Jarosław Galusek/ARC

Jastrzębska Spółka Węglowa chce w przyszłym roku wydobyć 16,5 mln t węgla i wyprodukować 4,1 mln t koksu - poinformowali członkowie zarządu JSW na piątkowej (13 listopada) konferencji. Ponadto odnieśli się m.in do przyszłości kopalni Krupiński oraz do rozmów prowadzonych z obligatariuszami.  Podkreślili także, że Spółka ma potencjał w zakresie dalszej redukcji kosztów, w tym kosztów wydobycia. 

W sprawie kopalni Krupiński wypowiedział się Tomasz Gawlik, wiceprezes JSW ds. strategii, który stwierdził, że zakład ten będzie funkcjonowac do 2021 r. 

Przedstawiciele JSW stwierdzili, że wciąż prowadzone są rozmowy z obligatariuszami i że liczą na osiągnięcie porozumienia w tym temacie. 

O sytuacji na rynku węgla koksowego wypowiadał się wiceprezes Michał Kończak.

- JSW zakłada, że ceny benczmarkowe węgla koksowego w 2016 r. wyniosą średnio 85 USD/tonę - ocenił członek zarządu spółki. 

REKLAMA 900x150 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA900x150 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - BOTTOM]
Aktualności powiązane
REKLAMA 900x150 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA900x150 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - BOTTOM1]
REKLAMA 900x200 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA900x200 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - BOTTOM1]
Komentarze (14) pokaż wszystkie
  • no 23 listopada 2015 17:20:45
    Profile Avatar

    koledzy młodzieniaszkowie co wy macie do starszych pracowników nie pojmuję ,czy wy naprawdę myślicie ze jak ich zwolnią to wy będziecie mieli lepiej ?przecież jsw zatrudni was na stawkach szuszwoli z sigu,teraz tego nie robią bo jest dużo pracowników wtórzy mają gwarancje wynikające z upz jeśli ich zabraknie to pojadą z wami madrasami na grubo, tak więc pomyślcie czy będzie tak fajnie jak ich nie będzie, oni wiedzieli jak walczyć skutecznie wy wiecie tylko jak brać kredyty i skomleć na los

  • susz. 18 listopada 2015 16:04:32
    Profile Avatar

    bolo - racja tyle razy go zamykali

  • bolo 16 listopada 2015 15:18:20
    Profile Avatar

    do knurek prosze Cie co ty piszesz na krupinskim jest 800 dolowcow do 2021 bedzie ich zapewne ze 600 taka ilosc napewno sie wchlonie -- aa zeby nei bylo krupinski nie powiedzial ostatniego slowa !!!

  • krunek 16 listopada 2015 08:58:23
    Profile Avatar

    Skoro Krupiński ma być do 2021 już dziś należy wprowadzić urlopy górnicze w JSW by górnicy odchodzili z kopalń i robili miejsce na powolne wchłanianie górników z KWK Krupiński jeżeli ma się to odbyć bez niepokojów społecznych.

  • jo 15 listopada 2015 21:57:40
    Profile Avatar

    bolo racja lewusy by chcieli miec 25 lat dolu w tym 20 rewiru

  • jo 15 listopada 2015 21:56:15
    Profile Avatar

    w khw juz za tn rok tak beda liczyc barborki 14

  • GRP2 14 listopada 2015 17:11:17
    Profile Avatar

    A czy plan na przyszły rok zakłada zniesienie odróbki wojska i wprowadzenie dobrowolnych urlopów górniczych w JSW ?

  • ryl 14 listopada 2015 16:13:59
    Profile Avatar

    w całej kompanii od kilku lat barbórka jest liczona z całego roku, ile se zapracowałeś tyle masz a nie jak kiedyś tylko z jednego miesiąca

  • leddo 14 listopada 2015 13:38:33
    Profile Avatar

    Przecież Barbórkę w przyszłym roku będą już liczyć za cały rok. Dodatkowo tylko z czarnych dni.

  • sas 14 listopada 2015 10:28:00
    Profile Avatar

    dokładnie bolo! ci co najwięcej kombinują najgłośniej szczekają. Niektórzy chorowici zdrowieją na czas miesięcy barbórkowych, ba wtedy to nawet mają tyle wolnego czasu że w sobotę się cisną (chociaż przez resztę roku to im jakoś nie pasuje). Barbórkę bym liczył z całego roku i wtedy nie było by problemu. I zap. do odróbki. Teraz się wybyczy a potem na urlopie górniczym pójdzie dorabiać i zajmować miejsca pracy młodym

  • bolo 14 listopada 2015 09:55:03
    Profile Avatar

    lebrowales na l-4 to zapierdzielaj bo ludzie co uczciwie chodza pracowac sa pokrzywdzeni taki leber co siedzi non stop na l-4 pokłoci sie z przodowym lub ze zmianowym to ucieka na l-4 bo to ma gleboko gdzies ,aa i dobrze ze juz nie jest placony rewir 100% juz wam nie bedzie sie oplacac tak pseudo chorowac, na takich to ja niestety jestem ciety , a ten kto uczciwie przepracowal to chorobowego nei ma duzo do odrobki!!!Kwestia wojska fakt to by moglo byc zlikwidowane ale coz takie zycie

  • hayer 14 listopada 2015 09:15:27
    Profile Avatar

    zlikwidowaĆ odrabianie wojska i chorobowego !!!!!!

  • elektron 13 listopada 2015 22:44:07
    Profile Avatar

    Wreszcie skończyć z odrabianiem L-4 !!! Wywalić wszystkich emerytów najwięcej ich w dozorze ci to za żadne skarby nie chcą iść na emeryturę wydłużyć im pracę w takim razie do 67 lat !!!

  • górnik 13 listopada 2015 21:01:52
    Profile Avatar

    CZEKAMY NA URLOPY GÓRNICZE !!!!!!!!! Górnicy z JSW.

  • HCRJQ
    user