Logowanie do konta użytkownika
Konto użytkownika
Imię i nazwisko/nick
E-mail
Hasło
Powtórz hasło
Newsletter
REKLAMA 300x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA300x100 | ROTAC./NIEROTAC. STREFA [NEWS - LEFT]
REKLAMA 300x150 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA300x150 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - LEFT]
REKLAMA 300x200 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA300x200 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - LEFT]
REKLAMA 300x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA300x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - LEFT1]
REKLAMA 300x150 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA300x150 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - LEFT1]
REKLAMA 300x200 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA300x200 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - LEFT1]
NAJNOWSZE GALERIE
Prezes WUG prezesem SITG
16 listopada 2019
Pracownik ruchu Zofiówka triumfuje w konkursie bhp
15 listopada 2019
Pracownik ruchu Halemba wygrywa konkurs Pracuję bezpiecznie
14 listopada 2019
Niezwykle wydajny kombajn już pracuje w Budryku
12 listopada 2019
W Katowicach uczczono Dzień Niepodległości
11 listopada 2019
REKLAMA 300x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA370x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - LEFT2]
REKLAMA 300x150 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA300x150 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - LEFT2]
REKLAMA 300x200 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA300x200 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - LEFT2]
REKLAMA 900x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA900x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - TOP]
4 sierpnia 2015 Portal gospodarka i ludzie autor: BAR
Górnictwo: dlaczego 23-latek z Chwałowic popełnił samobójstwo?
Okoliczności śmierci pracownika kopalni Chwałowice są wyjaśniane przez OUG w Rybniku
fot: Jarosław Galusek/ARC

- Trwa dochodzenie mające ustalić okoliczności śmierci 23-letniego pracownika kopalni Chwałowice, który w nocy z 31 lipca na 1 sierpnia został znaleziony martwy przez załogę na poziomie 550 metrów. Sprawa jest delikatna i na chwilę obecną nie wiele więcej można o niej powiedzieć - wyjaśnił portalowi górniczemu nettg.pl Grzegorz Kuś, zastępca dyrektora badającego sprawę Okręgowego Urzędu Górniczego w Rybniku.

No naszej redakcji dociera coraz więcej głosów czytelników, mówiących o tym, że 23-latek popełnił samobójstwo, a na tę dramatyczną decyzję wpływ mogła mieć jego sytuacja w pracy. Padają oskarżenia o mobbing i wymieniane jest nazwisko jednego z nadsztygarów.

Zapytaliśmy dyr. Kusia, czy Urząd bierze pod uwagę możliwość, że górnik był w pracy mobbingowany.

- Na tę chwilę nie możemy niczego takiego potwierdzić, ani też zaprzeczyć. Wątpliwości mogą rozwiać dalsze przesłuchania - wyjaśnił Kuś.

A co sądzi Kompania Węglowa o tym, co mogło doprowadzić do tej tragedii?

- Kompania Węglowa nie lekceważy tych sygnałów, natychmiast podjęliśmy decyzję o podjęciu postępowania wyjaśniającego w tej sprawie. Wszystkie wątpliwości zostaną wyjaśnione, a o efektach postępowania będziemy informować - zapewnia Tomasz Głogowski, rzecznik prasowy Kompanii Węglowej.

REKLAMA 900x150 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA900x150 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - BOTTOM]
Aktualności powiązane
REKLAMA 900x150 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA900x150 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - BOTTOM1]
REKLAMA 900x200 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA900x200 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - BOTTOM1]
Komentarze (71)
  • Woll 26 sierpnia 2018 01:21:46
    Profile Avatar

    Komentarz usunięty przez moderatora z powodu złamania regulaminu lub użycia wulgaryzmu.

  • Jsw 13 października 2015 15:39:20
    Profile Avatar

    Na Zofiówce na GRP jest jeden mlody nadsztygar, który dostal awans za zaklejanie czujników a teraZ w najlepsze mobinguje dozór i pracowników.Powinni pana zwolnic a nie awansowac panie Ł.N

  • gleba 14 sierpnia 2015 20:10:59
    Profile Avatar

    Wskażcie mi odpowiednik stanowiska "sztygar/nadsztygar" w dowolnym zakładzie pracy poza górnictwem. Za prowadzenie zmiany odpowiada przodowy/team leader czy jak tam. Za prowadzenie oddziału kierownik. A sztygar? Widział kto kiedy na produkcji gościa co nic nie robi tylko pogania, a na jego wypłatę składa się zaledwie kilku fizycznych? Bez pretensji do sztygarów - wielu z nich to wporzo ludzie. Wskazuję tylko, że takie stanowisko jest irracjonalne. Wynika z tradycji, a potem zapewne z układów...

  • Górnik 10 sierpnia 2015 21:24:01
    Profile Avatar

    Komentarz usunięty przez moderatora z powodu złamania regulaminu lub użycia wulgaryzmu.

  • ryl z chwalowic 8 sierpnia 2015 18:42:29
    Profile Avatar

    Stworzyć więcej etatów sztygarów i nadsztygarów dać im baty żeby stali nad pracownikiem jak gestapo czy to kur... w kompani nie widzą że pracowników fizycznych ubywo a dozoru przybywo bojak to je możliwe że na 100 pracowników fizycznych na oddziele przypado 37 pracowników dozoru a 95% to dzieci prominentów kopalni

  • robol 8 sierpnia 2015 14:39:15
    Profile Avatar

    Komentarz usunięty przez moderatora z powodu złamania regulaminu lub użycia wulgaryzmu.

  • jaga 7 sierpnia 2015 21:31:25
    Profile Avatar

    Koledzy tego chłopaka będą wspolwinni tej śmierci jeśli nie doniosła na tego debila co go do tej śmierci doprowadził

  • jasiek 7 sierpnia 2015 13:21:58
    Profile Avatar

    Jak nazywa się nadsztygar?

  • Zefel 6 sierpnia 2015 15:42:15
    Profile Avatar

    Szczebla nie strzebla, mój błąd. Przepraszam urażonych

  • Zefel 6 sierpnia 2015 15:39:03
    Profile Avatar

    Abstrahując od głównego przekazu tej wiadomości chciałbym przekazać: -nie wszyscy są stworzeni do pracy na dole, -praca jest niebezpieczna i nie ma tu miejsca na niezdecydowanie, -zamiast krzyczeć "mobbing", pracownika nienadającego się do pracy należy zwolnić dla jego dobra, -do pracy przychodzimy pracować, dotyczy kazdego strzebla zalogi.

  • Wielki Frodo 6 sierpnia 2015 14:55:21
    Profile Avatar

    A na Bogdance sami ciśniemy robotę i dobrze ze wszystkimi żyjemy, w każdym jest duża determinacja żeby jak najszybciej iść do przodu. Bardzo nam przykro słyszeć o tych sprawach, apelujemy żeby coniektórzy się opamiętali - Bozia widzi wszystko.

  • górnik 6 sierpnia 2015 09:55:27
    Profile Avatar

    Jeszcze 10-15 lat temu inne było podejście młodego do starszych górników a górników do dozoru. Teraz wszystko zeszło na psy. Dawniej młody w d... dostawał od instruktora i górników jak był twardy to robił dalej jak nie to się zwalniał. Dozór miał ich gdzieś na początku. Obecnie młodzież pyskuje na każdym kroku a nic sobą nie reprezentuje.

  • arczi525 5 sierpnia 2015 23:18:01
    Profile Avatar

    tyn kierownik z GRP z Chwalowic to faktycznie przesadza JUDOSZEK jedyn

  • robert 5 sierpnia 2015 22:45:27
    Profile Avatar

    Damian poprosty niewytrzymal tego ciaglego dolowaia przez tego cwaniaczka ze zmiany tej nocy porzadnie sie poklocili na dole az wszyscy ich slyszeli wyzywali sie a ten go zastyrzaszyl ze od poniedzialku juz niebedzie pracowal i moze sie zglosci po papiery - i chlopak pekł

  • korn 5 sierpnia 2015 22:07:30
    Profile Avatar

    Koledzy z Mysłowic walcie do księcia Łukasza J. on nom pochyto

  • safa cd 5 sierpnia 2015 21:05:35
    Profile Avatar

    Jak Wy będziecie pomagać sztygarowi to on pomoże wam. Nie wiem jaki wpływ mógł mieć nadsztygar na młodego górnika. U nas nadsztygarzy z górnikami wcale nie rozmawiają tylko za wszystko dostaje się właśnie sztygarowi. Górnicy nie zrobią swojej roboty i idą spokojnie do domu, a sztygar zostaje po robocie i dostaje opie*** od całej "góry". Jak nie będziemy wszyscy wspólnie chcieli, żeby było dobrze to bardzo szybko kopalnie będą zamknięte...

  • safa 5 sierpnia 2015 21:02:52
    Profile Avatar

    Bycie młodym sztygarem teżnie jest takie fajne... Niby taki nadgórnik przez rok czasu powinien się uczyć zarządzania ludźmi, organizowania pracy itp. Prawda jest taka, że wszyscy od razu są dawani na gorącą wodę. Nadgórnik bez żadnego szkolenia dostaje do prowadzenia zmianę. Górnicy w tym kompletnie nie pomagają. Tak jak pisał przedmówca... Jak sztygar się interesuje to "po chu** on tu łazi i na ręce patrzy" a jak wyjdzie wcześniej ze ściany to "zaś polazł i gówno będzie wiedział".

  • Młody c.d. 5 sierpnia 2015 20:09:51
    Profile Avatar

    Niektórzy pracują/chcą w dozorze pracować żeby wam na prawdę robiło się na dole lepiej. I żeby to wszystko jakoś funkcjonowało, wyszło na plus. Ale jak ktoś ma biały kask to już jest zły, reszta się nie liczy. I potem macie co macie bo jedyny sposób to wrzask i \"k............\". Nie tędy droga, szanujmy się wszyscy, bo mamy tą samą żywicielkę. Także może warto tych wartościowych sztygarów słuchać i chwalić, wspierać, bo ich też góra gnębi. W kupie siła, trzymajmy się razem, Szczęść Boże.

  • Młody 5 sierpnia 2015 20:06:38
    Profile Avatar

    Na dozór plujecie, że nic o robocie nie wiedzą, ale jak przyjdzie stażysta czy młody sztygar to najlepiej sponiewierać,nawet jak chęci ma dobre. Jak zaś siedzą w biurze to jest "o prawdziwej robocie nie mają pojęcia bo w biurze siedzą". Jak zjedzie na dół to "ja, zaś oni tu, ino przeszkadzać". No to zdecydujcie się. Ja wiem, że część dozoru to pociotki różnych kierowników i żadni z nich wykształceni ludzie, a studia przebalowali. Ale nie oceniajcie wszystkich jednakowo.

  • sztajger z emy 5 sierpnia 2015 19:51:44
    Profile Avatar

    Komentarz usunięty przez moderatora z powodu złamania regulaminu lub użycia wulgaryzmu.

  • Gornik 5 sierpnia 2015 17:58:49
    Profile Avatar

    Na kopalniach zawsze byl mobbing Teraz widac to dopiero czasem zal mlodych sztygarow na ktorych to mszcza sie starzy nadsztygarzy ktorzy maja juz prawa emerytalne a nie chca z nich korzystac czuja sie pewni ze nic juz im nie grozi i dawaja z siebie wszystko co zle Nalezy ich wszystkich powywieszac Zamiast pomagac mlodemu dozorowi i pracownikom to dra sie po nich jak pogany Porownac ich mozna do nazistow z roku 1939 To skandal mam nadzieje ze koniec takich praktyk juz bliski

  • Adi 5 sierpnia 2015 17:01:51
    Profile Avatar

    Jestem za tym żeby paru nadsztygarów wywalić, chłopak widocznie był słaby psychicznie, ale to nie daje prawa takiemu debi... jak nadsztygar który zjadł wszystkie rozumy gnębić ludzi. Ciekawe jak taki zachowuje się w domu?

  • sam 5 sierpnia 2015 15:29:18
    Profile Avatar

    Odchodzicie na emerytury i urlopy górnicze (,dalej pracującym nie polecam bo możecie mieć kłopoty) złożyć pismo do dyrekcji o mobbingu pseudo inż a jeśli nie pomoże to zrobić ściepe na adwokata i sprawe do sądu sprawa 100% wygrana jak będzie kilka osób koszt niewielki, a następny pseudo inż się zastanowi nad swoim postępowaniem.

  • on 5 sierpnia 2015 15:14:07
    Profile Avatar

    Prawda jest taka że górnicy żartują sobie nawzajem z siebie ale władza a szczególne nadsztygarzy nadużywają władzy często działając na szkodę zakładu pracy. Ale przecież oni są najmądrzejsi

  • Rly? 5 sierpnia 2015 13:55:48
    Profile Avatar

    Komentarz usunięty przez moderatora z powodu złamania regulaminu lub użycia wulgaryzmu.

  • charlotte 5 sierpnia 2015 12:49:24
    Profile Avatar

    Poza tym, kto może tak naprawdę wiedzieć dlaczego odebrał sobie życie. Może na problemy w pracy nałożyło się coś jeszcze, może miał słabą psychikę, może na coś chorował. Teraz możemy tylko gdybać i wymyślać domniemane przyczyny tej tragedii. Szkoda chłopaka, miał całe życie przed sobą i żadne działania ze strony kopalni czy kogokolwiek innego już mu tego życia nie przywrócą.

  • charlotte 5 sierpnia 2015 12:46:19
    Profile Avatar

    do aaita: nie rozumiem tylko, co rodzina danego pracownika dozoru ma z tym wspólnego. Czym oni zawinili, że mąż/ojciec przekraczał uprawnienia i znęcał się psychicznie nad tym chłopakiem? (o ile się naprawdę znęcał) Kopalnia to jest specyficzne miejsce pracy, czasami jak słucham opowieści ojca o tym, jakie jedni drugim robią kawały, to mi się włos na głowie jeży. Dla mnie to czyste znęcanie się, a żaden ze starych pracowników się nie obraża.

  • aaita 5 sierpnia 2015 12:25:02
    Profile Avatar

    Jedni wyśmiewają ,że słaby psychicznie ,jedni ,że mógł się zwolnić. Chłopak pracował-nie żerował na rodzicach, nie "lebrował" z pieniędzy podatników.Po skończeniu szkoły - wybrał pracę na kopalni,która jest marzeniem wielu. A tam spotkała Go śmierć.Dziś nie ma już nawet instruktorów ,którzy by szkolili młodych , dozór jest sam niedouczony a wymaga od podwładnych wiedzy.Zwolnić oprawców i publicznie napiętnować, by On i Jego rodzina czuli to samo co rodzina tego chłopaka!Odszkodowanie z OC dozoru

  • aaita 5 sierpnia 2015 12:19:54
    Profile Avatar

    Ogromna tragedia i niewyobrażalny ból.Chłopak nie zginął przez dopalacze czy alkohol, odszedł w pracy.Nikt Mu nie pomógł a przecież pracują tam ludzie ,którzy mogli by być Jego ojcami, ludzie którzy sami mają synów w Jego wieku. Jak czytam te negatywne komentarze górników- ojców, to zastanawiam się nad tym, czy Wy zasługujecie na to by być rodzicami.Nikt nie pomógł, nikt nie reagował a dziś jeszcze wyśmiewają.Ci, co do tego doprowadzili i Ci którzy nie pomogli, powinni Jego matce spojrzeć w oczy

  • aa 5 sierpnia 2015 12:10:46
    Profile Avatar

    co oznaczają słowa " widocznie był słaby psychicznie" jaki czytam, że takie słowa pisze dozór średni i wyższy to mi flakami przewraca, widać panowie że nie nadajcie się w ogóle do zarządzania zasobami ludzkimi, oderwani od pługa czy co ? pewnie ten dozór po zawodówce robił potem technikum wieczorowe i mamy dozór jaki mamy kiedyś do dozoru szedł ten co ryczał teraz idzie ten co ma plecy predyspozycje się nie liczą

  • tom1979 5 sierpnia 2015 11:59:50
    Profile Avatar

    Panowie! Zawsze można się zwolnić, przecież praca to nie przymus ....

  • ONO 5 sierpnia 2015 10:59:17
    Profile Avatar

    na sosnicy tez robi sie mobbing ze strony nadsztygarow boja sie ze kopalnie zamkna a sami doprowadzili to takiej sytuacji ciu.........

  • to je jo 5 sierpnia 2015 10:55:08
    Profile Avatar

    Cały czas mówie że na dół nieprzyjmuje się dzieci którzy jeszcze od cycka mamusi się nieoderwali mamy taką młodzież jaką mamy gdyby jeden z drugim poszli odbywać słuzbe wojskową tak jak to było 25 lat temu to już na trzeci dzień się wieszają komórki laptopy i smartfony nic nierobić ale zarobić to by chciała dziś młodzież niestety na dole dyscyplina musi być a komu to nie pasuje to wędka i na ryby tam się nietrzeba stresować tylko patrzeć czy jest branie

  • on 5 sierpnia 2015 09:30:07
    Profile Avatar

    poskarżysz się związkom to jest jeszcze gorzej taka prawda a nagrywac pod ziemią chyba też nie wolno:/ gdyby kilka osób sądownie zdegradować? tylko jakie szanse w sądzie pracy??? pytam bo też miewam takie problemy nie raz. Czasem nie raz dziennie

  • je.bac białych ! 5 sierpnia 2015 09:01:35
    Profile Avatar

    Komentarz usunięty przez moderatora z powodu złamania regulaminu lub użycia wulgaryzmu.

  • nadsztygar 5 sierpnia 2015 09:01:21
    Profile Avatar

    chłopak widocznie był słabo wydajny i słaby psychicznie

  • esiu82 5 sierpnia 2015 07:55:38
    Profile Avatar

    Do sztygar!!! Mówisz karać,wypisywać...mam pomysł-wypisz sobie Sam Ps. Wy planujecie robote,my(wszyscy górnicy-fizyczni)ją wykonujemy...więc kto za Naszą robote odpowiada? Więc tak jak pisałem wcześniej wypisz sobie sam. A jak się nie myle sztygar na kopalni to zwykły pionek...na końcu stawki w hierarhii... pozdro

  • tilu 5 sierpnia 2015 01:01:15
    Profile Avatar

    A ja słyszałem z pewnych źródeł, że chłopak się powiesił przez dziewczynę.. że niby nieszczęśliwa miłość.. :/

  • hasiok 5 sierpnia 2015 00:35:27
    Profile Avatar

    A ci co majom reagować na taki znyncani i mobing normalnie se bydom spać, żyć, święta obchodzić i pobiyrać po 10tyś...Ludzie bez sumienio. A ci kierzy to widzieli i nic nie zrobili - som tacy sami i przydzie im kiedyś poczuć to samo co tyn synek i to samo co jego rodzina.

  • hasiok 5 sierpnia 2015 00:33:40
    Profile Avatar

    Jo wiym jak to bydom wyjaśniać. "Kontrola wewnętrzno"- składająco się z kolegów tego co zastraszoł i... nic nie wykoże. Człowiek nie żyje - winnych brak. Nie wszyscy mają silno psychika a teraz jest tak ,że nawet jak sie widzi taki znyncani nad człowiekiem - to nikt nie zareaguje. Jo sie dziwia tym ,co majom dzieci... A najbardzi tym ,co widzom taki rzeczy na swoi grubie a potym tam swoi dzieci wbiskajom...Teraz se wyobrozcie co czuje taki ojciec i matka?

  • On 4 sierpnia 2015 23:51:25
    Profile Avatar

    Sztygar ci. ulu a czy ty chociaż organizujesz ludziom pracę? Czy jak wszyscy masz to gdzieś?

  • Wydawca mleka 4 sierpnia 2015 23:03:57
    Profile Avatar

    Na krupińskim jeden nadsztygar z prawami emerytalnymi handluje drewnem drewno zjeŻdza na dół a jak on jest na dole to wyjeżdza zaś do góry. Nadsztygar z wydobycia.

  • Bond 4 sierpnia 2015 22:30:28
    Profile Avatar

    Wiecie jak stara budzi sztajgra do roboty na dzień. Wstowej ciulu bo idziesz leżeć.

  • Sztygar 4 sierpnia 2015 21:59:49
    Profile Avatar

    Racja też jestem zdania że nie wolno krzyczeć po pracownikach. Po co niszczyć sobie głos i tracić nerwy. Notes i wpisywać wnioski o ukaranie za niewypełnienie poleceń lub spanie. A na Chwałowicach śpiochów jest cała masa.

  • xxx 4 sierpnia 2015 21:37:21
    Profile Avatar

    Dziś Damian obchodziłby urodziny..

  • Marek 4 sierpnia 2015 20:02:38
    Profile Avatar

    jak się nazywa ten biały co ma problemy z głową?

  • Lukasz 4 sierpnia 2015 19:47:32
    Profile Avatar

    ludzie z tego oddzialu do czasu wyjasnienia sprawy powinni odmówić pracy . Trzeba z białymi zrobić porządek !

  • Ślusaż jsw 4 sierpnia 2015 19:35:54
    Profile Avatar

    niech nam dają osobiste dyktafony i nagrać wszystkich co do jednego i zaraz porządek będzie... R.I.P

  • były hajer 4 sierpnia 2015 19:33:44
    Profile Avatar

    [*] Niestety polskie górnictwo tkwi jeszcze w głębokiej komunie.Tu czas się zatrzymał. Same kopalnie jak i spółki to jeden wielki układ mający na celu wydojenie dla zarządzających jak największych pieniędzy kosztem tych najsłabszych.Najgorzej jednak dzieje się w prywatnych spółkach świadczących usługi dla kopalni.Przykładem może być firma EKO-BUD.Tam ludzie są wykorzystywani do granic możliwości - nie wspominając o mobbingu przez osoby dozoru(emeryci).Co niektórzy pracują tam za 1400zł!!!

  • hannysol 4 sierpnia 2015 19:07:51
    Profile Avatar

    na kwk m-ce wesola pare lat temu powiesil sie na lazni mlody sztygar przez behapowca co go postraszyl osierocil male dzieci i ten behapowiec dorobil spokojnie do emerytury guzik z tym zrobiom u was ludzie powinnni odmowic pracy temu nadsztygarowi to by pampersa zalozyl

  • obserwator z otoczenia 4 sierpnia 2015 18:33:38
    Profile Avatar

    przede wszystkim siedlisko łamania praw pracowniczych. Przecież społeczna inspekcja pracy należy do zadań właśnie związków zawodowych. Dlaczego nie stają w Waszej obronie ? Ich poruszenie wywołuje tylko informacja, że parę stołków związkowych może ubyć w wyniku restrukturyzacji. Nijak jednak nie przejmują się opisywaną przez Was patologią. I jeszcze jedno co zadziwia - jakimś cudem nie słychać o łamaniu praw pracowniczych na Silesii, Bogdance, Siltechu... Mimo, że sprywatyzowane. Rozważcie to !

  • obserwator z otoczenia 4 sierpnia 2015 18:29:34
    Profile Avatar

    Bardzo przykra sytuacja. Należy mieć nadzieję, że wszelkie okoliczności zostaną szybko wyjaśnione i zostaną podjęte odpowiednie działania. Coś innego jednak mnie jeszcze zastanawia. Tak narzekacie na mobbing, łamanie przepisów BHP, praw pracowniczych ? A gdzie są Wasze wspaniałe związki zawodowe ? Poziom uzwiąskowienia niejednokrotnie przekracza 100% co generuje ogromną liczbę etatów związkowych będących pod ochroną (nie do zwolnienia), a mimo to z Waszych wypowiedzi wynika, że kopalnie to

  • haszpel 4 sierpnia 2015 17:10:13
    Profile Avatar

    na chwalowicach majom tez mlodego szczyla kierownika na grp kiery mobbing-uje ludzi. ci co robiom to wiedzom ze juz sie przez niego łebki zwalnialy bo nimi oroł.

  • łom 4 sierpnia 2015 16:38:40
    Profile Avatar

    Na każdej kopalni jest mobbing. To pozostałość po czasach PRL mimo młodszego pokolenia dozoru niestety nie zostało t o wytępione. Cały czas jest tak samo góra ciśnie kierownictwo, kierownictwo ciśnie roboli i tak w koło bo czują się bezkarni. Żeby z tym walczyć musiałby się postawić cały oddział a wiadomo że tak nie będzie bo zawsze znajdą się pocioty i inne tego typu ludziki co się wyłamią.

  • ringojeb 4 sierpnia 2015 16:24:04
    Profile Avatar

    Tak samo jest z weekendami. Iby wolne ustawowo a powiedz ze nie przyjdziesz w sobote fedrowac na Chwalowicah. To Cie tak kierownik poszykuje z robotą ze na nastepny tydzien i niedziele sie zapiszesz!

  • pociotek 4 sierpnia 2015 15:39:26
    Profile Avatar

    a na jankowicach głowny inz wentylacji tez musiał by sie opamiętac

  • dawid 4 sierpnia 2015 15:29:48
    Profile Avatar

    Na przygotowkach w chwalowicach tez jest mobing

  • hanys 4 sierpnia 2015 15:28:17
    Profile Avatar

    NA wesolej pod firma jest jeden nadsztygar ktory latal po dole wychlany z nozem i krzyczal ja was kur.. pozabijam. Ten co wie o kogo chodzi wie w jakiej to firmie. Niestety sprawa nadal nikt sie nie zaja ehh

  • ZosttElektriko 4 sierpnia 2015 14:53:08
    Profile Avatar

    Niech się WUG i inne urzędy zainteresują nieprzestrzeganiem czasu pracy w "temperaturze" na "Pniówku"...dozór dogadany z "wentylacją" do której nie można się dodzwonić lub gdy już odbiorą to mówią że nie mogą znaleźć dokumentów z pomiaru temperatury. Cała sprawa jest związana z informacją że z Krupińskiego maja być przeniesieni ludzie i dozór... więc biali poganiacze z "Pniówka" orają jak mogą ludźmi łamiąc BHP żeby się wykazać i stołków nie stracić.

  • urlop gorniczy 4 sierpnia 2015 14:41:09
    Profile Avatar

    najpierw masa potem rasa byŁo jest i bĘdzie naszczescie mam juŻ to w .....

  • pomocnik kalfaktora 4 sierpnia 2015 13:30:43
    Profile Avatar

    jest mobbing bo dozor wyzszy sie boi ze jak zamkna kopalnie to juz im nikt nie zaplaci 10 tys miesiecznie za dlubanie w nosie i drapanie sie po jajach

  • bond 4 sierpnia 2015 13:00:27
    Profile Avatar

    Za każde opiernicz miał bym się wieszać to by mi linki brakło.Teraz 50 % łebuni co przyszło na gruba to są cwaniaczki i nierobisie. Najlepiej siedzieć na fejsie do nocy a jak trza pomyśleć to godają że się nieda.A co to za figura jest figura nadsztygar. Fakt faktem szkoda gościa a tego nadsztygar brygada powinna zapierniczyć

  • bolo 4 sierpnia 2015 12:57:24
    Profile Avatar

    na krupinskim rowniez jest mobing [ludzie pracuja 3 razy wiecej niz w innej kopalni spolki a haslo " robcie bo nas zamkna od nadsztygarow i wyzszych z dozoru" juz mi bokiem wychodzi!!!

  • Lolek 4 sierpnia 2015 11:32:38
    Profile Avatar

    Na Sobieskim to jest dopiero mobbing.

  • Górnikk 4 sierpnia 2015 10:26:14
    Profile Avatar

    Sprawa jest delikatna? Chłopak się powiesił przez mobbing i trzeba sprawie ukręcić łeb. Ale nie pozwolimy na to. Co do nadsztygarów to ja się pytam kto pozwala wybić się na takie stanowisko dzieciakom w wieku dwudziestu kilku lat? Oczywiście ojcowie, którzy są dyrektorami sąsiednich kopalń. Sitwa i tyle.

  • omar 4 sierpnia 2015 10:25:16
    Profile Avatar

    A dlaczego na Wesołej nikt z tym nic nie robi ? Bo ludzie są tam zastraszani i pracują w ekstremalnych warunkach . I dlatego też w zeszłym roku tyle osób zginęło podczas pożaru . Zroby ściany się paliły a władza naciskała aby fedrować materiał był nawieziony na wylot ze ściany "kostka cement przełazy ratownicze " ale dale ludzi posyłali do fedrunku . Ja rozumie ze ścianą się ucieka jak się pali w zrobach ale są granice !!!!

  • ksg 4 sierpnia 2015 10:12:39
    Profile Avatar

    na wesolej tez jest mobing i nikt nie pisze o tym zobaczie jak jest na wydobyciu na okraglo praca od poniedzalku do nidzieli i kikt z tym nic nie robi.

  • Adam 4 sierpnia 2015 10:01:46
    Profile Avatar

    na jas-mosie jest to samo, a w zeszłym roku też jedna osoba popełniła samobójstwo i nikt nie wie dlaczego, a robił u kremca który też wyżywa się na załodze.

  • lolol 4 sierpnia 2015 09:34:40
    Profile Avatar

    ..czas by wyszło to, co się wyrabia na kopalniach, gdzie wszystkie jakiekolwiek reguły i zasady są ostro naginane, a zdrowie i bezpieczeństwo pracownika ma się gdzieś....

  • on 4 sierpnia 2015 09:31:18
    Profile Avatar

    Nadsztygar to stanowisko stworzone po to by mobbing był!!! niestety. Degradacja takich pajaców to jedyne wyjście albo zwolnić!!!

  • elektryk 4 sierpnia 2015 09:00:40
    Profile Avatar

    niech odpoczywa W SPOKOJU, spokoju ktorego pracownik kopalni moze szukac ze swieca...spokoju zaborzonego przez bialych pajacow ktorzy mowia zrob to zrob to a w wiekszosci maja g.... pojecia o pracy fizycznej bo albo pajace skonczyly studia za kasa od rodzicow albo zostali popchnieci przez znajomosci. w tym co ludzie pisza napewno jest prawda!! licze na to ze nie tylko urzad sie za to wezmie ale i prokuratura albo odpowiednie instytucje! SPOCZYWAJ W SPOKOJU. SZCZESC BOZE

  • NBHPW
    user