Logowanie do konta użytkownika
Konto użytkownika
Imię i nazwisko/nick
E-mail
Hasło
Powtórz hasło
Newsletter
REKLAMA 300x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA300x100 | ROTAC./NIEROTAC. STREFA [NEWS - LEFT]
REKLAMA 300x150 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA300x150 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - LEFT]
REKLAMA 300x200 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA300x200 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - LEFT]
REKLAMA 300x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA300x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - LEFT1]
REKLAMA 300x150 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA300x150 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - LEFT1]
REKLAMA 300x200 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA300x200 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - LEFT1]
NAJNOWSZE GALERIE
Energetyka: znaleźli receptę na zwiększenie wydobycia
18 marca 2019
Fotoreporter na grubie
16 marca 2019
Katowice: PiS przedstawił śląskich kandydatów do europarlamentu
16 marca 2019
Prawda i kłamstwo o Katyniu: młodzież dociera do źródeł
15 marca 2019
Górnictwo: dwudzieste piąte urodziny kopalni
13 marca 2019
REKLAMA 300x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA370x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - LEFT2]
REKLAMA 300x150 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA300x150 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - LEFT2]
REKLAMA 300x200 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA300x200 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - LEFT2]
REKLAMA 900x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA900x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - TOP]
16 czerwca 2015 Portal gospodarka i ludzie autor: BAR
Wujek: ratownik CSRG o szczegółach akcji
DOSTĘPNE VIDEO:

Ratownicy prowadzący akcję w kopalni Wujek-Śląsk wyposażeni są w 17-kilogramowe aparaty tlenowe, a panująca w kopalni temperatura pozwala maksymalnie na dwie godziny pracy. O szczegółach akcji w rozmowie z portalem górniczym nettg.pl mówi Dariusz Białas z Centralnej Stacji Ratownictwa Górniczego w Bytomiu.

- Dojście do poszkodowanych, którzy zostali zauważeni jest w tej chwili niemożliwe ponieważ na przeszkodzie stanęły różnego rodzaju części, obudowy itp. Taśmy, przenośniki itp. trzeba będzie teraz rozebrać na odcinku ok. 200 m, wrócić kombajnem i w tą przecinkę, gdzie znajdują się poszkodowani wjechać ok. 40 m. Sama praca kombajnu zajmie ok. 2 doby. Więc cała operacja zajmie kilka dni - wyjaśnia ratownik.

REKLAMA 900x150 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA900x150 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - BOTTOM]
Aktualności powiązane
REKLAMA 900x150 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA900x150 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - BOTTOM1]
REKLAMA 900x200 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA900x200 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - BOTTOM1]
Komentarze (12)
  • elektryk 17 lipca 2015 11:43:06
    Profile Avatar

    Ratowniki mają wiedzę taką, że na ść XIIL metan dziennie wypie..... Zlikwidowali oddział co to podsadzał,a było bezpiecznie, a dziś? Dyrektorze Adasiu, czy pan chce mieć znowu tragedie? Jaka przyczyna była likwidacji podsadzki, oszczędności? Ile pan straci jeśli pan za chwilę będzie akcje prowadził, czy my mamy z głową??? Ostatnio widziałem pseudo oddział który pan zostawił, sztygar i jeden chłop, czy dla statystyk chce pan poświecić ludzkie życie? Ma pan jaja to do KHW baranom wyklarować!

  • Bartek 18 czerwca 2015 10:51:32
    Profile Avatar

    Wiedza o czasie pracy ratowników w trudnych warunkach mikroklimatu nie podlega pod kompetencje mechanika ratownika. Oczernianie jest częste w środowisku kopalnianym. Najczęściej spowodowane jest kłopotami z erekcją. Mechanik na pewno wie że istnieją tabele czasu pracy.

  • Pochłaniacz 17 czerwca 2015 20:47:06
    Profile Avatar

    przypadkowy człowiek przyłapany przez redaktora,to nie jest mechanik OSRG tylko Csrg a to zdecydowana różnica !

  • Olek 17 czerwca 2015 17:14:40
    Profile Avatar

    To skandal usunięto mój komentarz bo skrytykowałem brak wiedzy mechanika z CSRG w Bytomiu . Taka osoba nie powinna mieć wiedzę tylko musi !!! A ośmiesza się !!!

  • Olek 16 czerwca 2015 21:44:53
    Profile Avatar

    Komentarz usunięty przez moderatora z powodu braku związku z tematem.

  • jollo73 16 czerwca 2015 17:33:58
    Profile Avatar

    Komentarz usunięty przez moderatora z powodu złamania regulaminu lub użycia wulgaryzmu.

  • ratownik 16 czerwca 2015 13:32:46
    Profile Avatar

    Upierał się nie będę, ale tak zrozumiałem odpowiedz mechanika, a On nie wysłuchał całego pytania reportera a odpowiedział na pierwszą jego częśc "jak często zmieniają się ratownicy", pada odpowiedz a tu leci dalsza częśc pytania o warunki pracy.

  • Proszę Cię 16 czerwca 2015 13:13:49
    Profile Avatar

    A co do tych 2 godzin. padło pytanie co ile ratownicy zmieniają się w takich warunkach. czyli 40 paru stopni i pada odpowiedz ze co 2 zatem chyba nie da się tego inaczej zinterpretowac

  • Proszę Cię 16 czerwca 2015 13:11:05
    Profile Avatar

    Średnia wilgotność dla Polski to 49,64 % a w jednym z opracowań na temat atmosfery kopalnianej dokopałem się właśnie do danych ze wilgotność atmosfery kopalnianej waha się w przedziale 70-100% i stąd znikomy proces wychładzania organizmu który zwyczajnie chłodzi się przez pot. Niestety pot dział tym lepiej czym niższa wilgotność powietrza

  • Proszę Cię 16 czerwca 2015 13:07:00
    Profile Avatar

    A i dla jasności nie umniejszam wcale pracy ratowników, tylko staram się obnażyć brak wiedzy pana mechanika. A i należy się też wyjaśnienie dlaczego przy 40 stopniach taki krótki czas pracy. Zaraz pojawią się głosy, że przecież budowlańcy czy pracownicy kładący latem asfalt pracują po 8-12 godzin a też się żar z nieba leje. Kluczową sprawą jest tu wilgotność, która w wyrobiskach kopalnianych jest o kilkanaście do kilkudziesięciu % wyższa niż na powierzchni.

  • ratownik 16 czerwca 2015 13:05:08
    Profile Avatar

    Ja zrozumiałem wypowiedz w taki sposób,że chodzi o maksymalny czas pracy w aparacie w akcji a nie o czas pracy w tych warunkach. Jak wiemy nie powinno się przekraczac dwóch godzin.

  • Proszę Cię 16 czerwca 2015 12:55:49
    Profile Avatar

    Przy 40 stopniach 2 godziny? chyba ten pan dawno na dole nie był. jeśli się nie mylę to maksymalny czas pracy ustalonej jako praca lekka z kamizelką chłodzącą to 47 minut

  • GDNHR
    user