Logowanie do konta użytkownika
Konto użytkownika
Imię i nazwisko/nick
E-mail
Hasło
Powtórz hasło
Newsletter
REKLAMA 300x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA300x100 | ROTAC./NIEROTAC. STREFA [NEWS - LEFT]
REKLAMA 300x150 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA300x150 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - LEFT]
REKLAMA 300x200 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA300x200 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - LEFT]
REKLAMA 300x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA300x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - LEFT1]
REKLAMA 300x150 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA300x150 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - LEFT1]
REKLAMA 300x200 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA300x200 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - LEFT1]
NAJNOWSZE GALERIE
Pracownicy PGG z wizytą w przedszkolach i szkole podstawowej
10 grudnia 2019
Barbórka Związku Zawodowego Ratowników Górniczych
10 grudnia 2019
Zobacz jak runęła chłodnia w Elektrowni Siersza
8 grudnia 2019
Jak się zostaje człowiekiem ze skórą
7 grudnia 2019
Na krakowskiej AGH zawsze wierni górniczej tradycji
7 grudnia 2019
REKLAMA 300x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA370x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - LEFT2]
REKLAMA 300x150 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA300x150 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - LEFT2]
REKLAMA 300x200 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA300x200 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - LEFT2]
REKLAMA 900x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA900x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - TOP]
15 stycznia 2014 Portal gospodarka i ludzie autor: AZ
Górnictwo: kobiety z Kompanii piszą do zarządu
Autorki listu wskazują także, że w Kompanii Węglowej na porównywalnych stanowiskach obok siebie pracują osoby, z których część zakwalifikowana jest do kategorii administracja, a część do lepiej wynagradzanej kategorii pracowników dołowych, która nie będzie podlegać redukcji. Na zdjęciu siedziba Kompanii Węglowej w Katowicach
fot: Maciej Dorosiński

List otwarty do zarządu Kompanii Węglowej wystosowały zatrudnione w administracji spółki kobiety. W piśmie, przesłanym także na adres portalu górniczego nettg.pl, zwracają one uwagę na fakt, że w grupie pracowników administracji, którą dotknąć ma redukcja zatrudnienia, aż 99 proc. stanowią kobiety.

Autorki listu wskazują także, że w Kompanii Węglowej na porównywalnych stanowiskach obok siebie pracują osoby, z których część zakwalifikowana jest do kategorii administracja, a część do lepiej wynagradzanej kategorii pracowników dołowych, która nie będzie podlegać redukcji.

- Przeniesienie pracowników do firm zewnętrznych pozwoli Kompanii Węglowej na obejście przepisów o zwolnieniach grupowych, a tym samym na pozbawienie pracownika zwalnianego odprawy wynikającej z tego tytułu - czytamy w liście.

Autorki zwracają również uwagę na fakt, iż zapowiadana redukcja uderzy w najsłabszą i najgorzej wynagradzaną grupę zawodową zdominowaną przez kobiety, niejednokrotnie samotne matki lub wdowy po tragicznie zmarłych górnikach.

- Pragniemy, by pracodawca dostrzegł naszą prawdziwą wartość i nie oceniał naszego wkładu w realizację zadań przedsiębiorstwa na podstawie opracowanego przez firmę zewnętrzną programu naprawczego - kończą list pracownice Kompanii.

Tezy zawarte w liście otwartym poparło Prezydium Federacji Związków Zawodowych Kadra XXI.

REKLAMA 900x150 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA900x150 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - BOTTOM]
REKLAMA 900x150 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA900x150 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - BOTTOM1]
REKLAMA 900x200 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA900x200 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - BOTTOM1]
Komentarze (18) pokaż wszystkie
 • Ewa 24 lutego 2014 22:34:32
  Profile Avatar

  Związkowcy to zdrajcy robotnika! Duda z Śląsko Dąbrowskiej Solidarności jest ZDRAJCĄ1 Gdy zwróciłam się o pomoc do związków zawodowych Ślasko Dąbrowskiej Solidarności - nigdy jej nie dostaław. W odwecie przewodnicząca MKZ NSZZ Solidarność pomagała pracodawcy zwolnić mnie z pracy i zabroniła mi prawa wykonywania powierzonej pracy - zawodu! Hańba bezprawie!

 • anonimus 16 stycznia 2014 22:09:36
  Profile Avatar

  ODEZWA Komitet Założycielski nowo tworzonego Kompanijnego Związku Zawodowego Pracowników Administracji wzywa wszystkich pracowników administracji do natychmiastowego opuszczenia tych organizacji związkowych, których podpisy znajdą się pod haniebnym paktem, zabierającym pieniądze pracownikom administracji. Pamiętajcie, że to ONI razem z NIMI odbierają pieniądze wyłącznie NAM tylko dlatego, że nie ma tam, wśród NICH, ani jednego przedstawiciela administracji. Tworzymy nowy związek dlatego, że nie pozwolimy nikomu na bezkarne okradanie naszych rodzin. Nasz związek da radę przywrócić sprawy do stanu uprzedniego, wstępujcie w nasze szeregi. NIC O NAS BEZ NAS. Zapisy wkrótce. za Komitet Założycielski Kompanijnego Związku Zawodowego Pracowników Administracji tymczasowy lider - Anonimus, zzpa administracja@gazeta pl

 • anonimus 16 stycznia 2014 21:36:16
  Profile Avatar

  ODEZWA Komitet Założycielski nowo tworzonego Kompanijnego Związku Zawodowego Pracowników Administracji wzywa wszystkich pracowników administracji do natychmiastowego opuszczenia tych organizacji związkowych, których podpisy znajdą się pod haniebnym paktem, zabierającym pieniądze pracownikom administracji. Pamiętajcie, że to ONI razem z NIMI odbierają pieniądze wyłącznie NAM tylko dlatego, że nie ma tam, wśród NICH, ani jednego przedstawiciela administracji. Tworzymy nowy związek dlatego, że nie pozwolimy nikomu na bezkarne okradanie naszych rodzin. Nasz związek da radę przywrócić sprawy do stanu uprzedniego, wstępujcie w nasze szeregi. NIC O NAS BEZ NAS. Zapisy wkrótce. za Komitet Założycielski Kompanijnego Związku Zawodowego Pracowników Administracji tymczasowy lider - anonimus zzpa@gazeta pl

 • biurwa 16 stycznia 2014 11:59:37
  Profile Avatar

  oj jak ładnie widać tą miłość w branży górniczej!!! Administracja to samo zło!!! Panowie górnicy jakoś wam nie przeszkadza że każdy kierownik ma po 3 pomagierów, że kalfaktorzy siedza na powierzchni, że ciężko pracujący na warsztatach żłopią kawkę ijedzą pączki, że uciekacie z pracy i wiele wiele innych przykładów można by mnożyć. Nie wspomnę o alkoholu i piciu na dole na warsztatach itp. Cóż jak to się mówi u kogoś widzimy zdźbło w oku a u siebie nie widzimy belki. A czy wy ciężko pracujący górnicy widzicie w jakim wieku są te biurwy. To stare baby po 40 grubo po 40. Kartki dostają bo o dziwo praca przy komputerze też jest szkodliwa i każdy może sobie posiedzieć po 8 godzin i klepać dane w komputer to potem zobaczymy jak się będzie czuł. Poza tym trzeba tu wspomnieć że cały czas trzeba się uczyć a to nowych przepisów a to wytycznych z KW a to obsługi coraz to nowszych nie ułatwiających programów komputerowych i urządzeń i nie czajnków do parzenia kawy bo te trzeba sobie kupić samemu bo kopalni nie stać na czajniki. A ciekawe pytanie padło: cczy 4 dyrektorów na kopalni musi mieć swoich kierowców i swoje auta???

 • gosc 16 stycznia 2014 10:49:02
  Profile Avatar

  jak milo sie czyta wasze wypociny z ktorych ewidentnie widac jak sie kochacie wzajemnie. pamietajcie ze nie ma gornika bez administracji i nie ma administracji bez gornika (oczywiscie mowa o kopalni). fakt ze moze jest za duzo ludzi w administacji na kazdej kopalni ale to wina tego ze kazdy jeden dyrektor i inny wazniak zawsze ma kogos kogo chce upchac na stolku. panowie gornicy nie powiecie mi ze jest was za malo na dole bo niejednokrotnie sztygar nie wie jaka robote wam dac bo juz wszystko podzielone.

 • osoba z administracji 16 stycznia 2014 07:35:12
  Profile Avatar

  Tak, jestem osobą z administracji pracującą kilkadziesiąt lat w księgowości na jednej z kopalń w KW SA. Proponuję tych ciężko pracujących i plujących jadem górników, po 25 latach dołu posadzić za biurkiem i niech popracuje w administracji, niech je pączki i zabija wzrokiem. Tylko,że od tych zjazdów Wasz zlasowany mózg który toczy nienawiść na te "baby" siedzące za biurkiem na nic się już Wam nie przyda. Po waszych wypowiedziach widać wsteczny analfabetyzm / problem z poprawną pisownią. Mam od czasu do czasu do czynienia z tymi szczególnie ciężko pracującymi i naprawdę ciężko myślącymi. Życzę WSZYSTKIM GóRNIKOM: bezpiecznej pracy, wszystkiego dobrego, mnóstwa pieniędzy, premii, dodatkowych przywilejów i zapewnienia miejsc pracy.

 • pracownik administracji 16 stycznia 2014 06:19:17
  Profile Avatar

  do Artura : Hej wielki górniku nie wiesz że za szkolenie i delegację dostajesz kartki tylko masz ja opodatkowane a jak masz dniówki dołowe to ci podatku nie potrącają a panie w adminisstracji mają kartki mniejszej wartości i opodatkowane... Jak nie wiesz to nie obrażaj pań w biurach bo wypłatę co miesiąc dostajesz i co może krasnoludki Ci ją policzyły?

 • KWK WIECZOREK 15 stycznia 2014 21:30:26
  Profile Avatar

  zabrac wszystkie przywileje administracji niewiem czemu sie pancie tak pluja co maja prace niebezpieczna? przywileje dla dolowych reszcie bydla zabrac dlaczego pancia ma 8 ton wegla jak dolowy dlaczego ma kartki zaywnosciowe jak byl flaps na stolowce to jakos ich tam widac nie bylo zabrac im w cholere wszystko i basta a jak nie to zwolnic polowe babsztyli i tyle

 • jola 15 stycznia 2014 21:21:33
  Profile Avatar

  Panie lolo ,maniuś ,górnik i arek a może byście tak na taczkach wywozili węgiel i sprzedawli konikowi , bo wam wszyscy na kopalni przeszkadzają bo tylko wy jesteście święte krowy nikt nie pracuje tylko wy. A tak wogóle to pączki chyba wy jecie bo macie takie brzuchole że ledwo się ruszacie ,a na dole to was mało widać i chyba dlatego chcecie żeby zjechały tam baby.

 • miejscowy 15 stycznia 2014 20:49:54
  Profile Avatar

  Czy każdy dyrektor Kopalni należącej do KW musi mieć własnego kierowcy i samochód służbowy?

 • kalfaktor 5 z przodu 15 stycznia 2014 20:00:59
  Profile Avatar

  dlaczego dyskutujecie o tych bzdurach kto nie jest gornikiem i nie pracuje na dole to zabracwszystkie przywileje gornicze od zaraz szczegolnie sprawdzic sekretarki z jakich stanowisk sa placone to jest zlodziejstwo baba siedzi w biurze stawki z dozoru albo przerobki tak samo zwiazkowcy z jakich stanowisk ich placa i wam wszystkim galy wyjda stawki 11 grupy dyrektorskie albo dozor to w koncu trzeba zglosisc do prokuratury

 • Artur 15 stycznia 2014 19:18:58
  Profile Avatar

  Dlaczego nie można ludzi którzy pracują na powierzchni natomiast są prowadzeni jako dołowi (kalfaktorzy, spawacze, "pisarczyki"), zastąpić paniami z biur - często i gęsto pracującymi na sztucznie stworzonych stanowiskach lub których czas pracy rzeczywistej na dniówkę nie ma nic wspólnego z ośmioma godzinami? Natomiast kalfaktorzy i reszta bandy niech zacznie pracować uczciwie na swoje płace... Popieram również rozmówcę "lolo" co do odebrania pracownikom biurowym kartek i węgla... Jeśli ja mam dzień szkolenia i nie zjadę na dół to bonu żywnościowego nie dostaje, natomiast pani z biura której codzienna praca nie różni się od mojego szkolenia kartkę dostaje - za piękne oczy..

 • biuralistka 15 stycznia 2014 19:12:59
  Profile Avatar

  Drodzy koledzy, pracuje w administracji kopalni 28 lat. Stawka 1200 zł + dodatki jak wszyscy i małe kartki. W dyrekcji sa kobiety które mają stawki dużo wyższe, prowadzone na przeróbce mechanicznej + pełne kartki oraz wcześniejsza emerytura za warunki szkodliwe (bo zatrudnione na przeróbce). O chłopakach (znam 8) nie wspomnę którzy dołu nie widzieli ale na wypłacie 4- 5 z przodu. Jeżeli chcecie walczyć o sprawiedliwość to najpierw zabierzcie się za to.. O pracownikach w biurowcu Kompanii tez wspomnę tam stawki zaczynają się od od 1,7 tys (dla nowych) a kartki maja z sodexho - można realizować we wszystkich marketach....i przypominam, że tych pań z biurowców w Katowicach nie obejmuje restrukturyzacja. Prezes wie jak dbać o swoich a na kopalniach tylko kopać i wymagać. Gdzie tu sprawiedliwość?? Pozdrawiam

 • lolo 15 stycznia 2014 16:41:29
  Profile Avatar

  zależy im na pracy? proszę bardzo niech zrezygnują z barbórki-czternastki-bonów!bo z jakiej okazji, pani która siedzi w biurze nie zjeżdża na dół kopalni ma te same przywileje co górnik pracujący w ciężkich warunkach na dole?

 • Maniuś 15 stycznia 2014 15:29:28
  Profile Avatar

  taaak, biedne... a wejdź do biurowca coś załatwić... siedzi ich po kilka i zabijają wzrokiem każdego kto ośmieli się przerwać im jedzenie pączka i rozwiązywanie krzyżówek.

 • gosc 15 stycznia 2014 15:26:19
  Profile Avatar

  to co piszą o odprawach nie jest tak ważne jak to co piszą w tym zdaniu: "na porównywalnych stanowiskach obok siebie pracują osoby, z których część zakwalifikowana jest do kategorii administracja, a część do lepiej wynagradzanej kategorii pracowników dołowych" Tu się powinien zainteresować organ prawny który powinien zbadać sprawę osób zatrudnionych na dole pracujących w biurach.

 • gornik 15 stycznia 2014 15:26:08
  Profile Avatar

  Jeszcze na litosc chca ich wziac ;) Ciakawe ze u nas co druga planistka to ma chopa co robi na grubie. Nie jeden w dozorze...

 • arek 15 stycznia 2014 14:21:17
  Profile Avatar

  o czym one piszą ?? odprawy były dobrowolne w ubiegłym roku to czemu nie odeszły ?? a teraz nagle odpraw chcą ???

 • JDKLC
  user

REKLAMA 400x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA400x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - RIGHT]
REKLAMA 400x150 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA400x150 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - RIGHT]
REKLAMA 400x200 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA400x200 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - RIGHT]
REKLAMA 400x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA400x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - RIGHT1]
REKLAMA 400x150 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA400x150 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - RIGHT1]
REKLAMA 400x200 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA400x200 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - RIGHT1]
CZĘSTO CZYTANE
Tablice, prezydium i kontrapunkci
7 grudnia 2019
17422
Pożar na poziomie 900 w kopalni PGG
9 grudnia 2019
16249
Zmiany w zarządzie Polskiej Grupy Górniczej
6 grudnia 2019
15062
W styczniu ostatni węgiel z Piekar
6 grudnia 2019
14039
W kopalniach chcą nowych pracowników, ale mniej niż rok temu
10 grudnia 2019
7332
W Jankowicach pokonali załamanie
11 grudnia 2019
6936
Sześciu poszkodowanych górników w Sobieskim
7 grudnia 2019
6786
REKLAMA 400x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA400x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - RIGHT2]
REKLAMA 400x150 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA400x150 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - RIGHT2]
REKLAMA 400x200 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA400x200 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - RIGHT2]
REKLAMA 1600x200 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA1600x200 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - UNDER]
Twoje urządzenie:
Partnerzy portalu
Patronaty portalu