Logowanie do konta użytkownika
Konto użytkownika
Imię i nazwisko/nick
E-mail
Hasło
Powtórz hasło
Newsletter
REKLAMA 300x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA300x100 | ROTAC./NIEROTAC. STREFA [NEWS - LEFT]
REKLAMA 300x150 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA300x150 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - LEFT]
REKLAMA 300x200 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA300x200 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - LEFT]
REKLAMA 300x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA300x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - LEFT1]
REKLAMA 300x150 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA300x150 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - LEFT1]
REKLAMA 300x200 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA300x200 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - LEFT1]
NAJNOWSZE GALERIE
W kopalni Bobrek dalej badają załogę. Pomoże w tym wojsko
15 maja 2020
W PGG trwa testowanie górników
8 maja 2020
Badania w PGG. Część odbywa się z samochodów w trybie drive-thru
7 maja 2020
Dzień, w którym świętują ludzie pracy
1 maja 2020
Droga Cierpienia z polskimi akcentami
12 kwietnia 2020
REKLAMA 300x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA370x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - LEFT2]
REKLAMA 300x150 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA300x150 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - LEFT2]
REKLAMA 300x200 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA300x200 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - LEFT2]
REKLAMA 900x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA900x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - TOP]
8 listopada 2013 Portal gospodarka i ludzie autor: Anna Zych DOSTĘPNA GALERIA: (13)

KW: oto laureaci konkursu PRACUJĘ BEZPIECZNIE

Pamiątkowe zdjęcie laureatów konkursu...
fot: Jarosław Galusek/ARC

Mariusz Szczot, pracownik zakładu przeróbki mechanicznej węgla w kopalni Bolesław Śmiały, jest zwycięzcą 10. edycji konkursu bhp Kompanii Węglowej "Pracuję bezpiecznie". Laureat pozostawił w tyle ponad 4 tys. osób, które wzięły udział w tegorocznych eliminacjach konkursu. Za zwycięstwo otrzymał czek opiewający na 10 tys. zł.

Na drugim miejscu, podczas tegorocznej rywalizacji, uplasował się Damian Starowicz z kopalni Halemba-Wirek, miejsce trzecie zajął Marek Burek z kopalni Brzeszcze.

Finał konkursu, w którym wystartowało 10 zawodników, odbył się 8 listopada w Domu Kultury w Niedobczycach (filmowa relacja z przebiegu konkursu wkrótce w portalu górniczym nettg.pl). Za organizację finału - dodać należy perfekcyjną - odpowiedzialna była kopalnia Chwałowice, bowiem to z tym zakładem zawodowo związany jest laureat poprzedniej edycji konkursu, Dawid Panic.

Impreza była okazją do przedstawienia filmu zrealizowanego przez Bogusława Porwoła, filmowca z kopalni Marcel, opowiadającego o idei organizowania "Pracuję bezpiecznie". Widzowie zgromadzeni w Domu Kultury w Niedobczycach obejrzeli także premierę tegorocznego teledysku zespołu "Głębia", promującego bezpieczną pracę. Wśród gości, którzy zaszczycili imprezę swoim udziałem był Piotr Litwa, prezes Wyższego Urzędu Górniczego.

Gratulując zwycięzcom, Marek Uszko, wiceprezes Kompanii Węglowej podkreślił, że pomimo oszczędności, których wymaga pogram restrukturyzacji KW, w spółce nie zabraknie pieniędzy na działania związane z bezpieczeństwem pracy. W części artystycznej zorganizowanej tuż po finale, wystąpił Zbigniew Wodecki.

 

W galerii: finału konkursu PRACUJĘ BEZPIECZNIE. Niedobczyce, 8 listopada 2013 r. (zdjęcia: Jarosław Galusek - nettg.pl).

REKLAMA 900x150 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA900x150 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - BOTTOM]
Aktualności powiązane
REKLAMA 900x150 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA900x150 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - BOTTOM1]
REKLAMA 900x200 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA900x200 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - BOTTOM1]
Komentarze (12) pokaż wszystkie
 • jerzy 17 listopada 2013 18:48:10
  Profile Avatar

  I po co te nerwy? We wpisie nolte jest sporo racji.

 • Marek 17 listopada 2013 17:30:22
  Profile Avatar

  Odpowiedź do nieznajomego o nicku nolte. Rozszerzając swoje CV: wspomniane wcześnie zdarzenie miało miejsce podczas akcji ratowniczej i byłem jednym z tych, którzy znajdowali się w tedy najbliżej. Moja praca jako elektryka z oddziału przodkowego rzadko polega na łączeniu drucików. Nie wiem czy wiesz ale elektrycy na kopalni mają też znacznie cięższe prace, a kopalnia, to nie jedyną moją pracą. Szkołę tworzą ludzie, a wielu z którymi miałem w niej do czynienia nazwałbym bardziej wybitnymi, niż kiepskimi. O tej pracy inżynierskiej pewnie jeszcze usłyszysz ((chyba że niestety to był już twój ostatni konkurs w którym mogłeś uczestniczyć, nolte – co? (wtedy możesz nie zdążyć)) „gówniażu”napisałem pewnie dlatego, że wyraz ten pisałem po raz pierwszy. Ale napisałem go na pewno dlatego, iż myślałem, że czytam post jakiegoś niezrównoważonego emocjonalnie gówniarza, któremu coś się wydaje, próbuje insynuować różne rzeczy i wrzuca wszystkich do jednego worka. Szkoda, że kopalnia nie udostępniła mi chociaż 3 dni na górze, na naukę. Może byłoby lepiej, ale co zrobić - życie. Dalsza część twojego postu wzbudziła we mnie ogromną pogardę względem ciebie. Masz ty człowieku pojęcie ile godzin pracy włożyli w to ludzie, żeby się tam znaleźć – miesiące przygotowywań, w wielu przypadkach lata. Aby tak fajnie wszystko wypaliło wiele godzin na to poświęcili i organizatorzy. Wyzywasz mnie, moich przyjaciół, wyzywasz prezesów i dyrektorów od gawiedzi??? gawiedź – tłum, pospólstwo, szumowiny, zgraja, bydło, itp. Kim ty do diabła jesteś? Wydaję mi się, że będziesz starszy ode mnie, ale tylko wiekowo. Nie widać żeby inteligencja szła w parze, widać jednak że straszny z ciebie malkontent. A te twoje mądrości aby polemiki zostawić ludziom inteligentniejszym od siebie, no to raczej na pewno nie tobie. … i zdradzę ci jeszcze mały sekret, tak właśnie wygląda wypowiedź człowieka z wyższym wykształceniem, więc twoja kolej, żeby dopełnić deklaracji puszczanych w eter. (jeżeli jesteś słownym człowiekiem, to chyba będziesz pierwszym który tego dokona – powodzenia) Ps. Czy wyskoczyłeś, czy nie wyskoczyłeś, to ja nie wiem, bardziej mi to wygląda, że tak, ale mogę się mylić, ja tam kozie pod ogon nie zaglądam. Irytuje mnie jednak pewna rzecz. Skąd do głowy przyszła ci ta koza i akurat ta część w jej ciele. Co ty masz w tej głowie człowieku???

 • nolte 14 listopada 2013 21:46:11
  Profile Avatar

  Komentarz do "nieznajomego" o nicku Marek: Widzisz człowieku nie znasz mnie, nie wiesz czym się zajmuję ani ile mam lat, a piszesz do mnie ze "na pewno ciężej pracujesz ode mnie"? Przeczytałeś to zanim kliknąłeś "enter"? Piszesz ze pracujesz jako elektryk, a pisałeś prace inżynierską na jakiś tam temat, widać kiepska ta Twoja szkoła była skoro jako człowiek legitymujący się wyższym wyksztalceniem piszesz do mnie per "gówniażu" (sic!) jeśli tak ma wyglądać wypowiedź człowieka z wyższym wyksztalceniem to ja dobrowolnie zrzekam się swoich tytułów! Wyższe wyksztalcenie to nie tylko 3 czy 6 literek przed nazwiskiem to cos więcej! Łącz Ty sobie w spokoju te swoje druciki, baw się w konkursy, a polemiki zostaw ludziom inteligentniejszym od siebie! I jeszcze te CV w tym krótkim poście iż "poczułeś co to znaczy pożar i wybuch" - imponujące, wierz mi ja też kozie spod ogona nie wyskoczyłem :) Z górniczym pozdrowieniem "Szczęść Boże!"

 • Marek 11 listopada 2013 07:52:45
  Profile Avatar

  Ortografia nigdy nie była moją mocną stroną i pewnie nigdy nie będzie, jednak to chyba nie ona jest w życiu najważniejsza. Dzięki dla Kamila, za fajną ripostę i dziękuję Wszystkim, którzy trzymali za mnie kciuki. Pozdrawiam

 • Łukasz 10 listopada 2013 11:10:40
  Profile Avatar

  Jak sie nie ma do czego przyczepić to najlepiej do byków ortograficznych :P Sam startowałem w tym konkursie i powiem ze nie było mozliwosci ogrania w h.... na powierzchni tylko na dół na swój rejon robota, robotą, a jak sie chce przygotowywac do konkursu to w domu po szychcie :) BHP w pracy na dole wiemy jak wygląda :) ale wiedząc więcej z zakresu BHP automatycznie i podświadomie zastanowimy sie nad nasza metoda wykonywania pracy, czy tez "ułatwieniach" w pracy i jakie mogą byc ewentualne konsekwencje. podsumowując : Kazdy podchodzi do BHP indywidualnie i robi jak chce i wie czym ryzykuje... dół kopalni to nie cukiernia a do domu warto wracać...

 • Kamil 10 listopada 2013 11:08:22
  Profile Avatar

  Chciałbyś mieć tyle w głowie co On - uku!!!

 • jerzy 10 listopada 2013 09:10:38
  Profile Avatar

  Te, inżynier, kup se słownik, nieuku.

 • Marek 9 listopada 2013 21:43:35
  Profile Avatar

  Odpowiedź dla nieznajomego o nazwie nolte! Nie wiesz czy kryzys??? - jak się czyta wypowiedzi takich ludzi jak ty, to naprawdę widać ten kryzys! Jestem na kopalni elektrykiem i wierz mi że pracuję ciężej niż ty. Jestem też ratownikiem i życie sprawiło, że poczułem co to znaczy pożar i wybuch na kopalni. Prace inżynierską pisałem pt. "Adaptacja zawodowa nowo przyjętych pracowników w Kompanii Węglowej S.A. Oddział KWK BRZESZCZE" i spowodowałem, że do konkursu przystąpiło znacznie więcej osób. KW na minusie?? - zwróć uwagę na to, że Kompania przejęła zadłużone kopalnie i że dzięki istnieniu spółki do skarbu państwa wpłynęło blisko 17 mld złotych (dane z dnia 22 października 2013r. "Dziennik Zachodni") Zwróć uwage gówniażu jeden, że nie trzeba być dołowcem, żeby brać udział w konkursie i miej szacunek do laureata, bo Gość w zeszłym roku, przy przedostatnim pytaniu był drugi (należało mu się zwycięstwo). W tym roku udział wzięło blisko 4 tyś osób, a z roku na rok ta liczba rośnie. Jak ty k***a chcesz nagradzać najlepszych? Finalista konkursu

 • Marek 9 listopada 2013 21:43:34
  Profile Avatar

  Odpowiedź dla nieznajomego o nazwie nolte! Nie wiesz czy kryzys??? - jak się czyta wypowiedzi takich ludzi jak ty, to naprawdę widać ten kryzys! Jestem na kopalni elektrykiem i wierz mi że pracuję ciężej niż ty. Jestem też ratownikiem i życie sprawiło, że poczułem co to znaczy pożar i wybuch na kopalni. Prace inżynierską pisałem pt. "Adaptacja zawodowa nowo przyjętych pracowników w Kompanii Węglowej S.A. Oddział KWK BRZESZCZE" i spowodowałem, że do konkursu przystąpiło znacznie więcej osób. KW na minusie?? - zwróć uwagę na to, że Kompania przejęła zadłużone kopalnie i że dzięki istnieniu spółki do skarbu państwa wpłynęło blisko 17 mld złotych (dane z dnia 22 października 2013r. "Dziennik Zachodni") Zwróć uwage gówniażu jeden, że nie trzeba być dołowcem, żeby brać udział w konkursie i miej szacunek do laureata, bo Gość w zeszłym roku, przy przedostatnim pytaniu był drugi (należało mu się zwycięstwo). W tym roku udział wzięło blisko 4 tyś osób, a z roku na rok ta liczba rośnie. Jak ty k***a chcesz nagradzać najlepszych? Finalista konkursu

 • mak 9 listopada 2013 19:16:25
  Profile Avatar

  bezpieczeństwo w kopalniach może wzrosło pod względem maszynowym ale bezpieczeństwo pozostałe nie przyjmując fakt że aparaty KA-60 produkcji FASER mające na celu zABEZPIECZYĆ drogi oddechowe nigdy nie zadziałają by je użyć potrzeba nie lada wysiłku i loterii czy aby się uruchomi Przedstawiciele prezesi i dyrektorzy WUG otym wiedzą lecz twierdzą że wszystko ok Temat należy rozszerzyć i przedstawić to innym redakcjom. pozdrowienia dla litwy

 • nolte 9 listopada 2013 09:49:37
  Profile Avatar

  Kryzys??? KW na minusie?? a ile ta impreza w takiej oprawie kosztowala??? Jestem za promowaniem bhp w każdej firmie a szczególnie w kopalniach ale to jest działanie czysto marketingowo-reklamowe, panowie finaliści pewnie nie jezdza nawet na dol żeby się przygotować do finalow a o stosowaniu swojej wiedzy w praktyce można po prostu zapomnieć. Pokaz dla "gawiedzi" a nie faktyczne działania promujące zachowania i prace zgodna ze sztuka gornicza oraz zasadami i przepisami bhp!

 • Marian 8 listopada 2013 19:58:20
  Profile Avatar

  Podziw dla głównego organizatora Dawida Panic za faktycznie perfekcyjną organizację!

 • PFXBI
  user

REKLAMA 400x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA400x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - RIGHT]
REKLAMA 400x150 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA400x150 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - RIGHT]
REKLAMA 400x200 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA400x200 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - RIGHT]
REKLAMA 400x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA400x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - RIGHT1]
REKLAMA 400x150 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA400x150 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - RIGHT1]
REKLAMA 400x200 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA400x200 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - RIGHT1]
CZĘSTO CZYTANE
Dwa dodatkowe wolne dni w PGG
25 maja 2020
12252
Kopalnia zwalnia górników z powodu COVID-19
25 maja 2020
10934
Związkowcy chcą się dowiedzieć, czy PGG przetrwa do końca roku?
29 maja 2020
8936
Chcą emerytur stażowych oraz końca odrabiania wojska i L4
27 maja 2020
7977
Koronawirus się rozprzestrzenia. Atakuje kolejne kopalnie
25 maja 2020
5966
Trzeba będzie mieć tę odwagę i powiedzieć kończymy
29 maja 2020
5834
Olbrzymy na przygotówce
30 maja 2020
5320
REKLAMA 400x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA400x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - RIGHT2]
REKLAMA 400x150 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA400x150 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - RIGHT2]
REKLAMA 400x200 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA400x200 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - RIGHT2]
REKLAMA 1600x200 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA1600x200 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - UNDER]
Twoje urządzenie:
Partnerzy portalu