Logowanie do konta użytkownika
Konto użytkownika
Imię i nazwisko/nick
E-mail
Hasło
Powtórz hasło
Newsletter
REKLAMA 300x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA300x100 | ROTAC./NIEROTAC. STREFA [NEWS - LEFT]
REKLAMA 300x150 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA300x150 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - LEFT]
REKLAMA 300x200 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA300x200 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - LEFT]
REKLAMA 300x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA300x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - LEFT1]
REKLAMA 300x150 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA300x150 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - LEFT1]
REKLAMA 300x200 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA300x200 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - LEFT1]
NAJNOWSZE GALERIE
Pracownicy PGG z wizytą w przedszkolach i szkole podstawowej
10 grudnia 2019
Barbórka Związku Zawodowego Ratowników Górniczych
10 grudnia 2019
Zobacz jak runęła chłodnia w Elektrowni Siersza
8 grudnia 2019
Jak się zostaje człowiekiem ze skórą
7 grudnia 2019
Na krakowskiej AGH zawsze wierni górniczej tradycji
7 grudnia 2019
REKLAMA 300x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA370x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - LEFT2]
REKLAMA 300x150 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA300x150 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - LEFT2]
REKLAMA 300x200 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA300x200 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - LEFT2]
REKLAMA 900x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA900x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - TOP]
29 lipca 2009 autor: Wig - nettg.pl, Gazeta Prawna
Resort gospodarki szuka 400 mln zł dla Kompanii Węglowej
Kompania Węglowa czeka na obiecane przez władze 416 mln zł, które mają służyć dokapitalizowaniu spółki. Od Ministerstwa Skarbu Państwa tych pieniędzy nie dostanie - podała w środę \"Gazeta Prawna\".

Zgodnie z rządowym planem restrukturyzacji górnictwa z 2004 roku KW przejęła na siebie długi składowych spółek górniczych a w zamian powinna zostać dokapitalizowana kwotą około 900 mln zł. Dotychczas dostała 500 mln zł.
Niewypłacenie należnej różnicy skandalem nazywa Janusz Olszowski, prezes Górniczej Izby Przemysłowo-Handlowej. - Gdyby nie była to jednoosobowa spółka Skarbu Państwa, to sądzę, że akcjonariusz, czyli w tym przypadku właśnie Skarb Państwa, zostałby zaskarżony przez zarząd za brak realizacji zobowiązań podjętych przy zakładaniu spółki - uważa szef GIPH na łamach \"Gazety Prawnej\".

Maciej Wewiór, rzecznik Ministerstwa Skarbu Państwa stwierdził, że \"powinno dojść do zmiany programu dla górnictwa, w efekcie której rząd powinien wskazać realne źródła dokapitalizowania Kompanii\". MSP nie przekaże KW żadnych aktywów i wskazuje palcem na Ministerstwo Gospodarki, które teoretycznie do rozdania ma tylko - oprócz akcji samej Kompanii - udziały Katowickiego Holdingu Węglowego, Jastrzębskiej Spółki Węglowej, Węglokoksu i Węglozbytu i firm zarządzających specjalnymi strefami ekonomicznymi.

Joanna Strzelec-Łobodzińska, podsekretarz stanu w Ministerstwie Gospodarki, zapewniła \"Gazetę Prawną\", że poszukiwania odpowiednich aktywwó dla Kompanii Węglowej ciągle trwają.

O tym, że może nie być pieniędzy dla producenta węgla, resorty wiedziały już od ubiegłego roku - przypomina dziennik i cytuje prezesa Kompanii Węglowej Mirosława Kugiela: - Musimy spłacać do ZUS-u historyczne zobowiązania byłych spółek węglowych. Płacimy to z własnych środków, których nie możemy kierować na bieżącą działalność ani na inwestycje. To pomniejsza nasze możliwości inwestycyjne i wpływa negatywnie na bieżące funkcjonowanie spółki – mówi Mirosław Kugiel.
REKLAMA 900x150 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA900x150 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - BOTTOM]
REKLAMA 900x150 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA900x150 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - BOTTOM1]
REKLAMA 900x200 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA900x200 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - BOTTOM1]
Komentarze (22) pokaż wszystkie
 • gornik KW 2 sierpnia 2009 23:19:56
  Profile Avatar

  ot i kochana platforma : NETTG PL > Maszyny > Senat: służba celna bez prawa do emerytury policyjnej Senat: służba celna bez prawa do emerytury policyjnej PAP 31.07.2009 19:13 Celnicy nie będą mieli prawa do emerytury policyjnej. Podczas piątkowego głosowania nad ustawą o Służbie Celnej senatorowie odrzucili poprawkę senackiej Komisji Budżetu i Finansów Publicznych, przyznającą takie uprawnienie. Senatorowie odrzucili również poprawkę przyznającą funkcjonariuszom celnym prawo do uczestniczenia w działaniach operacyjnych we współpracy z innymi służbami. Akceptacji senatorów nie znalazła poprawka dotycząca celników służbowo przeniesionych na niższe stanowisko. Dzięki niej mieli zachować dotychczasowe uposażenie. Senatorowie odrzucili też poprawkę nakazującą przywrócenie na dotychczasowe stanowisko funkcjonariusza, przeciwko któremu prowadzono postępowanie karne, ale zostało ono umorzone z powodu znikomej szkodliwości czynu. Prawo takie będą więc mieli nadal tylko funkcjonariusze, którzy zostali uniewinnieni. Senatorowie przyjęli natomiast poprawkę zwalniającą służby celne z opłat za przesyłkę informacji, o które występują w związku z prowadzonym postępowaniem karnym-skarbowym oraz zmianę, zgodnie z którą, w przypadku uchylenia lub stwierdzenia nieważności decyzji o zwolnieniu funkcjonariusza ze służby, kierownik urzędu niezwłocznie musi wyznaczyć mu nowe stanowisko służbowe. Za przyjęciem ustawy w całości, z uwzględnieniem przyjętych poprawek, głosowało 54 senatorów, 36 było przeciw, nikt nie wstrzymał się od głosu. Nowa ustawa o służbie celnej wzmacnia jej kompetencje; przewiduje też ułatwienia dla przedsiębiorców kontrolowanych przez celników poprzez wprowadzenie jednego trybu kontroli w miejsce dotychczasowych trzech: celnego, szczególnego nadzoru podatkowego i kontroli podatkowej. Ustawa, ma wejść w życie po upływie 21 dni od daty jej ogłoszenia w Dzienniku Ustaw. Wyjątek stanowią przepisy w sprawie opisu stanowisk w Służbie Celnej, które zaczną obowiązywać od 1 stycznia 2011 r.

 • gornikKW 2 sierpnia 2009 23:16:21
  Profile Avatar

  Chlopie uczepiles sie gornictwa i tyle inni doją budzet panstwa łacznie z rządem a ty tylko widzisz gornikow .. szkoda twoich nerwow dej se chopie spokoj , do biednych policjantow dobrze zes sie nie przyczepił ,,, takich zawistnych ludzi jak ty powinno sie wieszac....Gdyby dofinansowali stocznie ludzie mieliby zachowane miejsca pracy , cwani niemcy francuzi i inni bogowie starej uni tak zrobili a polsce wciskaja kity o demokracji i ekonomii ...

 • emeryt 2 sierpnia 2009 19:45:59
  Profile Avatar

  Będąc kiedyś w Warszawie ludzie mnie wypytywali czy górników nie stać na chusteczki do nosa,bo zaobserwowali ich na manifestacjach jak oni smarkali,a odbywało się to tak zatykali palcem lewą dziurkę a zawartość z prawej wydmuchiwali na chodnik później zatykali prawą dziurkę u nosa i wydmuchiwali z lewej dziurki smarki na chodnik,jojo kiedyś arystokracja używała chusteczek do nosa Ja to nazywam lewy kanał prawy kanał.JOJO i KW wyście mi nie odpowiedzieli na żaden zarzut,wypisujecie nie na temat,prowokujecie,nie umiecie tego zrozumieć żeby was górników dofinansować to innym trzeba zabrać,przez was jest krzywdzonych masę ludzi w Polsce,wy możecie zarabiać i po 10000zł możecie mieć emerytury po5000zł ale najpierw musicie na to zarobić a wtedy nikt nie będzie miał do was pretensji, czy to tak trudno zrozumieć,dyskusje z wami to stracony czas

 • gornik KW 1 sierpnia 2009 15:27:35
  Profile Avatar

  No jojo brawo jestes inteligentym człowiekiem , nie wiedzialem ze jeszcze ktokolwiek wstawia sie za gornikami, myslalem ze kazdy jest przeciwko ... pozdro:) Tak jak piszesz ... to szczera prawda

 • jojo 1 sierpnia 2009 13:16:12
  Profile Avatar

  To szczucie na górników (i zresztą na inne wypreparowane grupy o potencjalnie dużym wpływie) zaczęło się w latach 80. Komuna podsycała zazdrość i podziały divide et impera ze strachu przed zakażeniem społeczeństwa protestem. Po to też były strzały na "Wujku", żeby się robolom nie poprzewracało we łbach w stanie wojennym - Jaruzelski i Kiszczak wiedzieli, do kogo i kiedy strzelać. Potem z górników zrobiono chłopców do bicia w latach 90. - propaganda przypisała górnictwu odpowiedzialność za koszmarne ubożenie społeczeństwa pod butem psychopaty Balcerowicza. I teraz górnicy nadają się na winnego, no bo mamy kryzys światowy i znowu trzeba ciąć i okradać ludzi. Dwie pieczenie na jednym ogniu, bo jak górnicy zaprotestują, to się z nich zrobi chuliganów i rozstrzela przy aplauzie emerytów. Proste? A fakty takie, że górnicy to "arystokracja" wśród robotników (dawniej zwanych "klasą robotniczą") i po tym, jak załatwiono stoczniowców zostali ostatnią grupą zdolną stawić opór radosnej inżynierii społecznej polegającej na zamianie pracowników najemnych w bandę niewolników za 3 dolary dziennie.

 • gornik KW 1 sierpnia 2009 10:21:03
  Profile Avatar

  A wczoraj nasz ukochany Michał Boni z ministerstwa pracy zapowiedzial cyt :"odpoczniemy po 50 by moc pracować do 70 tki " i co wy na to?? mają plan by dac po 50 roku zycia roczny urlop w ramach ktorego człowiek mialby sie przekształcać, przekfalifikowywac by moc pracowac do 70 tego roku zycia ot i cała platforma obywatelska ..... Haaaa glosujcie na platforme a bedzie dobrobyt i zero emerytow o to im przeciez chodzi by mieli wiecej dla siebie ...

 • Gornik KW 31 lipca 2009 20:53:22
  Profile Avatar

  Ale juz przestancie gadać ze kazdy polak musi doplacać do gornictwa , bo wszyscy na kogos sie zrzucamy , a co z budzetowka i posłami wyplacają sobie gigantyczne nagrody i spoleczenstwo siedzi cicho , emerytury tez mają po 5 latach w parlamencie eur,,.. teraz tez chca ustawe emerytalna dla najdluzej siedzacych w sejmie poslow przynajmniej kiedys taki projekt byl , dlaczego spoleczenstwo tylko czepia sie gornikow ??? nie rozumiem tego ....

 • gornik KW 31 lipca 2009 20:49:01
  Profile Avatar

  Co do dorabiających na emeryturze , no coż powinno sie takich wieszać !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Lub poprostu odbierac dozywotnio emeryture gorniczą PROSTE ... jak widac drogi emerycie tez mnie to denerwuje ...

 • górnictwo to przekręt 31 lipca 2009 16:37:08
  Profile Avatar

  A z tym przejściem na emeryturę po 25 latach pracy to już przegięcie Znam paru emerytów którzy dalej robią na kopalni i napierdzielają się z innych Powinni z takimi oszołomami zrobić porządek bo mamy bezrobocie a oni tylko zabierają miejsca młodym Przecież niby są tacy styrani robotą a i emerytura nie mała.

 • czas na prywatyzację kopalń!!! 31 lipca 2009 16:30:51
  Profile Avatar

  Emeryt masz 100 racji!!!Brawo!!!

 • emeryt 31 lipca 2009 15:13:50
  Profile Avatar

  Panie JoJo i KW powiedzcie ilu ludziom na kopalniach była i jest wypłacana emerytura po 25 latach którzy jej nie powinni dostać bo z dołem mieli do czynienia mało lub wcale dołu nie widzieli , piłkarze,plac drzewny,magazynierzy,pracownicy biurowi itd gdzie były związki,górnicy,wam wszystkim było i jest to na rękę. Na kopalniach jest tyle patologi a związkowcy co z tymi swoimi biznesami nawet was górników obrabiają,czemu nikt nigdy nie odpowie na te zarzuty,to jest jedne wielkie draństwo z którym trudno się pogodzić

 • emeryt 31 lipca 2009 05:32:43
  Profile Avatar

  Na pewno przejdę na gaz żeby was nie wspierać,roboty przy paleniu będzie mniej a koszta zapewne będą mniejsze,w Polsce jest najdroższy węgiel na świecie około 600zł na rynkach cywilizowanych 65 dolarów ,u nas jest absurdalnie drogi bo macie niepohamowany apetyt na pieniądze,ta cena w Polsce pokrywa również waszą słabą wydajność i te patologie które są na kopalniach

 • gornik KW 30 lipca 2009 22:51:56
  Profile Avatar

  Drogi emerycie to jednak nie masz gazu a palisz wegiel w swoim piecyku no popatrz ... przejdz na gaz bedzie ekologicznie ...Gdzie pracowałeś drogi emerycie ?? ze tak nienawidzisz gornictwa ?? Nie znasz nawet ludzi pracujacych w tej branzy , media zrobily swoje za czasow nieudolnego i najbardziej marionetkowego premiera buzka... Popierasz zapewne szacownego premiera tuska , bedziesz mial waloryzacje w przyszłym roku oj bedziesz .... 0,00001 % Pełny szacunek dla JOJO

 • emeryt 30 lipca 2009 20:50:25
  Profile Avatar

  W państwie cywilizowanym nie ma na 1 kopalni 15 związków zawodowych jak to bywa u nas,jest inna wydajność na 1 zatrudnionego pracownika, jest bardziej efektywny czas pracy,emerytury i wypłaty są powiązane z wynikami ekonomicznymi a jak tego nie ma to kopalnie się zamyka przykład Wielka Brytania,Niemcy A co wy sprzedajecie na tych kopalniach za węgiel, nieraz w miale jest pełno piachu a jak pada deszcz to jest tak namoczony że aż strach,węgiel nieraz to jest tragedia, nie chce się palić,sprzedajecie ludziom takie barachło a resztę dopełniają wozacy rzadko który przywiezie tonę,To jest cywilizacja w waszym wydaniu.

 • emeryt 30 lipca 2009 18:17:37
  Profile Avatar

  W tych cywilizowanych krajach żaden górnik nie idzie na emeryturę po 25 latach pracy, tam nie ma deputatów na węgiel żadnego dożywiania górników itd,wypisujecie bzdury co wyście wywalczyli?nasze pieniądze które my wyrabiamy,państwo z nas to ściąga ZUS,podatki a wam to dokłada do kopalń do emerytur i z tym trudno się zgodzić,jesteśmy okradani zgodnie z prawem,trudno się z tym pogodzić że ktoś tzn górnik żyje sobie dobrze za moje pieniądze wy górnicy dobrze o tym wiecie tylko bronicie swojego koryta Społeczeństwo powinno zrobić z wami to samo co z komunistami,bo do was nie docierają żadne argumenty,powinno być odcięcie ryja od żłoba Apeluję do rządu zróbcie z tym porządek bo to jest bardzo niesprawiedliwe a górnicy jeszcze z nas szydzą

 • jojo 29 lipca 2009 23:49:58
  Profile Avatar

  @do emeryta: I niestety ta nienawiść z Cieibe wyłazi wszystkimi porami. Przypomnę Ci tylko tyle, że wcześniejsze emerytury branżowe to nie jest efekt górniczych zadym w ostatnich latach, tylko pozostałość po "najlepszym z ustrojów", gdy węgiel za dewizy utrzymywał PRL a PRL udawał, że płaci ludziom za pracę. Żeby młodzi ludzie z całej Polski chcieli rombać w śląskich kopalniach obiecywano im złote góry, w tym też mieszkania, lepsze zaopatrzenie i przywileje emerytalne. Takie same przywileje totalitarne państwo dało milicjantom (dziś policji), wojskowym, hutnikom i paru innym branżom strategicznym. Dawano, żeby mieć spokój bo władza się bała i do dzisiaj boi zorganizowanych górników. I żeby było jasne: mnie to też drażni, ale mam na tyle oleju we łbie, że wiem, że te umowy są ważne dopóki umrze ostatni uprawniony! A jak się nie załapałeś albo zostałeś okradziony, to miej pretensje do Gierka i Jaruzelskiego. Mogliście brać przykład z górników, że nie bali się strajkować i walczyć o swoje. Ale wy woleliście dać się zaszlachtować Balcerowiczowi jak bydło rzeźne. Tak was ogłupili propagandą, że ciągle tylko szukacie, komu by tu jeszcze odebrać, zamiast walczyć o godne warunki i godną płacę!

 • gornik KW 29 lipca 2009 22:40:40
  Profile Avatar

  Na całym cywilizowanym swiecie , w normalnych cywilizowanych krajach GORNICTWO jako najwazniejsza , najpotezniejsza branza przemysłowa z ktorą to nikt , nie powinien pomyslec zeby sie z nią rownać a co dopiero o tym pisać , wszedzie jest dokapitalizowana ,szanowni emeryci innych branż powinniscie sie cieszyc tym ze macie po 500 700 czy 1000 zł emerytury to wasza w sumie zasługa , jezeli nie potrafiliscie sobie załatwić pensji na poziomie wiec teraz musicie odcierpieć swoje , no niestety panowie , jednym słowem GORNICTWO to wielka machina z ktorą nie powinien nikt sie rownać jak juz wyzej pisałem ... To najwazniejsza dziedzina przemysłu...:) pozdr dla niezadowolonych emerytow

 • emeryt 29 lipca 2009 21:35:08
  Profile Avatar

  Tak ja jestem stary emeryt i na to sobie zarobiłem a wy górnicy jesteście emerytami patologicznymi, rocznie trzeba do was dopłacić 4,5 mld zł żyjecie za cudze pieniądze wy żebracy ,to wy ciula--- cały naród wymuszacie na rządzie dopłaty do kopalń,ci wasi związkowcy kłamią jak wściekłe psy,jeden z argumentów żebyście przechodzili na wczesne emerytury był taki że po 25 latach pracy na dole górnik jest tak przepracowany to jest wrak a życie pokazuje co innego ,na śląsku na emeryturze pracuje większość górników a niektórzy na kopalni na dole w spółce, i kto tu ciu-- do Kazachstanu z wami ja was nienawidzę,sąsiadom górnikom nie mówię nawet dzień dobry.

 • jojo 29 lipca 2009 19:35:49
  Profile Avatar

  Emeryt, takiś stary a nie wiesz, że pacta sunt servanda? O jakiej żebraninie ty tu ciulosz? Była umowa i trzeba dotrzymać. A nie dotrzymano. Proste.

 • emeryt 29 lipca 2009 18:00:31
  Profile Avatar

  Marcelok pieniądze z podatków i ZUS są wydawane na was górników,wy ciągle macie mało,musicie sobie na inwestycje,dokapitalizowanie zarobić a wy ciągle tylko żebracie Jak macie jakieś zyski na kopalniach to rzucacie się na nie jak hieny i to przejadacie,żyjecie jeszcze lepiej nisz za komuny,kopalnie to jeden wielki przekręt,do kosmosu z wami górnikami

 • dickens 29 lipca 2009 09:48:39
  Profile Avatar

  krÓtko mÓwiĄc banda zŁodzieji !!!!

 • Marcelok 29 lipca 2009 09:07:24
  Profile Avatar

  No tak znalazl sie czlowiek ktory ktory chcial ratowac gornictwo i jak na rzaie mu sie to udaje....a po umowach z naszym "niby" rzadem (czysta banda zlodzieji) ktory mial mu w tym pomagac rece teraz umywa!!!!!bo niby nie ma pieniedzy....Drogi Rzadzie,drodzy Poslowie gdzie ida nasze pieniadzie z podatku!!!!!i juz w tej chwili nie mowie tylko o nas gornikach!!Mowimy tu teraz o wszystkich Polakach!!!!!

 • XNFDA
  user

REKLAMA 400x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA400x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - RIGHT]
REKLAMA 400x150 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA400x150 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - RIGHT]
REKLAMA 400x200 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA400x200 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - RIGHT]
REKLAMA 400x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA400x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - RIGHT1]
REKLAMA 400x150 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA400x150 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - RIGHT1]
REKLAMA 400x200 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA400x200 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - RIGHT1]
CZĘSTO CZYTANE
Tablice, prezydium i kontrapunkci
7 grudnia 2019
17554
Pożar na poziomie 900 w kopalni PGG
9 grudnia 2019
16325
W styczniu ostatni węgiel z Piekar
6 grudnia 2019
14116
W Jankowicach pokonali załamanie
11 grudnia 2019
7478
W kopalniach chcą nowych pracowników, ale mniej niż rok temu
10 grudnia 2019
7431
Sześciu poszkodowanych górników w Sobieskim
7 grudnia 2019
6827
Połączenie kopalń. Część zakładów zostanie zlikwidowana?
12 grudnia 2019
6526
REKLAMA 400x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA400x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - RIGHT2]
REKLAMA 400x150 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA400x150 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - RIGHT2]
REKLAMA 400x200 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA400x200 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - RIGHT2]
REKLAMA 1600x200 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA1600x200 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - UNDER]
Twoje urządzenie:
Partnerzy portalu
Patronaty portalu